Ziņas‎ > ‎

PASĀKUMI NOVADĀ


39. skrējiens apkārt Vaidavas ezeram jau šajā nedēļas nogalē

Publicēja Kristers Blūms

Kopš 1982. gada Kocēnu novada Vaidavā norisinās tradīcijām bagātais skrējiens “Apkārt Vaidavas ezeram”, kas šogad norisināsies svētdien, 5. jūlijā, jau 39. reizi aicinot skrējienā doties ikvienu interesentu – sākot no bērniem un jauniešiem, līdz pat pieredzējušiem sportistiemun veterāniem. 

Sacensības sāksies 9:00 ar bērnu skrējienu un 11.7km distances starts sāksies 10:30.

Vēl šodien, līdz 2. jūlija 23.59 iespējams reģistrēties skrējienam tiešsaistē – ŠEIT.

Reģistrācija 39. skrējienam apkārt Vaidavas ezeram noslēgsies 02.07 plkst. 23.59.

Sacensību dienā pieteikšanas un dalības maksas apmaksa nebūs iespējama.

Plašāka informācija par skrējienu apkārt Vaidavas ezeram, pieteikšanos un dalības maksām atrodama sacensību nolikumā ŠEIT.

Skrējienu “Apkārt Vaidavas ezeram” organizē Kocēnu novada dome sadarbībā ar biedrību “Sporta klubs SPORTLAT”.

Atbalsta: zemnieku saimniecība “Zilūži” ar tās ražotajiem “Grasbergs” zīmola produktiem, “Vaidaveži”, tirdzniecības centrs “Valleta”, uzņēmums “Dabas auglis”, VAIDAVA Ceramics, SIA Tehauto.

Aicina pieteikt dalību Kocēnu novada 3x3 florbola čempionātā

Publicēja Kristers Blūms

10. jūlijā plkst. 18.00 Kocēnu sporta namā ar 1. posmu startēs Kocēnu novada 3x3 florbola čempionāts. 

Pieteikšanās līdz 9.07 plkst. 23.59, nosūtot pieteikumu uz gatis.akulovs@kocenunovads.lv. Dalības maksa no komandas 5EUR, kas jāveic turnīra dienā. 

Šogad turnīrs norisināsies 3 posmos - Kocēnos, Rubenē un Bērzainē, kur uzvarētāji tiks noskaidroti pēc sakrātā punktu skaita kopvērtējumā.

Kocēnu novada 3x3 florbola čempionāta norises datumi, vietas un sākuma laiki:
10. jūlijs Kocēnu sporta nams, plkst. 18.00;
18.jūlijs Rubenes sporta nams, plkst. 15.00;
7. augusts Bērzaines sporta laukums, plkst. 18.00.

Grupas:
A grupa 2008.gadā dzimušie un jaunāki (jauktas grupas)
B grupa 2004.-2007. gadā dzimušie (jauktas grupas)
C grupa 2003. gadā dzimušie un vecāki vīrieši
D grupa 2003. gadā dzimušās un jaunākas sievietes*

*sieviešu grupa tiks izspēlēta, ja būs sasniegts minimālais 4 komandu skaits. Mazāku komandu skaita gadījumā, sieviešu komandas sacentīsies C grupā.

Katra komanda Turnīram var pieteikt ne mazāk kā 3 spēlētājus un ne vairāk kā 5 spēlētājus. Turnīram pieteiktais spēlētājs var spēlēt tikai vienā komandā un vienā vecuma grupā.   

Turnīru organizē Kocēnu novada dome sadarbībā ar Kocēnu sporta skolu, turnīru atbalsta florbola veikals lino.lv. Plašāka informācija Kocēnu novada 3x3 florbola čempionāta 1. posma nolikumā – ŠEIT.

Šajā nedēļas nogalē norisināsies “Vaidavas triatlons”

Publicēja 2020. gada 1. jūl. 05:51Kristers Blūms

Jau šo sestdien, 4. jūlijā Kocēnu novada Vaidavā norisināsies Latvijas kausa otrais posms triatlonā tradicionālais  “Vaidavas triatlons”. Atkarībā no vecuma grupas un sagatavotības līmeņa būs pieejamas vairākas distances, tostarp bērniem, kā arī olimpiskā jeb Vaidavas Standarta “Garmin” distance (1,5 km + 40 km + 10 km).

“Man ir liels prieks, ka jūlija pirmajā nedēļas nogalē ir iespējams rīkot Latvijas kausa otro posmu triatlonā. Lai gan pirms tam ir norisinājušies mazāka mēroga “mači” un pirmais Latvijas kausa posms Daugavpilī, saskaņā ar valstī noteiktajiem drošības pasākumiem, sestdien varēsim tikties plašākā pulkā. Protams, ka sportisti pēc sacensībām ir noilgojušies – to parāda arī aktīvā dalībnieku reģistrēšanās. Ūdens temperatūra arī ir “vasarīga”, un esmu pārliecināts, ka sestdien aizvadīsim aktīvu dienu kā pašu jaunāko, tā jau profesionālo sportistu rindās, kas spēkiem mērosies pēcpusdienā.”

Paredzams, ka spraigas cīņas norisināsies Olimpiskajā distancē, tāpēc ievērojot visus drošības noteikumus, aicinu arī atbalstītājus doties sestdien uz Vaidavu, un atbalstīt sportistus, kuri, cita starpā, cīnīsies arī par iespēju saņemt vērtīgas balvas, tostarp triatlona viedpulksteņus, kas palīdzēs turpmākās treniņu gaitās,” stāsta Latvijas Triatlona federācijas prezidents Aigars Strauss. 

Dalībnieku reģistrācija sāksies no plkst. 10.00, un no plkst. 11.30 norisināsies starti sekojošajās distancēs: (peldēšana 0,1 km + riteņbraukšana 5 km + skriešana 1 km); (0,2 + 10 + 2); (0,4 + 20 + 4). Arī bērniem būs iespēja izmēģināt spēkus simboliskā triatlona distancē. Savukārt plkst. 13.30 sportisti startēs Olimpiskajā “Garmin” distancē: 1,5 + 40 + 10.

Savukārt, apbalvošana norisināsies no aptuveni plkst. 14.30. 

“Vaidavas triatlons” sadarbībā ar pašvaldību šogad ieviesta jauna grupa "Pirmais Triatlons Kocēni", lai iedrošinātu interesentus izmēģināt savus spēkus simboliskajā triatlona distancē. Šajā grupā piedalīties aicināts ikviens, kurš sasniedzis 13 gadu vecumu, un dalībniekam jāapliecina, ka nav iepriekš startējis triatlona sacensībās pasaulē.

Organizatori lūdz sacensību dalībniekus reģistrēties laikus, to būs iespējams veikt arī klātienē sacensību dienā no plkst. 8.30. Papildu informācija:  www.triatlons.lv un Triatlona Federācijas Facebook lapā: https://www.facebook.com/LatvianTriathlonFederation/ 

Kokmuižas vakarā pasaules mūzikas noskaņās uzstāsies Daumants Kalniņš

Publicēja 2020. gada 29. jūn. 05:04Elīna Upīte   [ atjaunināts 2020. gada 30. jūn. 03:46 ]

Pasākuma ieejas biļetes izpārdotas!

Ceturtdien, 9. jūlijā, plkst. 19.00 Kocēnos, topošajā Kokmuižas brūzī norisināsies jau trešais muzikālais Kokmuižas vakars, kas šoreiz izskanēs pasaules mūzikas noskaņās, un tajā viesosies viens no talantīgākajiem latviešu jaunajiem dziedātājiem – Daumants Kalniņš.

Daumanta Kalniņa izpildījumā būs iespēja dzirdēt leģendārā amerikāņu dziedātāja un aktiera Frenka Sinatras dziesmu repertuāru, kā arī dažādu citu ārzemju mūziķu un žanru kompozīcijas. Kokmuižas vakaru, kā ierasts, ar erudītiem uzdevumiem un izdarībām vadīs dziesminieks un pasākumu vadītājs Mikus Frišfelds.

Trešā Kokmuižas vakara mūzikālais noformējums sasaucas ar leģendāro Kokmuižas alus darītavu, kuras vārds pasaulē izskanējis jau izsenis. Pirmās ziņas par alus darīšanu Kokmuižā minētas 1688. gadā. Pāris gadsimtus vēlāk, 1867. gadā, tā kļuva par lielāko muižas alus darītavu Livonijā, bet jau 1905. gadā izstādē Parīzē “Kokmuižas alus” saņēma zelta medaļu.

Ieejas maksa: 20 eiro (biļetes cenā iekļauts dzēriens no Kokmuižas alus).

Biļetes iespējams iegādāties www.bezrindas.lv un Kocēnu novada pašvaldības administrācijas kasē Alejas ielā 8, Kocēnos.

Vietu skaits pasākumā ierobežots!

Jāatzīmē, ka koncertu nebūs iespēja vērot interneta tiešraidē.

Pasākumu organizē Kocēnu novada pašvaldība sadarbībā ar “Kokmuižas alus”.

Noskaņu koncertā "Saulrieta dziesmas" Neikenkalna dabas koncertzālē satiksies komponisti Jānis Lūsēns un Mārtiņš Brauns

Publicēja 2020. gada 26. jūn. 06:06Elīna Upīte

10. jūlijā plkst. 21.00 Neikenkalna dabas koncertzālē Dikļos norisināsies noskaņu koncerts "Saulrieta dziesmas", kurā satiksies divi zcili un harizmātiski latviešu komponisti - Jānis Lūsēns un Mārtiņš Brauns, kuriem piebiedrosies arī lieliskie dziedātāji Zigfrīds Muktupāvels un Ieva Sutugova. 

Abi skaņas meistari atzīst, ka šāda sadarbības forma ir nebijusi, interesanta un bagātinoša abiem, savukārt klausītājiem būs unikāla iespēja dzirdēt improvizācijas un saspēles gan no komonistu ļoti populāriem, gan arī pavisam maz zināmiem skaņdarbiem.

“Man patīk doma, ka varēsim divatā ar Jāni Lūsēnu uz skatuves improvizēt,” saka Mārtiņš Brauns. “Šeit nebūs nekāda izrādīšanās vai konkurence - kurš ir jaunāks, labāks vai veiklāks, salīdzinājumi šeit ir lieki. Mūsu sadarbība būs kā kontrastējošs dialogs labā mūzikā. Vēlu visiem priecīgus šīs vasaras svētkus, lai tie mums dod otro elpu un atgriež ticību dzīvei”.

Savukārt Janis Lūsēns atzīst, ka programmas tematisko izvēli diktējusi pēdējā laika situācija: “Kopš notikumiem, kas skāruši visu pasauli un arī Latviju, atrodos tālu prom no cilvēku un satiksmes burzmas. Vieta, kurā dzīvoju, ir īpaša ar ikvakara saulrieta izrādēm, gaismu, krāsu un ēnu saspēlēm. Cenšos izbaudīt mirkli, kad noklust vējš, putnu dziesmas un pasaule ietinas klusuma segā.. Mani šie brîži iedvesmo un rada sajûtu, ka esmu vienots ar dabu un visumu...”

Par koncertu sērijas norises vietām izvēlētas Latvijas brīvdabas estrādes ar skaistiem dabas skatiem, bet saulrieta noskaņas palīdzēs sajust koncertu sākuma laiks.

Koncerta apmeklētāju skaits tiks precizēts, ievērojot valstī noteiktos pulcēšanās ierobežojumus. Koncertu rīko "Producentu grupa 7" sadarbībā ar Kocēnu novada pašvaldību.

Biļetes cena: 15 eiro. Tās iespējams iegādāties internetā ŠEIT un "Biļešu paradīzes" kasēs visā Latvijā.

Norisinās reģistrācija dalībai “Vaidavas triatlonā”, šogad ieviesta jauna grupa “Pirmais Triatlons Kocēni”

Publicēja 2020. gada 26. jūn. 03:49Elīna Upīte

4. jūlijā Kocēnu novada Vaidavā norisināsies sacensības “Vaidavas triatlons”, kas vienlaikus būs arī Latvijas kausa triatlonā posmā.

Atkarībā no vecuma grupas un sagatavotības pakāpes būs pieejamas šādas distances – (peldēšana 0,1 km + riteņbraukšana 5 km + skriešana 1 km); (0,2 + 10 + 2); (0,4 + 20 + 4). Šogad būs pieejama arī olimpiskā jeb Vaidavas Standarta distance (1,5 km + 40 km + 10 km). Arī bērniem būs iespēja izmēģināt spēkus simboliskā triatlona distancē.

Sacensībās šogad ieviesta jauna grupa “Pirmais Triatlons Kocēni”, lai iedrošinātu interesentus izmēģināt savus spēkus simboliskā triatlona distancē. Šajā grupā piedalīties aicināts ikviens, kurš sasniedzis 13 gadu vecumu, un dalībniekam jāapliecina, ka nav iepriekš startējis triatlona sacensībās pasaulē.

Organizatori lūdz sacensību dalībniekus reģistrēties laikus, to būs iespējams veikt arī klātienē sacensību dienā no plkst. 10.00.

Tāpat organizatori informē, ka saistībā ar sacensībām ir plānoti satiksmes ierobežojumi. No plkst. 11.45 līdz plkst. 16.00 iedzīvotāji un viesi varēs iebraukt Vaidavā un izbraukt no tās pa ceļu Druļļi – Jāņkalni – Ķikuti – Vaidava; pa Gaujas ielu. Sabiedriskā transporta satiksme netiks traucēta.

Sacensības organizē Latvijas Triatlona federācija, sadarbojoties ar Kocēnu novada pašvaldību, SIA “Paipusu parks” un biedrību “Radošā pietura”.

Sacensību kartes, nolikums un reģistrācija – www.sportlat.lv.

Foto autors: Andris Mačāns.

Noskaņu mūzika ZEME | REINIS JAUNAIS | Kokmuižas dīķī

Publicēja 2020. gada 26. jūn. 00:59Kristers Blūms   [ atjaunināja Elīna Upīte 2020. gada 30. jūn. 05:43 ]

16. jūlijā plkst. 20.00 Kokmuižas promenādes dīķī (Kocēnos) aicinām uz noskaņu mūzikas vakaru, kurā uzstāsies mūziķis, ģitārists Reinis Jaunais.

Koncertu būs iespējams baudīt, vizinoties ar laivām pa Kokmuižas dīķi, kā arī ikviens aicināts klausīties koncertu no krasta Kokmuižas promenādes apkārtnē, līdzi ņemot savu pledu.

Laivu nomas maksa: 2 EUR.

Reiņa Jaunā koncertprogramma ''Zeme'' pirmatskaņojumu piedzīvoja festivālā ''Rīgas Ritmi'' ietvaros. Šī koncertprogramma vienlaikus ir jauna Reiņa Jaunā albuma priekšvēstnesis, kuru plānots publicēt vasaras beigās.

Reinis Jaunais programmu raksturo šādi: ‘’Zeme ir mūsu planētas nosaukums, kuru par mājām sauc visi pasaules iedzīvotāji. Vienlaikus nosaukums simbolizē zemi, no kuras auglības mēs visi esam kritiski atkarīgi. Pandēmijas izraisītās krīzes laikā mēs varējām apjaust, cik ļoti planētas iedzīvotāji ir savstarpēji saistīti, jo ekonomiskās un arī kulturālās globalizācijas dēļ mūsu darbības var novest pie sekām otrā pasaules malā. To atspoguļo gan Austrālijas ugunsgrēki, kuru dūmu gredzeni apvija planētu, gan vīrusa straujā izplatība, četros mēnešos nokļūstot teju katrā valstī, gan arī pozitīvi piemēri, tādi kā dažādu cilvēktiesību kustību rašanās, kuras ar sociālo tīklu palīdzību lavīnveidīgi izplatījās pa visu pasauli. Jaunā koncertprogramma un gaidāmais albums manifestē starpkultūru dialogu, solidaritāti un toleranci šajā sarežģītajā pasaules vēstures brīdī.''

Reinis Jaunais ir viens no pazīstamākajiem jaunās paaudzes ģitāristiem Latvijā. Reti kurš mūziķis var lepoties ar tik aktīvu koncertdarbību kā Reinis - mūziķis sniedz ap 250 uzstāšanās gadā, regulāri koncertējot gan lielākajā daļā Eiropas valstu, gan arī ārpus tās, piemēram, Turcijā, Austrālijā un Jaunzēlandē. Reiņa Jaunā instrumentālās kompozīcijas var atpazīt seriālos, kā arī TV un radio raidījumos, citas dziesmas savukārt pabijušas Latvijas radio staciju topos. Klausītāju iemīļoti ir mūzikas video, kuri filmēti skaistās vietās mūziķa nebeidzamo ceļojumu laikā. Reinis var arī lepoties ar bagātīgu diskogrāfiju - mūziķis izdevis 6 oriģinālmūzikas albumus, bet viņa īpatnējo ģitārspēles manieri reizēm var atpazīt arī citu Latvijas mūziķu dziesmu ierakstos, kuros Reinis ir uzaicināts piedalīties kā ciemiņš.

Muzikālos vakarus Valmiermuižas vasarnīcā pie Vaidavas ezera atklās grupa "Lādezers"

Publicēja 2020. gada 18. jūn. 00:24Elīna Upīte   [ atjaunināts 2020. gada 18. jūn. 00:24 ]

11. jūlijā plkst. 19.00 Valmiermuižas vasarnīcā pie Vaidavas ezera norisināsies šosezon pirmais muzikālais vakars, kurā uzstāsies leģendārā un klausītāju iemīļotā latviešu mūzikas grupa “Lādezers”.

“Patlaban “Lādezeram” aktuālais muzikālais materiāls no drīzumā gaidāmā albuma ir vienots, jēgpilns un muzikāls ceļojums laikā par tēmām, kas paliek prātā vēl kādu brīdi pēc tam, kad dziesma izskanējusi”, tā par jauno koncertprogrammu un gaidāmo albumu stāsta grupas solists Ingus Ulmanis.

Gan jaunās dziesmas “Kā man laiku apturēt”, “Gadalaiki” un citas, gan jau labi zināmās “Lādezera” dziesmas, kas skanēs koncertā Vaidavā, ir par būtisko un vienlaicīgi par vienkāršo cilvēka dzīvē, par laika un dabas neatgriezeniskajiem procesiem, un arī par to, kā novērtēt, kas ir dots. “Lādezers” ļoti novērtē šo iespēju atkal satikties klātienē, lai dalītos ar savām emocijām muzikālā valodā, un kopā ar saviem klausītājiem kopīgi radītu īpašu atmosfēru.

Būs spirdzinoši dzērieni no Valmiermuižas alus darītavas un garškopju kustības Gardu muti. Būs kūkas un kafija. Iespēja satikt un satikties. Būs arī VaidavEŽI, dodot iespēju koncertu klausīties no paša ezera vidus.

“Lādezers” ir 1987. gadā dibināta latviešu rokgrupa, kuras kodolu veido Aigars Voitišķis (ģitāra, balss) un Ingus Ulmanis (ģitāra, balss, taustiņi).

Pēc gandrīz 10 gadus ilgas pauzes, grupa “Lādezers” aktīvu darbību atsāka 2019. gada vidū. Ar paplašinātu sastāvu, kurā ietilpst Anete Kozlovska (balss, perkusijas, taustiņi), Anrijs Grīnbergs (bungas) un Roberts Rasa (basģitāra), “Lādezers” izdeva dziesmu “Kā man laiku apturēt”, kas ļoti veiksmīgi iekaroja Latvijas radiostaciju topus.

Ieeja koncertā: bez maksas.

To organizē Kocēnu novada pašvaldība sadarbībā ar Valmiermuižas vasarnīcu Vaidavā.

Vaidavā notiks orientēšanās sacensību seriāla "Valmieras Magnēts" posms

Publicēja 2020. gada 17. jūn. 05:40Elīna Upīte   [ atjaunināts 2020. gada 17. jūn. 05:43 ]

Ceturtdien, 18. jūnijā, ar brīvo startu no plkst. 17.00 līdz plkst. 20.00 Kocēnu novada Vaidavā notiks orientēšanās sacensību seriāla “Valmieras Magnēts” posms, ko organizē “Ziemeļvidzemes orientēšanās centrs”. Norādes uz sacensību centru būs izvietotas ciema teritorijā.

Sacensībās piedalīties aicināts ikviens neatkarīgi no vecuma vai sportiskās formas, izvēloties sev piemērotāko grupu.

Vairāk informācijas: www.zvoc.lv.

Šajā nedēļā noslēgsies Kocēnu novada pašvaldība izsludinātais “Endomondo” pavasara izaicinājums

Publicēja 2020. gada 17. jūn. 05:33Kristers Blūms

Lai popularizētu veselīgu dzīvesveidu Kocēnu novada pašvaldība šī gada pavasarī izsludināja “Endomondo” izaicinājumus “Izkustini Pavasari” un “Ieskrien Pavasarī”, kas sākās 27. martā plkst. 7.00 un noslēgsies 2020. gada 21. jūnijā plkst. 23.59.

Izaicinājuma laikā dalībnieki tika aicināti braukt ar velosipēdu, skriet, braukt ar SUP  vai veikt kādu citu no izaicinājuma aktivitātēm, ievērojot valstī noteiktos ierobežojumus saistībā ar COVID-19 vīrusa izplatību.

Uzvarētāji tiks paziņoti Kocēnu novada mājaslapā un sociālajos kontos 2020. gada 29. jūnijā. Trīs aktīvākie dalībnieki katrā no izaicinājuma veidiem, kuri būs sakrājuši lielāko kilometru skaitu, saņems Kocēnu novada pašvaldības sarūpētas pārsteiguma balvas.

Dalībnieka Endomondo profilam jābūt publiski redzamam (treniņa dati un maršruta ieraksts (GPS dati)). Treniņa datus aizliegts labot un manuāli papildināt. Visiem treniņiem ir jānotiek ārpus telpām un ir jābūt fiziskai kustībai (nedrīkst izmantot skriešanas vai velo trenažierus);

Izaicinājuma dalībnieki, kuru Endomondo ieraksti būs tikuši laboti vai nesaturēs maršruta ierakstu (karti), tiks izslēgti no kopvērtējuma cīņas.

Ar pilniem Kocēnu novada “Endomondo” pavasara izaicinājum noteikumiem var iepazīties: http://www.koceni.lv/zinas/novada-zinas/kocenunovadapasvaldibaizsludinaendomondopavasaraizaicinajumu

1-10 of 364