Ziņas‎ > ‎PASĀKUMI NOVADĀ‎ > ‎

Noskaņu koncertā "Saulrieta dziesmas" Neikenkalna dabas koncertzālē satiksies komponisti Jānis Lūsēns un Mārtiņš Brauns

Publicēja 2020. gada 26. jūn. 06:06Elīna Upīte
10. jūlijā plkst. 21.00 Neikenkalna dabas koncertzālē Dikļos norisināsies noskaņu koncerts "Saulrieta dziesmas", kurā satiksies divi zcili un harizmātiski latviešu komponisti - Jānis Lūsēns un Mārtiņš Brauns, kuriem piebiedrosies arī lieliskie dziedātāji Zigfrīds Muktupāvels un Ieva Sutugova. 

Abi skaņas meistari atzīst, ka šāda sadarbības forma ir nebijusi, interesanta un bagātinoša abiem, savukārt klausītājiem būs unikāla iespēja dzirdēt improvizācijas un saspēles gan no komonistu ļoti populāriem, gan arī pavisam maz zināmiem skaņdarbiem.

“Man patīk doma, ka varēsim divatā ar Jāni Lūsēnu uz skatuves improvizēt,” saka Mārtiņš Brauns. “Šeit nebūs nekāda izrādīšanās vai konkurence - kurš ir jaunāks, labāks vai veiklāks, salīdzinājumi šeit ir lieki. Mūsu sadarbība būs kā kontrastējošs dialogs labā mūzikā. Vēlu visiem priecīgus šīs vasaras svētkus, lai tie mums dod otro elpu un atgriež ticību dzīvei”.

Savukārt Janis Lūsēns atzīst, ka programmas tematisko izvēli diktējusi pēdējā laika situācija: “Kopš notikumiem, kas skāruši visu pasauli un arī Latviju, atrodos tālu prom no cilvēku un satiksmes burzmas. Vieta, kurā dzīvoju, ir īpaša ar ikvakara saulrieta izrādēm, gaismu, krāsu un ēnu saspēlēm. Cenšos izbaudīt mirkli, kad noklust vējš, putnu dziesmas un pasaule ietinas klusuma segā.. Mani šie brîži iedvesmo un rada sajûtu, ka esmu vienots ar dabu un visumu...”

Par koncertu sērijas norises vietām izvēlētas Latvijas brīvdabas estrādes ar skaistiem dabas skatiem, bet saulrieta noskaņas palīdzēs sajust koncertu sākuma laiks.

Koncerta apmeklētāju skaits tiks precizēts, ievērojot valstī noteiktos pulcēšanās ierobežojumus. Koncertu rīko "Producentu grupa 7" sadarbībā ar Kocēnu novada pašvaldību.

Biļetes cena: 15 eiro. Tās iespējams iegādāties internetā ŠEIT un "Biļešu paradīzes" kasēs visā Latvijā.
Comments