Ziņas‎ > ‎PASĀKUMI NOVADĀ‎ > ‎

Dikļos viesosies Varis Vētra ar koncertprogrammu "Viena mirkļa dēļ..."

Publicēja 2020. gada 4. marts 06:42Elīna Upīte   [ atjaunināts 2020. gada 4. marts 06:48 ]
Ceturtdien, 5. martā, plkst. 19.00 Dikļu kultūras centrā viesosies aktieris, režisors, dziesmu autors un izpildītājs Varis Vētra ar koncertprogrammu “Viena mirkļa dēļ...”.

Koncertā skanēs albuma "Viena mirkļa dēļ..." skaņdarbi, kā arī Latvijas radio stacijās plaši izskanējušās un tautā iemīļotākās dziesmas no pirmā albuma “Pārdodu vēju un zirgu vēl klāt” – “Māmiņai”, “Tu esi skaista visos niekos, sīkumos” un citas.

Albums “Viena mirkļa dēļ…” ir otrais Vara Vētras dziesmu apkopojums, kura mūziku un tekstus radījis pats V. Vētra.

Varis Vētra stāsta: “Es mēģinu atgādināt, ka dzīve ir pilna ar jaukiem brīnumiem, mums tikai jāļaujas tos ieraudzīt, tāpēc ceru, ka dziesmas iedvesmos arī klausītājus gan iekšējā, gan apkārtējā pasaulē saskatīt vairāk skaistā un baudāmā!”

Leģendārās latviešu rokgrupas “Jumprava” līderis Aigars Grāvers uzskata, ka, lai pilnvērtīgi izbaudītu Vara Vētras mūziku, to nepieciešams dzirdēt klātienē.

Viņaprāt, dziesminieka personības pozitīvā savdabība apbur: “Tas, kā viņš dzied, skatās, runā savus dzejoļus – tas uzrunā un liek justies labi. Jūtu, ka no viņa nāk patiesa radošā enerģija, kas iedvesmo un spēcina arī klausītājus.”

Latvijas Televīzijas žurnāliste Ilze Strenga, kas ar Vari Vētru ir pazīstama vairāk nekā 30 gadus, atzīst, ka viņu piesaista dziesminieka emocionālais un garīgais dziļums, kas, viņasprāt, skaidri manāms viņa kompozīcijās: “Vara dziesmas ir nobrieduša cilvēka sajūtām piepildītas, jo viņam ir vēlme ar klausītāju caur mūziku sarunāties. Un viņam izdodas... Šīs dziesmas nav rakstītas tāpat vien – tās tiešām sevī ietver stāstus. Sirsnīgus, romantiskus, arī bēdīgus un sentimentālus.”

Savukārt, Vara Vētras ilggadējs kolēģis un galvenokārt – draugs – aktieris Jānis Paukštello: “Es apbrīnoju Vara uzdrīkstēšanos un meistarīgo prasmi dziesmās paust personiskas sajūtas. Viņam ir ļoti meditatīvs, nomierinošs un neatkārtojams balss tembrs, ko kopā ar dziesmu tekstiem par dzīvi un mīlestību varētu raksturot kā „filozofiju par dzīvi” Vara Vētras gaumē. Tā ir mūzika dvēselei.”

Albuma "Viena mirkļa dēļ…” ierakstā piedalījušies mūziķi - Aivars Hermanis, Raimonds Macats, Vilnis Krieviņš un Andris Grunte.

Biļetes cena: 5 eiro. Tās iespējams iegādāties iepriekšpārdošanā Kocēnu novada pašvaldības kasēs Bērzainē, Dikļos, Kocēnos, Rubenē, Vaidavā un Zilākalnā, kā arī būs pieejamas pasākuma norises dienā pirms tā sākuma Dikļu kultūras centrā.
Comments