Ziņas‎ > ‎PASĀKUMI NOVADĀ‎ > ‎

27. septembrī amatierteātris “Ramata” viesosies Bērzainē

Publicēja 2020. gada 21. sept. 03:30Kristers Blūms   [ atjaunināja Elīna Upīte 2020. gada 21. sept. 06:08 ]
27. septembrī plkst. 15.00 amatierteātris “Ramata” ar Paula Putniņa lugu “Ar būdu uz baznīcu” viesosies Bērzainē, Bērzaines tautas namā. 

Šogad Ramatas amatierteātris “Ramata” svinēs savas darbības 25 gadu jubileju. Tomēr teātra spēlēšanas vēsture Ramatā ir daudz senāka – ne par velti tieši no Ramatas nāk pirmā latviešu dramaturģe Marija Pēkšēna. 

Teātra spēlēšana Ramatā aizsākusies 20. gadsimta sākumā. Vērienīgākais lugu uzvešanas laiks bijis 50. un 60. gadi. Tajā laikā spēlētas lielās lugas – daudzcēlieni. Amatierteātra režisoru Elzas Ošenieces, Teodora Vilka, Merikas Lūses, Guntas Maskavičas  vadībā uzvestas dažādas lugas: “Ļaunais Gars”, “Karavīra šinelis”, “Pazudušais dēls”, “Daiļā Doloresa”, “Āzis nav dārznieks”, “Dzimumdienas rītā”, “Kaija”, “Pārsteigums”. Pagājuša gadsimta 70. un 80. gadu sākumā   uzveda “Laimes Lāci”, “No saldenās pudeles”, “Es pazinu tēva sētu”. Tad teātra spēlēšanā Ramatā iestājās pārtraukums, kas ar jaunu sparu atsākās pirms 25 gadiem. Liela loma bijusi pašiem spēlēt gribētājiem un Merikas Lūses uzņēmībai. No 1995. gada līdz 2012. gada pavasarim amatierteātri vadīja režisore Merika Lūse. No 2012. gada rudens amatierteātri vada bijusī bērzainiete Gunta Maskaviča, kas ir iestudējusi  tādās lugas, kā “Ak, šī jaukā lauku dzīve”, “Pēdējā griba”, “Brīnumzālīte”, “Visi radi kopā”, “Ezermalas krokodils”, “Ar būdu uz baznīcu” un citas lugas. 

Ieeja maksa: 3,00 EUR. Biļetes būs iespējams iegādāties Bērzaines tautas namā pirms izrādes sākuma. 

Comments