Ziņas‎ > ‎PASĀKUMI NOVADĀ‎ > ‎

Noskaņu mūzika ZEME | REINIS JAUNAIS | Kokmuižas dīķī

Publicēja 2020. gada 26. jūn. 00:59Kristers Blūms   [ atjaunināja Elīna Upīte 2020. gada 30. jūn. 05:43 ]
16. jūlijā plkst. 20.00 Kokmuižas promenādes dīķī (Kocēnos) aicinām uz noskaņu mūzikas vakaru, kurā uzstāsies mūziķis, ģitārists Reinis Jaunais.

Koncertu būs iespējams baudīt, vizinoties ar laivām pa Kokmuižas dīķi, kā arī ikviens aicināts klausīties koncertu no krasta Kokmuižas promenādes apkārtnē, līdzi ņemot savu pledu.

Laivu nomas maksa: 2 EUR.

Reiņa Jaunā koncertprogramma ''Zeme'' pirmatskaņojumu piedzīvoja festivālā ''Rīgas Ritmi'' ietvaros. Šī koncertprogramma vienlaikus ir jauna Reiņa Jaunā albuma priekšvēstnesis, kuru plānots publicēt vasaras beigās.

Reinis Jaunais programmu raksturo šādi: ‘’Zeme ir mūsu planētas nosaukums, kuru par mājām sauc visi pasaules iedzīvotāji. Vienlaikus nosaukums simbolizē zemi, no kuras auglības mēs visi esam kritiski atkarīgi. Pandēmijas izraisītās krīzes laikā mēs varējām apjaust, cik ļoti planētas iedzīvotāji ir savstarpēji saistīti, jo ekonomiskās un arī kulturālās globalizācijas dēļ mūsu darbības var novest pie sekām otrā pasaules malā. To atspoguļo gan Austrālijas ugunsgrēki, kuru dūmu gredzeni apvija planētu, gan vīrusa straujā izplatība, četros mēnešos nokļūstot teju katrā valstī, gan arī pozitīvi piemēri, tādi kā dažādu cilvēktiesību kustību rašanās, kuras ar sociālo tīklu palīdzību lavīnveidīgi izplatījās pa visu pasauli. Jaunā koncertprogramma un gaidāmais albums manifestē starpkultūru dialogu, solidaritāti un toleranci šajā sarežģītajā pasaules vēstures brīdī.''

Reinis Jaunais ir viens no pazīstamākajiem jaunās paaudzes ģitāristiem Latvijā. Reti kurš mūziķis var lepoties ar tik aktīvu koncertdarbību kā Reinis - mūziķis sniedz ap 250 uzstāšanās gadā, regulāri koncertējot gan lielākajā daļā Eiropas valstu, gan arī ārpus tās, piemēram, Turcijā, Austrālijā un Jaunzēlandē. Reiņa Jaunā instrumentālās kompozīcijas var atpazīt seriālos, kā arī TV un radio raidījumos, citas dziesmas savukārt pabijušas Latvijas radio staciju topos. Klausītāju iemīļoti ir mūzikas video, kuri filmēti skaistās vietās mūziķa nebeidzamo ceļojumu laikā. Reinis var arī lepoties ar bagātīgu diskogrāfiju - mūziķis izdevis 6 oriģinālmūzikas albumus, bet viņa īpatnējo ģitārspēles manieri reizēm var atpazīt arī citu Latvijas mūziķu dziesmu ierakstos, kuros Reinis ir uzaicināts piedalīties kā ciemiņš.
Comments