Ziņas‎ > ‎PASĀKUMI NOVADĀ‎ > ‎

Kocēnu novadā turpina demonstrēt Viestura Kairiša filmu "Pilsēta pie upes"

Publicēja 2020. gada 24. febr. 22:51Elīna Upīte   [ atjaunināts 2020. gada 24. febr. 22:52 ]
Kocēnu novadā turpina demonstrēt Viestura Kairiša jaunāko filmu “Pilsēta pie upes” (Piļsāta pi upis), nākamais seanss norisināsies sestdien, 29. februārī, plkst. 14.00 Vaidavā.

Filmas galvenajam varonim Ansim ir nevainīga profesija – daiļkrāsotājs, un viņš ir pieprasīts pie visām varām, kas nomainās īsā laika posmā pagājušā gadsimta 30. gadu beigās. Patosa pilnos ulmaņlaikus nomaina skarbie komunistu, tad nacistu režīmi. Viņa iecerētā ir ebreju meitene Zisla, taču jaunās sievietes tēvs liek mīlai šķēršļus. Sagadās tā, ka šajā laikā Anša dzīvē uzrodas arī glītā latviete Naiga. Starp trīs varām, kas sabradā Anša pilsētu, divām sievietēm, kas plosa viņa sirdi, iespējama tikai viena izvēle.

Galveno varoni Ansi filmā atveido Dāvis Suharevskis, viņa partneri ir lieliskie latviešu aktieri Agnese Cīrule ("Homo Novus", seriāls "Sarkanais mežs") un Gundars Āboliņš ("Homo Novus", "Bille"), arī leģendārais lietuviešu aktieris Jozs Budraitis, kā arī čehu aktrise Brigita Cmuntova.

Kairišs filmu veidojis kopā ar saviem ilggadējiem radošajiem partneriem – mākslinieci Ievu Jurjāni un operatoru Gintu Bērziņu; viņu iepriekšējais kopdarbs - spēlfilma “Melānijas hronika”. Filmu producējis Guntis Trekteris.

Vecuma ierobežojums: bērniem līdz 12 gadu vecumam filmu apmeklēt nav ieteicams.

Filmas ilgums: 118 minūtes.

Seansi Kocēnu novadā:
  • Bērzaines tautas namā 22. martā plkst. 15.00;
  • Dikļu kultūras centrā 7. aprīlī plkst. 19.00;
  • Vaidavas kultūras un amatniecības centrā 29. februārī plkst. 14.00;
  • Zilākalna kultūras namā 25. martā plkst. 18.00.
Ieejas biļetes cena: 3 eiro.

Comments