Ziņas‎ > ‎PASĀKUMI NOVADĀ‎ > ‎

Vaidavā būs skatāma aktrises Regīnas Devītes monoizrāde "Visa dzīve priekšā"

Publicēja 2019. gada 30. dec. 05:59Elīna Upīte   [ atjaunināja Kristers Blūms 2020. gada 1. janv. 23:12 ]
18. janvārī plkst. 15.00 Vaidavas kultūras un amatniecības centrā būs skatāma aktrises Regīnas Devītes monoizrāde “Visa dzīve priekšā”, kas veidota pēc Romēna Garī romāna motīviem..

Režisore Inese Mičule par izrādi: “Romēna Garī romāns ir spēcīgs materiāls mono izrādei un aktrises Regīnas Devītes amplitūda un dziļums spēj pārliecināt. Šajā romānā autors atklāj savas apbrīnojamās zināšanas un precīzos vērojumus par cilvēka dabu un sabiedrību. Ļoti ironiski līdzjūtīgs un reizē humora pilns un smeldzīgs stāsts par mazu zēnu Parīzē. Izrāde veltīta tam, lai atklātu šī mazā, neaizsargātā cilvēka dzīvesstāstu.”

Šis ir izcilā lietuviešu izcelsmes franču rakstnieka, diplomāta, un lidotāja Romēna Garī romāns, kurā ir ļoti daudz autobiogrāfisku detaļu. Par šo romānu Romēns Garī ir saņēmis prestižo apbalvojumu Gonkūru prēmiju – augstāko Francijas apbalvojumu literaturā un kā vienīgais rakstnieks ir saņēmis to atkārtoti. Romēns Garī uzskatīja, ka pasaule ir pelnījusi, lai to padarītu sievišķīgāku. Tas ir saprotams, jo rakstnieka dzīvē viens no būtiskākajiem cilvēkiem bija viņa māte, kurā viņš redzēja vispilnīgāko sievišķības ideālu. Romāna galvenie varoņi ir sirmā, daudz izcietusī Rozas kundze un mazais zēns Momo, kurš ir atstāts audzināšanā un, iespējams, aizmirsts. Abu bezgalīgā un aizkustinošā pieķeršanās viens otram ir šī stāsta galvenais pamats.

Izrāde, ko var arī uzskatīt par himnu mīlestībai, dod iespēju ikvienam skatītājam dalīties aizkustinājuma smieklos un asarās ar iemīļoto sirdsaktrisi Regīnu Devīti.

Izrādes režisore un dramatizējuma autore - Inese Mičule, tērpu māksliniece – Danuta Ābele, mākslinieks noformētājs – Andis Blūms, māksliniece un fotogrāfe – Irēna Mečņika - Petra.

Ieejas biļetes cena: 3 eiro.
Comments