Ziņas‎ > ‎Aktuālās ziņas‎ > ‎

Dikļos uzaust “Kokļu saule”

Publicēja 2018. gada 25. maijs 04:48Kristers Blūms   [ atjaunināts 2018. gada 15. jūn. 23:30 ]
Lai popularizētu kokles spēles tradīcijas, gaidot Latvijas simto dzimšanas dienu, Kocēnu novadā no 16. līdz 20. jūnijam norisināsies ’’Pasaules koklētāju nometne’’, kuru organizē Kocēnu novada dome sadarbībā ar talantīgo latviešu koklētāju Laimu Jansoni. Par norises vietu šogad izvēlēti Kocēni, bet pasākumi nometnes laikā notiks arī Dikļos - Dziesmu svētku šūpulī.

Pasaules koklētāju nometnes mērķis ir veidot platformu tradicionālās kokles spēles entuziastiem un profesionāļiem, dodot iespēju satikties gan amata meistariem, gan apgūt pašus pamatus spēlēt gribētājiem. Nometne tiek papildināta ar kokļu meistaru rūpīgajiem padomiem, diskusijām par ar nozari saistītajām sfērām, kā arī atgādinājums, ka koklēšana ir arī sava veida dzīves veids un lai labi spēlētu ir jārūpējas arī par fiziskām aktivitātēm un pareizu elpošanu.

Šogad nometne ir ar tematisku ievirzi: ieaijāšanu, iešūpošanu, ielīgošana. Bet līdzsvaram un spēkam paredzēta arī vīru diena, izraugoties attiecīgu repertuāru.

Pasniedzēji: Ilze Ozola, Zane Sniķere, Edgars Zilberts ("Vīru diena"), Latvīte Cirse ("Šūpuļdziesmu diena"), Ilze Selecka (elpošana un fiziskums), kā arī koklēšana manā personā.

Sadarbībā ar folkloras festivālu "Baltica" 18. jūnijā pulksten 17.00 Neikena kalnā pie Neikenkalna dabas koncertzāles Dikļos ieplānots īpašs notikums – tiks veidota “Kokļu saule” no vairāk nekā 60 koklēm. Ikviens, kuram ir sava mazā kokle, laipni aicināts pievienoties, lai kopīgi veidotu tradicionālo kokļu izstādi simboliskā zīmējumā, kura vīziju saules rakstā veidojusi Dace Matisone. Pasākuma gaitā ikviens dalībnieks un apmeklētājs ir aicināts dziedāt tautas dziesmas par sauli. Kokļu sauli plānots iemūžināt arī vēsturiskā fotogrāfijā.

Turpinot pasākuma norisi,18. jūnijā plkst. 19.00 turpat Neikenkalna dabas koncertzālē notiks festivāla „Baltica” koncerts, kas plānots kā interaktīva sadarbība ar apmeklētājiem. Pasākuma laikā ikviens ir aicināts sēdēt netradicionālā veidā - folkloras kopu apļa pašā vidū, ieklausoties un dziedot līdzi. Koncertā piedalīsies “Abra”, “Austras koks”, “Endzelīte”, “Kokle”, “Laiva”, “Ore”, “Pērlis”, “Putni”, “Saule”, “Skandinieki”, “Urgas” un Pasaules koklētāju nometnes dalībnieki. Pasākuma vadītājs - Ēriks Zeps.

Vakara izskaņā plkst. 21.00 festivāls turpināsies ar sadziedāšanos pie lielā ugunskura kopā ar folkloras kopu “Pērlis” un lustīgiem dančiem kopā ar folkloras kopu “Kokle”.

Visi pasākumi bez ieejas maksas.Informējam, ka pasākumu laikā var tikt veikta fotografēšana un/vai filmēšana sabiedrības informēšanas mērķim atbilstoši Vispārīgās datu aizsardzības regulai. 
Comments