Ziņas‎ > ‎PASĀKUMI NOVADĀ‎ > ‎

Koris “Imera” piedalīsies projektā “Gadsimta garākā Līgodziesma”

Publicēja 2019. gada 13. jūn. 04:21Elīna Upīte   [ atjaunināts 2019. gada 17. jūn. 05:41 ]
21. jūnijā, Vasaras saulgriežos, no saullēkta līdz saulrietam tiks izdziedāta Gadsimta garākā Līgodziesma. Pirmo reizi projektā piedalīsies Kocēnu kultūras nama jauktais koris “Imera” diriģenta Imanta Toča un kormeistara Jāņa Jansona vadībā, kuri līgodziesmas izdziedās plkst. 7.45 pie Kocēnu kultūras nama, un korim aicināts pievienoties ikviens interesents.

Unikālajā valsts simtgades projektā piedalās vairāk nekā 40 kori un folkloras kopas no Latvijas, Kanādas, ASV, Francijas, Austrijas un Luksemburgas, dziedot skaistākās līgotnes no savas pilsētas vai novada skaistākajām vietām. Līgodziesmas tiešraidē skanēs populārākajā latviešu mūzikas kanālā Latvijas Radio 2, kā arī video un foto formātos būs atrodamas interaktīvajā Līgodziesmas kartē sabiedrisko mediju portālā lsm.lv. Vidzemē Līgodziesma vīsies caur Līgatni, Salacgrīvu, Kocēniem, Jērcēniem, Cēsīm, Aizkraukli, Zaubi, Jūrmalu, Olaini un Jaunmārupi.

Kora “Imera” apraksts projektā “Gadsimta garākā Līgodziesma”: “Par Tālavas zemes teritoriju vēsta vairāki teksti — Indriķa hronika un dokuments par Tālavas dalīšanu 1224. gadā. No Indriķa hronikas var secināt, ka pie Tālavas piederējusi Imeras zeme ar Beverīnas pili, kurā līdz 1211. gadam valdīja valdnieks Tālivaldis. Savukārt Kocēnu jauktā kora “Imera” valdnieks jeb diriģents kopš tā dibināšanas ir Imants Točs, kurš LR2 “Gadsimta garākajā līgodziesmā” nu jau piedalās ar savu otro kolektīvu. Nākamgad “Imera” svinēs savu 15. jubileju, savukārt, gaidot Latvijas apaļo jubileju, pērn nozīmīgs projekts bijis dalība koncertā “Latvijas komponisti Latvijas simtgadei”. Pirms vairākiem gadiem kolektīva ceļi veduši arī tālāk – uz starptautisko konkursu "Cantonigros" Spānijā. Par kora panākumiem liecina Pasaules koru olimpiādē Rīgā žūrijas vērtējums – izcīnītais zelta diploms, turklāt arī neoficiālā atzinība bijusi ne mazāk svarīga – par skaistajiem tautastērpiem saņemti lieli uzmanības apliecinājumi no citiem olimpiādes dalībniekiem, un teju ikviens vēlējies kopā ar viņiem nofotografēties. Dziedātājiem lielu prieku sagādājis arī uzaicinājums piedalīties tradicionālajās Imantdienās Cēsu pils parkā. Savukārt neparasts piedzīvojums bijusi iespēja kļūt par “kinozvaigznēm” – filmēties dokumentālajā kinolentē par godu pirmajiem latviešu dziesmu svētkiem Dikļos – “Tautas kustība – Dziesmu svētki”.

INTERVIJA AR KORA "IMERA" DIRIĢENTU IMANTU TOČU

Gadsimta garākā Līgodziesma vienas dienas laikā nodrošina tiešsaistes pieslēgšanos 40 dažādām Latvijas un pasaules vietām. Projekta īstenošanā iesaistīti ap 25 Latvijas Radio žurnālisti, ētera personības un reģionālie korespondenti. No saullēkta līdz saulrietam tiek nobraukti vairāk nekā 2500 kilometri, lai klātienē ar mūsdienu tehnoloģiju starpniecību pārraidītu muzikālo kolektīvu dziedāšanu. Visas līgotnes un dziedātāju sveicieni būs dzirdami Latvijas Radio 2 ēterā, atrodami portālā lsm.lv, kā arī Latvijas Radio 2 Facebook un Instagram kontā.
Comments