Ziņas‎ > ‎PASĀKUMI NOVADĀ‎ > ‎

Bērzaines tautas namā norisināsies Guntara Rača autorvakars "Mīlestība ir"

Publicēja 2019. gada 4. sept. 02:39Elīna Upīte   [ atjaunināts 2019. gada 4. sept. 02:51 ]
Otrdien, 17. septembrī, plkst. 18.00 Bērzaines tautas namā norisināsies Guntara Rača autorvakars “Mīlestība ir”.

Mūziķa un dzejnieka Guntara Rača jaunākā dzejoļu grāmata “Mīlestība ir” klajā nāca šī gada 22. augustā. Tā ir pieejama komplektā ar ekskluzīvu CD albumu, kurā dziesmas ar Rača vārdiem akustiskās versijās izpilda Ivo Fomins, Zigfrīds Muktupāvels, Intars Busulis, Tomass Kleins, Katrīna Bindere, grupas “Saldās sejas” solists Jānis Narkevics Jr., dziesminieks un novadnieks Renārs Veličko un jaunā dziedātāja Kristena Cīrule.

Autorvakarā piedalīsies grupas “Saldās sejas” un “bet bet” dalībnieki Uģis Tirzītis (ģitāra), Andris Alviķis (bass) un Jānis Narkevics (balss, ģitāra). Īpašais viesis – jaunā un daudzsološā dziedātāja Kristena Cīrule. Pasākumā izskanēs dziesmas no jaunajai grāmatai “Mīlestība ir” pievienotā akustiskā albuma, kā arī būs iespēja dzirdēt dzejas dienām veltītus autora lasījumus no grāmatas “Mīlestība ir” un dzejoļus no populārās grāmatas “365”. Apmeklētājiem būs iespēja iegādāties grāmatas un saņemt autora autogrāfus, un kopīgi nofotografēties. Gaidāmi arī iepriekš neparedzēti priekšnesumi un pārsteigumi. 

Ieeja pasākumā bez maksas.

Guntars Račs ir latviešu mūzikas izdevējs, producents, dziesmu autors, mūziķis un dzejnieks. Apguvis sitamo instrumentu specialitāti Emīla Melngaiļa Liepājas mūzikas vidusskolā. Bijis redaktors Latvijas Radio raidījumā "Mikrofons". Muzicējis grupās "Neptūns", "Salve", Dzelzs Ceļš, "Jāņa Lūsēna grupa", "Slēģi", "Jauns Mēness" un joprojām muzicē grupā "bet bet". Dibinājis un ieņem vadošus amatus kompānijās "Mikrofona ieraksti" un "Izdevniecība MicRec", kas ir starptautiskās mūzikas izdevēju asociācijas biedri un kompāniju EMI Music Publishing un Sony/ATV partneri Baltijas valstīs. Kopš 2014. gada ir Amerikas Ierakstu Akadēmijas biedrs, ir tiesības balsot par Grammy balvai izvirzītajiem ierakstiem. Kā dziesmu tekstu autors sadarbojies ar daudziem mūzikas autoriem Latvijā, tai skaitā Raimondu Paulu, Jāni Lūsēnu, Uldi Marhilēviču, Ainaru Virgu, Imantu Kalniņu, Tomasu Kleinu, Mārtiņu Braunu. Ieguvis vairākas Mūzikas Ierakstu Gada balvas kā autors un izpildītājs. Vairāku Autortiesību Bezgalības balvu ieguvējs par plašu savu dziesmu izmantojumu Latvijā un pasaulē. Dziesmas ar Rača vārdiem vairākkārt pārstāvējušas Latviju Eirovīzijas dziesmu konkursā, tostarp "Dziesma par laimi", kas joprojām ir vienīgā latviešu valodā skanējusī dziesma šī konkursa starptautiskajā finālā, kā arī "Cosmos" izpildītā “I Hear Your Heart”. 2010. gadā uz Oslo devās dziedātāja Aisha ar Jāņa Lūsēna un Guntara Rača dziesmu “What For?”. G.Račs ir autors vairākām grāmatām, no kurām divas - “365/ 1. daļa” un “365/ 2. daļa” - Jāņa Rozes grāmatnīcu tīkla 2018. gadā pārdotāko grāmatu topā ieņēma otro un trešo vietu.

Dzejas dienas Latvija atzīmē kopš Raiņa 100. dzimšanas dienas 1965. gadā. Tā iesakņojusies kā viena no spēcīgākajā tradīcijā Latvijas literatūras telpā. Tradicionāli Dzejas dienas tiek atzīmētas septembrī ar plašu pasākumu programmu Rīgā un visa Latvijā.
Comments