Ziņas‎ > ‎PASĀKUMI NOVADĀ‎ > ‎

Rubenes evaņģēliski luteriskā draudze decembrī un janvārī - gadu mijā

Publicēja 2020. gada 17. dec. 01:29Kristers Blūms
Laikā, kad ikvienam vienlaikus jārod atbildes uz finansiāliem jautājumiem, bieži jāpārkārto dienas ritms attālinātai rīcībai: darbam un mācībām, jācenšas ievērot arvien jaunus ierobežojumus, garīga barība cilvēkiem ir izšķiroši nepieciešama.

Adventa un Kristus dzimšanas svētku laiks ir nozīmīgs un svarīgs ikvienā ģimenē Latvijā, neatkarīgi no kristīgās dzīves intensitātes.  Šajā laikā Rubenes evaņģēliski luteriskā draudze sadarbojoties ar Kocēnu novada domi un piesaistot ES finansējumu realizējusi projektu, kura ietvaros Rubenes dievnams ir piedzīvojis atjaunošanu un ir gatavs kalpot, kā arī piedāvāt Rubenes dievnama un tā apkārtnes apmeklējuma iespējas: baudīt izzinošu, interaktīvu Rubenes  baznīcas un ar baznīcu saistītu notikumu stāstu – ekspozīciju.  

No 20.decembra līdz 3.janvārim dievnams lūgšanai un apmeklējumiem, ievērojot valstī noteiktās piesardzības normas, būs atvērts ikdienas no plkst. 10.00 līdz plkst. 16.00. Apmeklētāji tiek aicināti lietot sejas aizsargmaskas un būt saprotošiem gadījumā, ja jau esošu apmeklētāju dēļ nāksies uzgaidīt un uzreiz dievnamā nav iespējams iekļūt. Tāpat apmeklētāji tiek aicināti ievērot noteikto distanci starp cilvēkiem un sekot brīvprātīgo kalpotāju norādēm.

Aicinām ģērbties silti. Tiek piedāvāta arī iespēja apmeklēt dievnama apkārtni. Pie vārtiem zālē izveidots vainags. Adventa 4.svētdienā, 20. decembrī, šajā vainagā tiks iedegtas visas četras sveces.

Dodoties uz Rubenes dievnamu, apmeklētāji aicināti sagādāt un ņemt līdzi sveci, ko aizdegt un atstāt pie vainaga, kā arī uz Baznīcas akmens mūra sētas.Dievkalpojumi Rubenes baznīcā:
  • 1. Ziemsvētkos, piektdien, 25.decembrī plkst. 11.00;
  • Adventa 4.svētdienā, 20. decembrī plkst.11.00;
  • Svētdien, 27.decembrī plkst.11.00;
  • Svētdien, 3.janvārī plkst. 11.00.

Uz dievkalpojumiem dievnamā var pulcēties ierobežots skaits dalībnieku, ne vairāk kā 20 % no tā parastās ietilpības, sēdvietas tiks norādītas. Ir nepieciešams valkāt sejas aizsargmasku. Dievnams tiek apkurināts.

Visiem ļoti īpašajā gada reizē, Ziemsvētku vakarā, Kristus piedzimšanas svētvakarā, ceturtdien, 24.decembrī:
Dievnams būs atvērts apmeklētājiem un lūgšanai no plkst.10.00 līdz plkst.20.00. Ēkā un tās apkārtnē skanēs mūzika. Apmeklētāji aicināti ierasties uz ilgāku vai īsāku brīdi, ievērojot piesardzības pasākumus, iedegt sveci pie Adventa vainaga dārzā, kā arī aplūkot atjaunoto ēku un tajā izveidoto ekspozīciju.
Plkst. 17.00 dievnamā notiks dievkalpojums, kurā dalību varēs ņemt apmēram 20 cilvēku. Mēs neveidojam sarakstu. Lūdzu, rezervējiet šo iespēju tiem, kuriem nepieciešama īpaša aprūpe, vecākiem cilvēkiem, vai tiem, kuriem grūti ārpus telpām uzturēties. Dievkalpojuma liturģija un norise tiks atskaņota ēkas ārpusē – dievnama dārzā, tāpēc sveču gaismās un Ziemsvētku noskaņās būs iespēja dievkalpojumam sekot līdzi arī tiem, kuri nevar atrasties Baznīcas telpās.
Plkst.18.00 dievkalpojums notiks baznīcas ārpusē – dievnama dārzā, uz izveidotās terases. Uz to varēs pulcēties vienkopus ne vairāk kā 25 cilvēki. Arī tā norise tiks atskaņota dievnama apkārtnē, tādā veidā, lai varētu tam sekot līdz arī nedaudz attālināti.

Rubenes draudze pateicas par Jūsu sapratni, atbalstu, ziedojumiem un lūgšanām!

Plašāk informācija zvanot 26407248 vai rakstot uz artis.eglitis@lelb.lv.


Comments