Ziņas‎ > ‎PASĀKUMI NOVADĀ‎ > ‎

Kocēnu bibliotēkā viesosies Gulbenes Tautas teātris ar kamerizrādi "Tiritomba jeb zelta zivtiņa"

Publicēja 2019. gada 8. apr. 07:01Elīna Upīte
Ceturtdien, 11. aprīlī, plkst. 19.30 Kocēnu pagasta 1. bibliotēkā notiks pasākums “Satikties. Iepazīt, atklāt. Smieties. Sarunāties.”, kurā viesosies fotogrāfe un dizainere Sandra Dikmane ar foto – domino spēli un Gulbenes Tautas teātris ar Laura Gundara kamerizrādi “Tiritomba jeb zelta zivtiņa”.

Laura Gundara izrādē “Tiritomba jeb zelta zivtiņa” tās spilgtie varoņi meklē savu dzīves ideālu, savu zelta zivtiņu. Būtiska šī gaišā un komiskā stāsta iezīme ir mūsdienu Latvijas vide, kurā sadzīvo dažādu tautību un uzskatu cilvēki. Viss notiek te un tagad, mūsu acu priekšā. Uz randiņu krodziņā pēc laulību sludinājuma ierodas divas dāmas – viena ir īstā, otra viņas “miesassargs”, taču par savu sarakstes partneri notur pavisam citu vīrieti, vīrieti treniņtērpā. Viss sagriežas gaisā kājām - gaidītais pārtop par skumju pārpratumu, bet necerētais - par sen loloto sapņu piepildījumu. Un tas viss azartiskā, spraigi ritmiskā, spilgtā situāciju komēdijā, kas valdzina ar sadzīvē noskatītām situācijām spožā aktieru interpretācijā. Gulbenes Tautas teātra aktieru izpildījumā izrādei ir sirsnīga pēcgarša, kas liek aizdomāties par sevi un sev apkārtējiem. Izrāde Latvijā un Lietuvā iekarojusi nedalītas skatītāju simpātijas.

Pasākuma apmeklētājiem bibliotēkā būs arī iespēja aplūkot divas izstādes. Viena no tām veidota par Frīdriha Šillera lugas “Laupītāji” iestudējumiem Latvijas teātros dažādos laikos. Jāatzīmē, ka pirms 201 gada Dikļu muižas Zundu rijā notika pirmā zināmā teātra izrāde latviešu valodā – muižas kalps Jānis Peitāns iztulkoja, iestudēja un Zundu rijā uzveda Frīdriha Šillera lugu “Laupītāji”. Savukārt otra izstāde, ko atklāja 4. aprīlī, - Marikas Eglītes fotogrāfiju izstāde “Noskaņu meklējot”.

Pasākuma apmeklējums bez ieejas maksas.
Comments