Ziņas‎ > ‎PASĀKUMI NOVADĀ‎ > ‎

Kocēnu kultūras namā apskatāma TLMS “Valmiera” austo vilnas lakatu izstāde

Publicēja 2019. gada 25. nov. 02:18Elīna Upīte
Vēl šonedēļ, līdz 30. novembrim Kocēnu kultūras namā ir apskatāma Tautas lietišķās mākslas studijas (TLMS) “Valmiera” dalībnieču austo vilnas lakatu izstāde. Kopumā izstādē apskatāmi 35 krāšņi lakati, ko audušas rokdarbnieces: Klāra Mētra, Vija Gustsone, Elīna Tetere, Maija Skuja, Ilze Dzērve, Anita Murīsa, Zanda Blaua, Dace Brizauska un Santa Brīvule.

TLMS “Valmiera” ir vecākā studija Latvijā, kuras pirmsākumi meklējami 1946. gadā un lepojas ar senām un bagātām tautas mākslas aušanas tradīcijām un augstu meistarību.

Pēdējos gados studija strauji mainījusi savu rokrakstu, tā tapusi par mūsdienīgu radošu kolektīvu. Darbnīcā top žilbinoši apģērbu audumi gobelēntehnikā, gaisīgi aksesuāri ažūrtehnikā, filigrāni retinātā vienkārtnī lina audekli. Mūžīgi jaunais tūkstošgadīgais lins tiek kombinēts ar jaunākās paaudzes materiāliem. Ar šādām darbu kolekcijām studija piedalās starptautiskajos amatniecības tirgos un izstādēs. Studijā darbojas vairāku paaudžu audējas, rokdarbnieces un klūdziņu pinēji. Ik gadu studijas dalībnieki izvēlas tēmu, ko apgūst padziļināti.

Comments