Ziņas‎ > ‎PASĀKUMI NOVADĀ‎ > ‎

Jau pēc nedēļas atklās piektos Kokmuižas svētkus

Publicēja 2019. gada 30. aug. 02:37Elīna Upīte   [ atjaunināts 2019. gada 4. sept. 03:57 ]
Piektdien, 6. septembrī, Kocēnu novada Kocēnos tiks atklāti piektie Kokmuižas svētki, kas turpināsies sestdien, 7. septembrī, visas dienas garumā ar dažādām norisēm iedzīvinot leģendām bagāto Kocēnu novada kultūrvēsturisko mantojumu.

Piekto Kokmuižas svētku tēma ir “Leģendas atdzimšana” un tās satikšanās ar mūsdienu pasauli. Pavisam drīz no jauna atdzims leģendārais Kokmuižas brūzis, kas savulaik bija varenākā lauku alus darītava Vidzemes guberņā. Tajā tapa Eiropā iecienītāko veidu ali, un šobrīd noslēgumam tuvojas brūža atjaunošanas darbi, lai leģendāro alu pēc 80 klusēšanas gadiem atkal brūvētu Kokmuižā.

6. septembra pēcpusdienā Kokmuižas svētkus ieskandinās braucošais Kocēnu kultūras nama pūtēju kvintets, aicinot viesus no tuvākas un tālākas apkaimes doties uz Kokmuižu.

Plkst. 19.30 Kokmuižas dīķī līdzās izgaimotai Kokmuižas promenādes lapenei uz īpaši koncertam pielāgota pontona uzstāsies virtuozais ģitārists un komponists Mārcis Auziņš.

Gan pirms koncerta no plkst. 19.00, gan tā laikā un pēc tā līdz pat plkst. 21.00 būs iespēja doties izbraucienos ar laivu, savukārt no plkst. 21.00 nesteidzīgi baudīt brīvdabas kino – Rīgas Kinostudijas mākslas filmu “Svešais”, kurā vienā no lomām ir leģendārā Zilākalna Marta, un vienu no jaunākajām latviešu kino dokumentālajām filmām – Kaspara Rogas režisēto “Meklējot Mr. Kauliņu”. 

Par spirdzinošiem dzērieniem visa vakara garumā gādās Valmiermuižas alus darītava un par vēderpriekiem rūpēsies Latvijas Steiku klubs, kas uz pārvietojamā grila ceps gardus Mazburgerus. 

Tehnisku iemeslu dēļ šajos Kokmuižas svētkos nenotiks iepriekš izziņotā strūklakas atklāšana, taču aicinām baudīt nesteidzīgu atpūtu un kopā būšanu gleznainā vietā.

Sestdien, 7. septembrī, svētki sāksies plkst. 11.00, un pasākumu norises teritorija būs gana plaša, aptverot vēsturisko Kokmuižas pils kompleksu un tā apkārtni.

Svētku programmā – svētku atklāšana pie Kokmuižas brūža un pirmā iepazīšanās ar jauno Kokmuižas brūža tēlu, Muižas tirgus (pieteikšanās dalībai tirgū ir noslēgusies) un gardēžu tūrisma ceļa “Livonijas garša” tirgotāju labumi, radošās darbnīcas un meistarklases, ekskursijas, Kauguru pagasta amatierteātra “Vīzija” izrāde “Grēku grāmata”, virtuālās realitātes spēle #izlīdziVītolam, visas dienas garumā dažādi koncerti – Kocēnu novada pašdarbības kolektīvu sasaukšanās svētku dienas ieskaņā, Kocēnu kultūras nama jauktā kora “Imera” pirmatskaņojums – Valda Atāla dziesmu programma “Lai sadera dvēselītes”, Kokmuižas dārza koncerti kopā ar Tīnu Šipkēvicu, Lauris Valteru, Lauru un Renāru Duo, Emīliju Kati Tomsoni un Paulu Ēriku Skujiņu, džezfanka apvienība “Very Cool People” un Evilena Protektore, svētku kulminācijā – leģendāro dziesmu programma Antras Stafeckas, IGO un Ivo Fomina izpildījumā, svētku balle kopā ar grupu “Vintāža”. 

Mārcis Auziņš


Ienāc un uzzini svētku aktualitātes speciāli Kokmuižas svētkiem izveidotā sadaļā!

Svētkus organizē Kocēnu novada pašvaldība.

Svētku norišu apmeklējums bez ieejas maksas.

Uz tikšanos 5. Kokmuižas svētkos!

  
Lai palielinātu attēlu, uzspiediet uz tā!
Comments