Ziņas‎ > ‎PASĀKUMI NOVADĀ‎ > ‎

Kocēnu novadā atzīmēs Starptautisko teātra dienu

Publicēja 2021. gada 24. marts 00:24Kristers Blūms   [ atjaunināts 2021. gada 24. marts 06:28 ]
Starptautisko teātra dienu 1961. gadā iedibinājis UNESCO Starptautiskais teātra institūts (ITI). Pasaulē šo dienu ik gadu atzīmē 27. martā. Par godu teātra dienai tiek organizēti nacionāli un starptautiski pasākumi, īstenotas dažādas aktivitātes un šo dienu, protams, atzīmē arī teātra tradīcijām bagātais Kocēnu novads.

Bērzainē no 27. Marta līdz 10. aprīlim Bērzaines Tautas nama logos būs apskatāma Starptautiskajai teātra dienai veltīta izstāde - foto mirkļi no pagasta amatierteātra izrāžu vēstures ’’TEĀTRIS ir teātris’’.

Dikļos - pie Dikļu kultūras centra visas dienas garuma būs skatāmas divas foto izstādes veltītas Starptautiskai teātra dienai. Uz Dikļu kultūras centra fasādes būs apskatāma foto izstāde ’’Teātra svētki Dikļos’’, kurā atspoguļoti notikumi, teātra personības un kolektīvi, kas gadu gaitā viesojušies Dikļos.

Dikļos 1818.gadā ’’Zundu rijā’’ Dikļu muižas kalpa Jāņa Peitēna režisētā Frīdriha Šillera ’’Laupītāji’’ izrāde uzskatāma par vienu no pirmajiem latviešu amatierteātru iestudējumiem Latvijā. Pie teātra akmens Dikļos varēs iepazīties ar izstādi, kas tapusi 2018.gadā un veltīta pirms vairāk nekā 200 gadiem Dikļos uzvestajiem Šillera “Laupītājiem”. un izrādes vēsturiskiem iestudējumiem uz profesionālās teātra skatuves Latvijā. Materiālus sagatavojis un apkopojis E.Smiļģa Teātra muzeja direktors Jānis Siliņš ar Latvijas kultūras akadēmijas studentiem.

Starptautiskajā teātra dienā, 27.martā no plkst. 10.00 – 19.30, Kocēnos, Kokmuižas pils parterī visas dienas garumā būs dzirdamas visiem tik pazīstamas dziesmas un mūzikas no Latviešu teātra izrādēm un Kokmuižas promenādē esošajā lapenē būs iespēja aplūkot nelielu izstādi  “Teātra gars toreiz un .. toreiz”.

Savukārt Vaidavā - atzīmējot Starptautisko teātra dienu, Kocēnu novada laikmetīgais teātris ’’Volatus’’ radījis jaunu, satīrisku audioizrādi par cilvēku attiecībām ’’Strīķciema hronikas’’, kura skatītājiem un klausītājiem būs pieejama Kocēnu novada sociālo tīklu vietnēs, kā arī teātra “Volatus” oficiālajā sociālā tīkla Facebook lapā 27.martā, Starptautiskajā teātra dienā. 

Zilākalnā  - parkā(Kultūras un Valmieras ielu krustojumā) no 15.00 līdz 18.00 skanēs ieraksts ar teātra mūziku un amatierteātra ierunātiem tekstiem
 
Comments