Ziņas‎ > ‎PASĀKUMI NOVADĀ‎ > ‎

Dikļos atklās izstādi "Jānis Andersons. Fotogrāfijas no pagātnes"

Publicēja 2019. gada 25. aug. 23:03Elīna Upīte   [ atjaunināts 2019. gada 27. aug. 05:23 ]
Pirmdien, 26. augustā, plkst. 18.00 Dziesmu svētku ekspozīcijas telpās Dikļu kultūras centrā tiks atklāta Jāņa Andersona vēsturisko fotogrāfiju izstāde "Jānis Andersons. Fotogrāfijas no pagātnes".

Dikļos, sākot no 20. gadsimta 50. gadiem līdz kolhozu darbības pārtraukšanai, darbojās spēcīgs jauktais koris, kurš varēja lepoties ar ne tikai kuplu sastāvu, bet arī ar augstu profesionālo līmeni. Ilgus gadus kori vadīja diriģents Arvīds Kaksis, korī dziedāja ne tikai diklieši, bet arī dziedātāji no kaimiņu pagastiem – Ozoliem, Zilākalna. Jānis Andersons bija ilggadējs Dikļu kora dalībnieks un kolhoza autobusa šoferis, viņa vaļasprieks bija fotografēšana. Jāņa mūžs bija notikumiem bagāts un arī aiziešana tai saulē notika īpašā veidā – aizmiegot mūžīgā mierā Dikļu kultūras centra krēslā Spēlmaņu svētku laikā.

Izstādē būs apskatāmas J.Andersona uzņemtās fotogrāfijas, kurā atainota Dikļu kora dalība Dziesmusvētkos Rīgā , Zonālajos dziesmu svētkos Limbažos 1984. gadā un dažās ekskursijās. Izstādes atklāšanā papildus tiks demonstrēti fotoattēli, kas iegūti no 102 iepriekš publiski neredzētiem diapozitīviem.

Izstāde būs apskatāma no 26. augusta līdz pat decembrim.

Comments