Ziņas‎ > ‎PASĀKUMI NOVADĀ‎ > ‎

Vasaras saulgriežos Kocēnos atklās mākslinieces Anitras Bērziņas gleznu izstādi "Mysticum Perfectum" jeb “Mistiskā pilnība”

Publicēja 2020. gada 17. jūn. 04:41Elīna Upīte   [ atjaunināts 2020. gada 17. jūn. 04:55 ]
Svētdien, 21. jūnijā, visas dienas garumā Kocēnu novada Kocēnos norisināsies Vasaras saulgriežu svinēšana. Svētku ietvaros plkst. 20.00 Kocēnu kultūras namā atklās mākslinieces Anitras Bērziņas gleznu izstādi "Mysticum Perfectum" (Mistiskā pilnība). Pasākumā būs iespēja tikties ar izstādes autori un baudīt noskaņu, ko radīs kokļu duets "Relatus" - Dace Priedīte un Ieva Lapšāne.

“Vasaras saulgrieži ir lielā, perfektā mistika. Šķiet, gads tikko sācies, un tikko pavasaris ieskrējis mūsu dārzos un pļavās. Mežos zied, zum, dun, dzied un pulsē. Kad Līgo nakts ugunskura liesmu mēles dzirksteļodamas apēd Ziemassvētku egli un pērno ziedu vainagu, ir skaidrs, ka loks ir noslēdzies un viss sākas no jauna. Tādēļ arī manās ziedu gleznās tik bieži skaistas un mistiska spēka pildītās puķes kārtojas vainagos, apļos, kur nav ne gala, ne sākuma. Savus audeklus bieži gruntēju pati, tajos ir medus no mežiem un pelni no Līgo nakts mistiskā ugunskura. Un prieks gleznojot, prieks ir pāri visam,” stāsta izstādes autore Anitra Bērziņa.

Izstāde Kocēnu kultūras namā būs apskatāma līdz 17. jūlijam.

Saulgriežu svinēšana Kocēnos 21. jūnijā sāksies jau pašā rīta agrumā, kad no plkst. 7.00 Kokmuižas promenādē visas dienas garumā kopā ar “Sudrabkalnu Zaļās Viesistabas" saimnieci Judīti Bukšu ikvienam – gan lielam, gan mazam – būs iespēja no līdzi paņemtajiem pļavu un dārza ziediem kopīgi veidot un rotāt saules zīmi.

No plkst. 19.00 Kokmuižas promenādē norisināsies Saulgriežu vakara tirdziņš, kurā būs iespēja iegādāties Kocēnu novada mājražotāju labumus.

Savukārt pasākuma lustīgākajā daļā, kas sāksies plkst. 21.00 promenādē, muzikālā uzvedumā Līgo svētku noskaņās piedalīsies Kocēnu kultūras nama vidējās paaudzes deju kolektīvs “Savieši” un muzikālā grupa "Parks" – Imants Točs (klavieres), Gunārs Geduševs (saksofons), Emīls Zilberts (sitaminstrumenti), Mārtiņš Roziņš (kontrabass) un Evita Blūma (vokāls), savukārt klātesošos uz sadziedāšanos aicinās Kocēnu kultūras nama jauktais koris “Imera” un tā vokālā grupa.

Ieeja pasākumā bez maksas.
Comments