Ziņas‎ > ‎PASĀKUMI NOVADĀ‎ > ‎

Kocēnu bibliotēkā norisināsies rakstnieces Ilzes Freimanes jaunākā romāna "Kafija diviem" atvēršanas svētki

Publicēja 2019. gada 30. dec. 05:37Elīna Upīte   [ atjaunināts 2020. gada 22. janv. 06:15 ]
Apgādā "Zvaigzne ABC" ar Kocēnu novada pašvaldības atbalstu iznācis rakstnieces, kocēnietes Ilzes Freimanes jaunākais romāns "Kafija diviem" - mūsdienīgs darbs par iepazīšanos, "atiepazīšanos" un īstu jūtu meklējumiem pusmūža latviešu vidē. 23. janvārī plkst. 17.30 Kocēnu pagasta 1. bibliotēkā Kocēnos ar autores piedalīšanos norisināsies grāmatas atvēršanas svētki. Pasākumā viesosies apgāda "Zvaigzne ABC" valdes priekšsēdētāja Vija Kilbloka un muzikālu priekšnesumu sniegs Valmieras Mūzikas skolas kokles spēles pedagoģe Dace Priedīte.

Rakstnieces Ilzes Freimanes romānus visvairāk iecienījušas tieši sievietes, un pelnīti, jo tieši dažāda vecuma sievietēm kopīgās un tāpēc labi saprotamās problēmas autore risina savos romānos “Viršu medus”, “Magones laiks”, “Cik tālu līdz mīlestībai?”, tostarp arī pašā jaunākajā, kam dots nosaukums “Kafija diviem”. Tomēr arī vīrieši šajos romānos, kas paver durvis uz sievietes iekšējo pasauli, atrastu daudz interesanta.

Romāna “Kafija diviem” centrā ir Gundega – mūsdienīga piecdesmit piecus gadus veca sieviete. Viņas dzīvē viss šķietami ir kārtībā – ir laba izglītība, stabils darbs, kopta āriene. Jā, nav bērnu, nav ģimenes, un, liekas, tieši tāpēc precētā māsa Helga tai nemitīgi mēģina “piespēlēt”, viņasprāt, gluži ņemamus pretējā dzimuma kandidātus, lai māsa beidzot varētu dibināt ģimeni un “nostabilizēties”. Gundega, no vienas puses, jūtas aizkaitināta šo nebeidzamo mēģinājumu dēļ, bet, no otras, domās mēdz salīdzināt sevi ar māsu un domā: kurai no viņām dzīvē vairāk veicies? Un vai nebūtu laiks savējā beidzot ko mainīt?

Pasākuma apmeklētājiem būs iespēja iegādāties romānus "Magones laiks" un "Kafija diviem".


Rakstniece, Kocēnu novada iedzīvotāja Ilze Freimane un viņas jaunākais darbs - romāns "Kafija diviem"
Comments