Ziņas‎ > ‎PASĀKUMI NOVADĀ‎ > ‎

Dikļos viesosies Matīšu amatierteātris ar izrādi “Rāmi tek Rūnavots”

Publicēja 2019. gada 7. janv. 05:35Elīna Upīte
19. janvārī plkst. 15.00 Dikļu kultūras un tūrisma informācijas centrā viesosies Matīšu amatierteātris ar izrādi “Rāmi tek Rūnavots”.

Izrāde veidota no Jettes Užānes jeb cimdu Jettiņas dienasgrāmatas lasījumiem režisores Neldas Bailītes-Irmejas sakārtojumā.

Jette Užāne (1924-2007) – cimdu adītāja, domātāja un stāstniece, sieviete, kura kopš bērnības visu mūžu pavadīja ratiņkrēslā. Dienasgrāmatās var redzēt brīdi, kad Jette saprot – viņai jādzīvo jēgpilni, skaisti un viņā ir tik daudz iekšējo bagātību, ka tās var dāvināt arī citiem. Lai gan Jette adījusi daudzus cimdus ar tradicionāliem latvju rakstiem, taču viņa ir īpaša ar to, ka sāka veidot savus rakstus.

Citāts no Jettes Užānes un Elīnas Apsītes grāmatas “Jettes Dienu grāmata”: “Visam ir savs sākums un savas beigas – gan lugai, gan mājai, gan mūžam, tādēļ mums ir jāiemācās mīlēt dzīvi un cilvēkus sev apkārt. (..) Svētīsim katru brītiņu, ko esam uz šīs zemes, lai nu kā mums katrreiz iet, jo bez tās melnās stundas mēs jau arī to balto neieraudzīsim.”

Ieeja: bez maksas.
Comments