Ziņas‎ > ‎PASĀKUMI NOVADĀ‎ > ‎

Šajā nedēļas nogalē būs apskatāmi Kocēnu novadā no PET pudelēm radīti vides mākslas objekti

Publicēja 2021. gada 19. apr. 23:11Kristers Blūms
Kocēnu novada dome sadarbībā ar SIA "ZAAO" no 30. marta līdz 15. aprīlim organizēja PET plastmasas pudeļu vākšanas akciju “Dod otru iespēju PET pudelei un radi mākslas objektus”.  Interesentiem tika dota iespēja nogādāt tīras, nesaspiestas plastmasas pudeles uz sešiem Kocēnu novada pagastos uzstādītajiem PET pudeļu režģiem un ļaut PET pudelēm kļūt par mākslas objektiem jeb unikālām vides instalācijām.

No akcijā savāktajām pudelēm top 10 vides objektu instalācijas jeb PET pudeļu skulptūras, kuras diennakts tumšajā laikā tiks izgaismotas, šādā veidā akcentējot to, ka vide, kurā mēs dzīvojam mums ir svarīga, kā arī aicinot pievērsties zaļākam dzīvesveidam. 

Tās būs apskatāmas 24.aprīlī, dienā, kad visā Latvijā norisinās kustība “Lielā talka”, no plkst. 20:30 - 00:00 Kocēnu kalnā – pļavā pie autobusa pieturas un netālu no tur esošā LED ekrāna. Savukārt, ņemot vērā, ka Dikļu pagastā cilvēki visaktīvāk iesaistījās akcijā, svētdien, 25.aprīlī no plkst. 20:30 - 00:00 vides objekti būs apskatāmi Dikļos - pagasta centrā pie Dikļu kultūras centra.  
 
““Dabā viss ir saistīts. Šķiro – nemet zemē, dod lietām otro iespēju” – šāds ir lozungs akcijai “Dod otru iespēju PET pudelei un radi mākslas objektus”, kas iestājas par ideju dzīvot zaļāk. Kopumā no akcijā savāktajām pudelēm tiks radīti 10 vides objekti, kas kalpos kā vēstneši un atgādinājums ikvienam, ka daba un vide, kurā mēs dzīvojam ir jāsaudzē, un, mums par to ir jārūpējas un jātiecas uz zaļāku dzīvesveida iedzīvināšanu savā ikdienā un sadzīvē”, stāsta Kocēnu novada domes kultūras un starptautisko sakaru koordinatore Nora Urbāne.

Mākslas objekti top sadarbībā ar radošo organizāciju SIA "Balts uz melna". 
Lai top māksla, radoši darbi un zaļa Latvija! 


Comments