Ziņas‎ > ‎PASĀKUMI NOVADĀ‎ > ‎

Dzejas dienās Vaidavā viesosies dziedātāja un dziesmu autore Aina Boža

Publicēja 2019. gada 10. sept. 05:51Elīna Upīte
Dzejas dienu ietvaros 20. septembrī plkst. 19.00 Vaidavas kultūras un amatniecības centrā viesosies dziedātāja un dziesmu autore Aina Boža ar draugiem. Aina Boža ir daudzpusīga māksliniece, tādēļ pasākumā varēs dzirdēt viņas radīto dzeju, mūziku un aplūkot gleznas.

Aina Boža ir dzimusi Lazdukalna pagasta Kapūnē. Skolā sāka iet Madlienā, pēc 4. klases ar vecākiem pārcēlās uz Krimuldu. Pēc 8. klases beigšanas Aina dodas uz Valmieras profesionāli tehnisko skolu. Seko 12 gadus ilgs darbs Valmieras stikla šķiedras rūpnīcā, tiesa, jau 1980. gadā viņa uzrakstījusi savu pirmo dziesmu. Ainas Božas interešu lokā tolaik bijis arī kalnu tūrisms un neklātienes studijas Bulduru tehnikumā, kur iegūts daiļdārznieces diploms. Un 31 gada vecumā sākusi arī gleznot. 2002. gadā Boža absolvējusi RPIVA, studijas turpinot starptautiskajā Individuālās psiholoģijas institūtā, strādājusi par psiholoģi Umurgā un tagad savā privātpraksē Valmierā.

Pagājušā gadsimta 80. gadu beigās, labu laiku šur tur dziedājusi citu autoru dziesmas, Aina apvienojās ar folkloras ansambļa "Daina" dziedātājām – Solvitu, Ivetu un Ingu, dibinot ansambli, kas vēlāk ieguva nosaukumu "Vienalga man". Drīz vien Boža sacer vairākas dziesmas, divas tiek atskaņotas populārajā festivālā "Latvju ziņģe", kas 1993. gadā notiek Valmierā. Panākumiem seko lūgumi uzstāties, klausītāju atzinība, popularitāte.

Pašlaik Aina Boža sacerējusi vairāk nekā 100 dziesmu, kas izdotas 10 skaņu ierakstu albumos ("Iedegsim sveces", "Draugam", "Atmiņas", "Nebēdājies, dvēselīt!", "Tāda esmu", "Bet debesīs", "Tici, ceri, mīli!", "Es nebēdājos vairs" u.c.), tostarp krievu valodā tapušajā "Oseņņaja pora". Kvartetam "Vienalga man" pajūkot, Boža turpināja uzstāties divatā ar Solvitu Sauli, dziedāts arī kopā ar Ilzi Āzeri. Pēdējās trīs albumu programmas Aina Boža iedziedājusi viena pati (duetā ar sevi), neatsakoties no nosaukuma "Vienalga man".

Nu jau vairākus gadus viņa uzstājas kā Aina Boža ar savām melodijām, kuras sacer un izpilda viena pati un uz 2015. gada albuma "Man nav vienalga" parakstījusies jau ar savu vārdu un uzvārdu. Ar savu radošo darbu mūziķe nopelna iztiku, apmaksā dziesmu ieskaņojumus studijā.

Notikušas vairākas viņas gleznu izstādes, 2007.gadā izdota Ainas Božas grāmata "Pieskārieni", kurā apkopoti dziesmu teksti, gleznas, ritmiskas pārdomas.

Viena no Ainas Božas atziņām "Māksla rodas dzīves nesakārtotajā daļā. Ja visiem viss būtu kārtībā, māksla nepastāvētu, jo, par ko gan sarakstīta lielākā daļa dziesmu? Protams, par nelaimīgu mīlestību. Dzīve ir kā zebra – ir gaišās un ir tumšās strīpas. Ja šobrīd dzīvē neiet, nevajag uztraukties, jo drīzumā viss atkal būs labi!".
Comments