Ziņas‎ > ‎PASĀKUMI NOVADĀ‎ > ‎

Ceļu pie lasītājiem sāk Jāņa Adamsona dzejas krājums "uz tumša fona esmu gaišs"

Publicēja 2019. gada 1. okt. 03:39Kristers Blūms
Apgāds "Literatūras KOMBAINS" nule laidis klajā dzejnieka Jāņa Adamsona debijas dzejas krājumu "uz tumša fona esmu gaišs". Ar Kocēnu novada domes atbalstu izdotajā krājuma teju 70 lappusēs dzejoļi kārtoti trijās nodaļās, aptverot dzejnieka daiļradi sākot no 1983. gada un lasītājiem atklājot neierastu, vēstījumā rāmu, savukārt intimitātē – kailu un valodā savpatu poēziju.

***

kā zibens bet liegi
tevi caurstrāvot tiecos
ne zariņa nenoliecot
mana mazā liepa

gan meža zemenīšu
gan ābolu smarža
tu esi brīnums kuru
nekad nesapratīšu

Jānis Adamsons – kā viņš pats smejas – Jānuss divām sejām. Ikdienā būdams būvinženieris, dzeju raksta jau no studiju gadiem. Gluži tāpat kā projektējot, arī dzejā Jānis vadās no estētiskuma un kompozīcijas harmonisma aspektiem.

Par Jāni Adamsonu

Jānis Adamsons dzimis 1958. gadā Valmierā. Mācījies Kocēnu pamatskolā, vēlāk Valmieras Viestura vidusskolā. Absolvēja Rīgas Politehnisko institūtu, kur apguvis būvinženiera profesiju. Strādāja Agroprojektā par būvinženieru grupas vadītāju. Arī šobrīd strādā kā būvinženieris, projektējot konstrukcijas daudzviet Latvijā. Kopš 2013. gada regulāras dzejas publikācijas laikrakstā “Liesma”. Dzīvo Kocēnu novadā.

17. oktobrī plkst. 18.30 Kocēnu pagasta 1. bibliotēkā notiks grāmatas atvēršanas svētki, kur varēs dzirdēt dzejoļus autora izpildījumā un dziesmas ar autora vārdiem.

Comments