Ziņas‎ > ‎PASĀKUMI NOVADĀ‎ > ‎

Livonijas Indriķa dienā Rubenes baznīcā uzstāsies grupa “Radio Trio”

Publicēja 2019. gada 10. jūl. 01:13Elīna Upīte   [ atjaunināts 2019. gada 17. jūl. 03:02 ]
Svētdien, 14. jūlijā, Kocēnu novada Rubenē norisināsies jau piektā Livonijas Indriķa diena, kuras ietvaros plkst. 15.30 Rubenes baznīcā uzstāsies grupa “Radio Trio”.

“Radio Trio” apvienojušās trīs dziedātājas – Gabriēla Zvaigznīte, Madara Dzintara-Pluša un Katrīna Anna Vīgante, kuras savulaik satikušās, dziedot Rīgas Gospelkorī. Katrai no “Radio Trio” piemīt savs unikālais vokāls, kas viņas kopā padara par lielisku ansambli, ko atzinīgi novērtējuši klausītāji un mūzikas eksperti - 2018. gadā dziedošo talantu šovā “X Faktors” grupa izcīnīja 3. vietu. Šī gada sākumā grupa sagatavoja programmu “Kino” ar maestro Raimondu Paulu un Latvijas Radio Bigbendu.

Ieeja koncertā par ziedojumiem baznīcas atjaunošanas iecerēm.

Kā iepriekš vēstīts, Livonijas Indriķa diena svētdien sāksies plkst. 10.30 ar skanīgu rīta sveicienu no Rubenes baznīcas tornī skanošā pūtēju ansambļa, kuri aicinās plkst. 11.00 doties uz dievkalpojumu Rubenes baznīcā, ko vadīs Rubenes draudzes mācītājs Artis Eglītis. Dievkalpojumu papildinās Latvijas Nacionālās operas un baleta solista Arvīda Keiņa uzstāšanās.

Pēc dievkalpojuma plkst. 12.30 visi laipni aicināti apmeklēt populārzinātnisko konferenci Rubenes baznīcas dārzā (lietus gadījumā Baltajā mājā pie Rubenes baznīcas), kurā piedalīsies trīs Latvijā zināmi un cienījami referenti:
Latvijas Universitātes Latvijas Vēstures institūta direktors un zinātņu profesors Guntis Zemītis - "Sabiedrisko attiecību kampaņas elementi Baltijas kristianizācijā pēc Indriķa Livonijas hronikas ziņām";
Romas katoļu draudzes bīskaps Andris Kravalis - "Baznīcas loma un sūtība latviešu tautas garīgās izaugsmes ceļā";
bijusī kultūras ministre, Eiropas Parlamenta deputāte Dace Melbārde - "Dziesmu spēks cilvēka un tautas likteņgaitās".

Paralēli konferences norisei pasākuma apmeklētājam būs iespēja piedalīties Kocēnu skautu organizētājās aktivitātēs bērniem un jauniešiem turpat Rubenes baznīcas apkaimē.

Plkst. 14.30 paredzēts Mielasts pie Indriķa.

Visas dienas garumā Rubenes dievnams būs atvērts apskatei.

Pasākumu organizē Kocēnu novada pašvaldība sadarbībā ar Rubenes evaņģēliski luterisko draudzi. 

13. gs. sākumā vienā no Latvijas senākajām kristīgajām draudzēm – Rubenē – tās dibinātājs un Imeras katoļu priesteris Latviešu Indriķis sarakstīja Indriķa Livonijas hroniku. “Indriķa hronika” ir senākā Latvijas teritorijā tapusī hronika. Galvenais vēsturiskais pirmavots par kristīgās ticības ienākšanu, personībām, tautu savstarpējām attiecībām, cīņām un sadzīvi tagadējās Latvijas un Igaunijas teritorijā no 1180. gada līdz 1227. gadam.

Pasākums Livonijas Indriķa diena norisināsies projekta "Kultūra, vēsture, arhitektūra Gaujas un laika lokos” ietvaros. Projekts tiek īstenots Kultūras ministrijas pārziņā esošā ERAF līdzfinansētā 5.5.1. specifiskā atbalsta mērķa "Saglabāt, aizsargāt un attīstīt nozīmīgu kultūras un dabas mantojumu, kā arī attīstīt ar to saistītos pakalpojumus" ietvaros.

Comments