Ziņas‎ > ‎

PASĀKUMI NOVADĀ


Tuvojas tradīcijām bagātais pasākums “Kocēnu pavasaris – 2019”

Publicēja 2019. gada 16. apr. 23:31Elīna Upīte   [ atjaunināts 2019. gada 16. apr. 23:48 ]

Pirmajās Lieldienās, 21. aprīlī, Kocēnu novada Kocēnos, pie Kokmuižas pils norisināsies tradīcijām bagātais pasākums “Kocēnu pavasaris 2019”, kas piedāvās daudzveidīgu aktivitāšu programmu kā lieliem, tā arī maziem apmeklētājiem.

No plkst. 10.00 līdz plkst. 14.00 darbosies Latvijas mājražotāju, amatnieku un zemnieku tirdziņš, kurā piedalīsies vairāk nekā 70 tirgotāju. Tirdziņā katram būs iespēja atrast sev ko tīkamu – sākot no dažādiem vēdera priekiem (žavējumi, konditorejas izstrādājumi, mājās cepta maize, garšvielas, žavēti augļi un sīrupi, tējas, vīni), rokdarbi (gan rotas, gan trikotāžas izstrādājumi), rotaļlietas bērniem, stādi, puku sīpoli un sēklas, kā arī daudz kas cits.  Interesentiem būs iespēja iegādāties šogad izdoto grāmatu "Skati Valmieras pilsētas, draudzes un novada pagātnē" un uzdot sev interesējošos jautājumus grāmatas autoram Valteram Grīviņam.

Bērnu priekam būs izveidots dzīvnieku stūrītis, kurā būs aplūkojami truši, aitas un jēri, mājputni un citi dzīvnieciņi, kas būs atceļojuši no Kocēnu novada saimniecībām.

Plkst. 11.00 uz lielās skatuves sāksies svētku koncerts kopā ar Lieldienu Zaķi un Bebru Bruno. Koncertā uzstāsies Dikļu pūtēju orķestris, Kocēnu kultūras nama vidējās paaudzes deju kolektīvs “Savieši”, Kocēnu pamatskolas tautas deju kolektīvs “Saulītes”, Dikļu pagasta mūsdienu deju grupa “Estrellas”, Valmieras Jaunatnes centra “Vinda” vokālā grupa "Lizantes" un Valmieras Kultūras centra mūsdienu deju grupa “Baltā”. Rotaļās un dančos aicinās iet Dikļu folkloras kopa “Endzelīte”.

Paralēli darbosies radošā darbnīca “Lieldienotava”, kurā Sudrabkalnu “Zaļās Viesistabas” saimnieki Bukšu ģimene aicinās krāsot olas, rotājot tās ar dabas veltēm un sīpolu mizām, un pēcāk tās ietīt krāsainos dzīparos. Darbnīcā katrs varēs iesēt savu pavasari un sagaidīt putnus ar pašu gatavotiem putnu būrīšiem.

Ar atraktīvām nodarbēm pasākuma dalībniekus sagaidīs aktīvā tūrisma centrs “Eži”, kā arī būs iespēja piedalīties orientēšanās spēlē.

Kā ierasts, pasākuma noslēgumā norisināsies tradicionālā “Kocēnu pavasara” loterija ar bagātīgu balvu fondu, kurā būs dažādi mājražotāju un amatnieku gatavoti labumi.

Uz tikšanos Kocēnos!

Kocēnu "Auseklītim" - 30

Publicēja 2019. gada 16. apr. 06:55Elīna Upīte

26. aprīlī plkst. 18.00 Kocēnu novada pirmsskolas izglītības iestādē (PII) "Auseklītis" (Kalna ielā 2, Kocēnos) norisināsies Kocēnu PII "Auseklītis" 30 gadu jubilejas pasākums, kurā piedalīties aicināti bijušie izglītības iestādes darbinieki un audzēkņi, kuri vecāki par 16 gadiem.

Pieteikšanās līdz 23. aprīlim, zvanot pa tālr. 26856124 (Sandra) vai 26309612 (Ilona).

Dalībai pasākumā nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās!

“Cielaviņai” – 30

Publicēja 2019. gada 16. apr. 05:31Elīna Upīte

Jura Neikena Dikļu pamatskolas pirmsskolas izglītības grupas "Cielaviņa" kolektīvs aicina bijušos darbiniekus piedalīties bērnudārza 30 gadu jubilejas pasākumā, kas notiks 26. aprīlī plkst. 18.00 bērnudārza telpās.

Līdzi ņemt labu noskaņojumu un groziņu.

Pieteikties līdz 24. aprīlim (tālr. 28358402, Sarmīte).

Tautisko deju koncerts "Rakstu raksti - dejās vīti" Vaidavā

Publicēja 2019. gada 16. apr. 04:44Kristers Blūms   [ atjaunināja Elīna Upīte 2019. gada 16. apr. 05:09 ]

26.aprīlī plkst. 19.30 Vaidavas kultūras un amatniecības centrā norisināsies tautisko deju koncerts "Rakstu raksti - dejās vīti".

Koncertā piedalīsies:
Valmieras Kultūras centra TDA "Gauja" studija;
Valmieras Kultūras centra TDA "Gauja";
Valmieras Kultūras centra TDA VPDK "Gauja";
Valmieras Kultūras centra TDA FIX "Gauja";
Kauguru kultūras nama VPDK "Mūri";
Mazsalacas kultūras centra VPDK "Lībieši";
Rūjienas kultūras nama VPDK ''Luste";
Trikātas kultūras nama VPDK "Abuls";
Kocēnu kultūras nama VPDK "Savieši".

Pēc koncerta balle kopā ar grupu "Tērbata".

Ieeja pasākumā bez maksas.

Bērzainē viesosies Kocēnu novada laikmetīgais teātris “Volatus” ar izrādi “Par pirmo mīlestību”

Publicēja 2019. gada 15. apr. 03:38Elīna Upīte

Ceturtdien, 18. aprīlī, plkst. 19.00 Bērzaines tautas namā būs iespēja noskatīties Kocēnu novada laikmetīgā teātra “Volatus” jaunāko izrādi “Par pirmo mīlestību”.

Izrāde veidota, balstoties uz patiesiem stāstiem – režisore Larisa Merca uzrunāja draugus, draugu draugus un paziņas, vecumā no 25 līdz 90 gadiem, uzdodot vienus un tos pašus jautājumus – kas, viņuprāt, ir mīlestība, kā sastapuši savu pirmo mīlestību, kāda tajā laikā ir bijusi mūzika, iecienīti ēdieni, vaļasprieki, kā pavadījuši savu ikdienu. Intervijas iemūžināja video operators Artūrs Rundēlis, un safilmētais materiāls par katru konkrēto prototipu tika nodots aktieriem, lai no vairāku stundu gara materiāla izveidotu aptuveni 10 minūšu garu stāstījumu. 

Aktrišu tērpi tapuši no baltiem vīriešu krekliem, kuriem akcentu piešķīra māksliniece Inita Jurgenberga, arī vīriešu lomu atveidotāju tērpu izvēlē dominē līdzīgs motīvs - balts krekls un džinsu bikses. Muzikālo pavadījumu veido bungu un dūdu mūzikas grupas “Auļi” dziesmas “Pavasara laiks” ritmi, un deju kustības iestudējis Rihards Bergs. 

Izrāde tapusi ar Kocēnu novada pašvaldības atbalstu. 

Ieeja: 1 eiro.

Lieldienu sagaidīšana Vaidavā

Publicēja 2019. gada 15. apr. 01:47Kristers Blūms

21. aprīlī plkst. 14.00 Vaidavas ciema centrā norisināsies Lieldienu svinēšana "Veras plaša debestiņa, atnāk gaiša Lieldieniņa". Dziesmas un rotaļas kopā ar Dikļu folkloras kopu "Endzelīte".

Visi laipni aicināti!

Lieldienu pasākums Zilākalna estrādē

Publicēja 2019. gada 14. apr. 22:47Kristers Blūms

21.aprīlī no plkst. 14:00 Zilākalna estrādē norisināsies Lieldienu sagaidīšanas pasākums.

Visi laipni aicināti!

Kocēnu bibliotēkā viesosies Gulbenes Tautas teātris ar kamerizrādi "Tiritomba jeb zelta zivtiņa"

Publicēja 2019. gada 8. apr. 07:01Elīna Upīte

Ceturtdien, 11. aprīlī, plkst. 19.30 Kocēnu pagasta 1. bibliotēkā notiks pasākums “Satikties. Iepazīt, atklāt. Smieties. Sarunāties.”, kurā viesosies fotogrāfe un dizainere Sandra Dikmane ar foto – domino spēli un Gulbenes Tautas teātris ar Laura Gundara kamerizrādi “Tiritomba jeb zelta zivtiņa”.

Laura Gundara izrādē “Tiritomba jeb zelta zivtiņa” tās spilgtie varoņi meklē savu dzīves ideālu, savu zelta zivtiņu. Būtiska šī gaišā un komiskā stāsta iezīme ir mūsdienu Latvijas vide, kurā sadzīvo dažādu tautību un uzskatu cilvēki. Viss notiek te un tagad, mūsu acu priekšā. Uz randiņu krodziņā pēc laulību sludinājuma ierodas divas dāmas – viena ir īstā, otra viņas “miesassargs”, taču par savu sarakstes partneri notur pavisam citu vīrieti, vīrieti treniņtērpā. Viss sagriežas gaisā kājām - gaidītais pārtop par skumju pārpratumu, bet necerētais - par sen loloto sapņu piepildījumu. Un tas viss azartiskā, spraigi ritmiskā, spilgtā situāciju komēdijā, kas valdzina ar sadzīvē noskatītām situācijām spožā aktieru interpretācijā. Gulbenes Tautas teātra aktieru izpildījumā izrādei ir sirsnīga pēcgarša, kas liek aizdomāties par sevi un sev apkārtējiem. Izrāde Latvijā un Lietuvā iekarojusi nedalītas skatītāju simpātijas.

Pasākuma apmeklētājiem bibliotēkā būs arī iespēja aplūkot divas izstādes. Viena no tām veidota par Frīdriha Šillera lugas “Laupītāji” iestudējumiem Latvijas teātros dažādos laikos. Jāatzīmē, ka pirms 201 gada Dikļu muižas Zundu rijā notika pirmā zināmā teātra izrāde latviešu valodā – muižas kalps Jānis Peitāns iztulkoja, iestudēja un Zundu rijā uzveda Frīdriha Šillera lugu “Laupītāji”. Savukārt otra izstāde, ko atklāja 4. aprīlī, - Marikas Eglītes fotogrāfiju izstāde “Noskaņu meklējot”.

Pasākuma apmeklējums bez ieejas maksas.

Pirmajās Lieldienās notiks tradicionālais pasākums “Kocēnu pavasaris”

Publicēja 2019. gada 4. apr. 04:06Elīna Upīte   [ atjaunināts 2019. gada 15. apr. 05:11 ]

Pirmajās Lieldienās, 21. aprīlī, Kocēnu novada Kocēnos, pie Kokmuižas pils norisināsies ikgadējais pasākums “Kocēnu pavasaris 2019”, kas piedāvās daudzveidīgu aktivitāšu programmu kā lieliem, tā arī maziem apmeklētājiem.

No plkst. 10.00 līdz plkst. 14.00 darbosies Latvijas mājražotāju, amatnieku un zemnieku tirdziņš. Bērnu priekam būs izveidots dzīvnieku stūrītis, kurā būs aplūkojami truši, aitas, mājputni un citi dzīvnieciņi.

Plkst. 11.00 uz lielās skatuves sāksies svētku koncerts kopā ar Lieldienu Zaķi un Bebru Bruno. Koncertā uzstāsies Dikļu pūtēju orķestris, Kocēnu kultūras nama vidējās paaudzes deju kolektīvs "Savieši", Kocēnu pamatskolas tautas deju kolektīvs “Saulītes”, Dikļu pagasta mūsdienu deju grupa “Estrellas”, Valmieras Jaunatnes centra “Vinda” vokālā grupa "Lizantes" un Valmieras Kultūras centra mūsdienu deju grupa “Baltā”. Rotaļās un dančos aicinās iet Dikļu folkloras kopa “Endzelīte”.

Paralēli darbosies radošā darbnīca “Lieldienotava”, kur būs iespēja krāsot olas, rotājot tās ar dabas veltēm un sīpolu mizām, un pēcāk tās ietīt krāsainos dzīparos. Darbnīcā katrs varēs iesēt savu pavasari un sagaidīt putnus ar pašu gatavotiem putnu būrīšiem.

Ar atraktīvām nodarbēm pasākuma dalībniekus sagaidīs aktīvā tūrisma centrs “Eži”, kā arī būs iespēja piedalīties orientēšanās spēlē.

Kā ierasts, pasākuma noslēgumā norisināsies tradicionālā “Kocēnu pavasara” loterija ar bagātīgu balvu fondu, kurā būs dažādi mājražotāju un amatnieku gatavoti labumi.

Tirgotāji aicināti pieteikties līdz 18. aprīlim, zvanot pa tālr. 26328943.

Rubenes baznīcā 10. aprīlī uzstāsies mācītājs un dziesminieks David Michael Carrillo

Publicēja 2019. gada 3. apr. 00:25Kristers Blūms   [ atjaunināja Elīna Upīte 2019. gada 5. apr. 01:52 ]

Mācītājs, dziedātājs, dziesmu autors un orators  – Latvijai un Austrumeiropai. Tā sevi sociālajos tīklos pieteic David Michael Carrillo, kurš 10. aprīlī plkst. 19.00 koncertēs Rubenes baznīcā.

Dāvids Maikls Kariljo jau 9 gadus par savu pamata dzīves vietu sauc Saldu, kur viņš dzīvo Sv. Gregora kristīgās misijas centrā, un arvien ir atsaucīgs Kristus vēsts nesējs ar savām dziesmām, lūgšanām un stāstiem.

Bērnībā un pusaudža gados sastapies ar mācīšanās grūtībām, atraidījumu un uzmanības deficīta un hiperaktivitātes sindromu. Stāstot liecības un izpildot pašsacerētas un citu izpildītāju dziesmas, viņš dalās par evaņģēlija dziedinošo spēku, kas atbrīvojis viņu no bailēm no cilvēkiem un zema pašvērtējuma, kā arī par apbrīnojamo veidu un kalpošanu, kādā Dievs viņu aicinājis misijā uz Latviju.

Katra tikšanās iespiežas atmiņā ar Dāvida smaidu un prieku, un, šķiet, ka pazīsti viņu jau sen. Dāvids ir kustībā, piedalās daudz un dažādos draudžu pasākumos, kā pats saka - gan Latvijā, gan visur, kur viņu aicina. Mācījies Kalifornijā, uz Latviju pārcēlies no Indianas štata ASV, kurp viņš joprojām bieži dodas viesos.  

Nepamet doma, ka viņa spāniski amerikāniskais spožais mūziķa talants nav pietiekami ievērots un novērtēts Latvijā. Apbrīnas cienīga ir arī viņa misionāra pazemība – gatavība uzstāties vienkāršos sarīkojumos, nemeklējot slavas virsotnes. Uz pasākumu Dāvids ir solījis paņemt līdz arī savus ierakstus, ticamai iespējai, ka klausītāji taps viņa mūzikas un personības aizkustināti.

Ieeja pasākumā, kā ierasts, ir sniedzot ziedojumu Rubenes baznīcas renovācijas projektam.

1-10 of 113