Ziņas‎ > ‎PASĀKUMI NOVADĀ‎ > ‎

Aktīvās atpūtas pasākums "Esi Zvērā!"

Publicēja 2019. gada 22. jūl. 21:58Kristers Blūms   [ atjaunināja Elīna Upīte 2019. gada 14. aug. 04:20 ]

2019. gada 17. augustā Kocēnu novada, Dikļu pagasta Grebu kalnā norisināsies aktīvās atpūtas pasākums “Esi Zvērā!”. Visas dienas garumā ikvienam interesentam būs iespēja piedalīties dažādās, sev interesējošās aktivitātēs, kā arī iepazīt un dzirdēt stāstus par Zaļo dzelzceļu – tā vēsturi un nozīmi tagadējā tūrisma attīstības veicināšanā.

Zaļais dzelzceļš jeb “Green Railways” tapis projekta ietvaros, kura mērķis ir bijušo dzelzceļa līniju infrastruktūras sakārtošanu un labiekārtošanu Vidzemē un Dienvidigaunijā, kopumā izveidojot aptuveni 750 km garu kopīgu gan velo, gan kājāmgājēju maršrutu, kura lielākā daļa ved pa bijušajām dzelzceļa līnijām. Tāpat šāda projekta īstenošana sniedz iespēju ne tikai vietējām pašvaldībām, bet arī to iedzīvotājiem radīt un attīstīt īpaši interesantu, vēsturisku un kultūras bagātu tūrisma piedāvājumu, kas būtu izmantojams visās sezonās.

Pasākums “Esi Zvērā!” sāksies ar reģistrāciju pulksten 9.30, savukārt 10.00 tiks atklāts Zaļais dzelzceļš, pēcāk sekojot velo braucienam gida Toma Treimaņa pavadībā maršrutā Grebu kalns - Zaļais dzelzceļš - Rāvas - Augstroze - Grebu kalns 47 kilometru garumā (iepriekšēja pieteikšanās velo braucienam – turisms@kocenunovads.lv vai https://ej/uz/esizvera). Tiem, kuri vēlas mierīgāku atpūtu, 10.30 un 12.30 tiks piedāvātas nūjošanas meistarklases kopā ar tūristu gidi, kā arī vairākkārtēju Latvijas čempioni krosmintonā - Santu Paegli. No 10.30 līdz 15.00 norisināsies foto orientēšanās apvidū no Grebu kalna līdz Dikļu ciemam ar velosipēdiem vai kājām. Tāpat visas dienas garumā būs apskatāma izstāde par šaursliežu dzelzceļu "Ainaži - Valmiera".

Dienas noslēgumā, pulksten 16.30, ikvienu interesentu priecēs Didža Bardo un Kristīnes Pāžes koncerts, tādēļ, neatkarīgi no tā, vai esat pasākuma dalībnieks vai tomēr vienkāršas atpūtas meklētājs, aicinām doties uz Grebu kalnu un izbaudīt koncertu jaukā atmosfērā! Tāpat atgādinām, ka pasākums ir ģimenēm draudzīgs - aktivitātēs var piedalīties arī bērni.

Pasākumu līdzfinansē Igaunijas-Latvijas pārrobežu sadarbības programmas projekts “Zaļie dzelzceļi” (Green Railways), kas paredz bijušo dzelzceļa līniju infrastruktūras sakārtošanu Vidzemē un Dienvidigaunijā.

Comments