Ziņas‎ > ‎

PASĀKUMI NOVADĀ


Kocēnos notiks seminārs par sportu un dopingu

Publicēja Elīna Upīte

Piektdien, 28. februārī, no plkst. 18.00 līdz plkst. 19.30 Kocēnu kultūras nama lielajā zālē norisināsies Latvijas Antidopinga biroja rīkots seminārs, ko vadīs Jēkabs Balodis.

Semināra tēmas:
- Antidopinga programmu nolūks un mērķis;
- Kas ir dopings?
- 2020. Aizliegto vielu un metožu sarakts;
- Medikamentu un uztura bagātinātāju risks;
- Terapeitiskās lietošanas atļauja (TUE);
- Sportista un sportista atbalsta personāla pienākumi un atbildība, dopinga kontroles procedūra;
- Ziņošana par antidopinga pārkāpumu;
- Principi un vērtības, kas saistītas ar tīru sportu – Patiess Sports.

Semināra apmeklējums bez maksas. 

Ikviens laipni aicināts!

Briņķu silavota apkārtnē notiks taku skriešanas un nūjošanas sacensības "Trahentium Silva"

Publicēja 2020. gada 25. febr. 00:38Elīna Upīte

Svētdien, 1. martā, no plkst. 12.00 Kocēnu novada Vaidavas pagastā – Briņķu silavota apkārtnē norisināsies taku skriešanas un nūjošanas sacensības “Trahentium Silva”.

Sacensības sāksies ar kopīgu startu visām distancēm plkst. 12.00. Skrējējiem ir iespēja izvēlēties vienu no divām distancēm – 10 km vai 20 km, savukārt nūjotāju distances garums būs 10 km. Skriešana norisināsies takās ar grants, asfalta segumu, koku sakņu atklājumiem vai dabīgiem šķēršļiem. Distancē pavadītā laika kontrole tiks veikta, izmantojot SPORTident ierīces.

Līdz 25. februārim iespējams pieteikties dalībai sacensībās par samazinātu maksu, savukārt, par paaugstinātu dalības maksu iespējama pieteikšanās sacensību centrā 1. martā no plkst. 10.20 līdz plkst. 11.40. Dalībniekiem, dzimušiem 2003. gadā un jaunākiem, tiek piemērota atlaide 50%.

Reģistrācijas anketa ŠEIT.

Plašāka informācija pieejama sacensību NOLIKUMĀ.

Sacensības organizē SIA “Heinola” ar Kocēnu novada pašvaldības atbalstu.

Kocēnos būs skatāma cirka izrāde "Pasakainā planēta"

Publicēja 2020. gada 25. febr. 00:11Elīna Upīte   [ atjaunināts 2020. gada 25. febr. 00:12 ]

Svētdien, 1. martā, plkst. 12.00 Kocēnu kultūras namā viesosies Cirka studija ”Soliaris” no Lietuvas ar atraktīvu izrādi bērniem kopā ar vecākiem.

Lai iepazītu cirka mākslas dažādību, programmā piedalīsies dresēti dzīvnieki, triku meistari un mākslinieki no Šveices.

Ieeja: 6 EUR. Biļetes būs iespēja iegādāties pasākuma norises dienā pirms tā sākuma.


Kocēnu novadā turpina demonstrēt Viestura Kairiša filmu "Pilsēta pie upes"

Publicēja 2020. gada 24. febr. 22:51Elīna Upīte   [ atjaunināts 2020. gada 24. febr. 22:52 ]

Kocēnu novadā turpina demonstrēt Viestura Kairiša jaunāko filmu “Pilsēta pie upes” (Piļsāta pi upis), nākamais seanss norisināsies sestdien, 29. februārī, plkst. 14.00 Vaidavā.

Filmas galvenajam varonim Ansim ir nevainīga profesija – daiļkrāsotājs, un viņš ir pieprasīts pie visām varām, kas nomainās īsā laika posmā pagājušā gadsimta 30. gadu beigās. Patosa pilnos ulmaņlaikus nomaina skarbie komunistu, tad nacistu režīmi. Viņa iecerētā ir ebreju meitene Zisla, taču jaunās sievietes tēvs liek mīlai šķēršļus. Sagadās tā, ka šajā laikā Anša dzīvē uzrodas arī glītā latviete Naiga. Starp trīs varām, kas sabradā Anša pilsētu, divām sievietēm, kas plosa viņa sirdi, iespējama tikai viena izvēle.

Galveno varoni Ansi filmā atveido Dāvis Suharevskis, viņa partneri ir lieliskie latviešu aktieri Agnese Cīrule ("Homo Novus", seriāls "Sarkanais mežs") un Gundars Āboliņš ("Homo Novus", "Bille"), arī leģendārais lietuviešu aktieris Jozs Budraitis, kā arī čehu aktrise Brigita Cmuntova.

Kairišs filmu veidojis kopā ar saviem ilggadējiem radošajiem partneriem – mākslinieci Ievu Jurjāni un operatoru Gintu Bērziņu; viņu iepriekšējais kopdarbs - spēlfilma “Melānijas hronika”. Filmu producējis Guntis Trekteris.

Vecuma ierobežojums: bērniem līdz 12 gadu vecumam filmu apmeklēt nav ieteicams.

Filmas ilgums: 118 minūtes.

Seansi Kocēnu novadā:
  • Bērzaines tautas namā 22. martā plkst. 15.00;
  • Dikļu kultūras centrā 7. aprīlī plkst. 19.00;
  • Vaidavas kultūras un amatniecības centrā 29. februārī plkst. 14.00;
  • Zilākalna kultūras namā 25. martā plkst. 18.00.
Ieejas biļetes cena: 3 eiro.

Katrīna Gupalo un Andrejs Osokins koncertprogrammā "PARIS JE T'AIME"

Publicēja 2020. gada 20. febr. 05:19Elīna Upīte

22. martā plkst. 16.00 Kocēnu kultūras namā izskanēs Frankofonijas dienu koncerts, kurā ar savu šarmu un fantastiskajām vokālajām dotībām uzstāsies pianiste un dziedātāja Katrīna Gupalo un daudzu starptautisko pianistu konkursu laureāts, pianists Andrejs Osokins ar koncertprogrammu "PARIS JE T'AIME" (Parīze, es mīlu tevi).

Mūziķi izpildīs īpašu Frankofonijas dienām sagatavotu dziesmu programmu valdzinošās Parīzes noskaņās. Pasākumu būs iespēja baudīt, sēžot pie galdiņiem, kā arī darbosies franču uzkodu un vīna bārs.

Latvijas Televīzijas šova "Radīti mūzikai" zvaigzne Katrīna Gupalo, kura bērnību pavadījusi Kocēnu novada Dikļos, ir viena no neordinārākajām jaunās paaudzes latviešu mūziķēm, kura studējusi prestižajā Rietumu Mūzikas akadēmijā Kalifornijā, ASV. Pateicoties profesionālajai izglītībai trīs dažādās mākslas sfērās - klavierspēlē, vokālajā un teātra mākslā, Katrīna uz skatuves spēj uzburt neparastu, ekspresīvu un ārkārtīgi juteklisku pasauli. Viņas talants guvis atzinību dažādos starptautiskos konkursos, tai skaitā Parīzē, Londonā, Maskavā un ASV.

Andrejs Osokins ir pasaules nozīmīgāko pianistu konkursu – Karalienes Elizabetes konkursa Briselē, Artūra Rubinšteina konkursa Telavivā un Margaritas Longas un Žaka Tibo konkursa Parīzē laureāts. Pasaulē pieprasītāko latviešu pianistu kritiķi raksturo šādi: "Viņam piemīt nevainojama elegance, hipnotizējoša personības pievilcība, apbrīnas vērts intelekts, plaša un ekspresīva skaņu krāsu palete, kā arī neparasti pārliecinoša dažādu mūzikas stilu izjūta."

Biļetes iespējams iegādāties "Biļešu Paradīze" kasēs ŠEIT un Kocēnu novada pagastu pārvalžu kasēs Bērzainē, Dikļos, Kocēnos (Kocēnu sporta namā), Rubenē (Rubenes sporta namā), Vaidavā un Zilākalnā.

Biļetes cena: 7 EUR iepriekšpārdošanā. Pasākuma dienā: 10 EUR.

Vēl pieejamas biļetes uz Aināra Ančevska stāvizrādi - komēdiju "MAČO"

Publicēja 2020. gada 20. febr. 03:03Elīna Upīte

Sestdien, 22. februārī, plkst. 17.00 Vaidavas kultūras un amatniecības centrā izrāde, stand-up komēdija "Mačo", kura lomā iejutīsies aktieris Ainārs Ančevskis.

"Esi īsts vecis, neļauj modernajai pasaulei ietekmēt un apdraudēt savu vīrietību, un pavisam drīz būsi tikpat vīrišķīgs kā noparkots traktors šaurajā lielveikalu autostāvvietā! Saņem sevi rokās un sākam!"

"Pannas Teātris” skatītājiem piedāvā izrādi, stand-up komēdiju “MAČO”. Veicot vīriešu tipoloģijas pētījumus un aplūkojot sabiedrībā sastopamos vīriešu tipāžus, izrādē uzzīmēts mūsdienu latviešu mačo dramaturģes Aivas Birbeles acīm. Tas viss darīts, konsultējoties ar īstiem vīriešu sugas pārstāvjiem - aktieriem Aināru Ančevski, Ivaru Kļavinski un režisoru Juri Rijnieku.

Kā tas ir, būt īstam vecim un īstam vīrietim? Šķiet, mūsdienās būt vīrietim ir krietni vienkāršāk nekā agrāk, bet no otras puses tas ir pilnīgi pretēji. Lielākajai daļai vīriešu vairs nenākas lauzt kaulus kūdras purvos vai mirt kara ierakumos tik bieži kā agrāk, taču mūsdienu vīrietiskums ir nopietni apdraudēts ar smalkiem parfimērijas produktiem, greznu pilsētas dzīvi un izsīkstošām iespējām izrādīt savu vīrišķo drošsirdību un veiklību. Vectēvu laikos uzvedības kodekss precīzi noteica, kas sagaidāms no stiprā dzimuma pārstāvja. Stingrs rokasspiediens bija cieņas izrādīšana, turpretim apskaut otru veci bija veids, kā labākajā gadījumā iegūt zilu aci vai kādu lauztu ribu. Mūsdienās pat profesionāli regbija spēlētāji apskaujas un raud, tāpēc, domājot, kāds ir īsts vīrietis šodien, autore Aiva Birbele ir skatījusi šo jautājumu caur sievietes priekštatiem.

Vai dzīve ir kļuvusi sievišķīga un vīrieši arī?

To var uzzināt, veicot vīrišķības testu. Lai dzirdētu no mīļotās sievietes izsaucienu "Tu esi īsts vecis!", vienkārši jāsavāc pietiekams punktu skaits. Tas ir vitāli svarīgi katram vīrietim - būt ļoti piesardzīgam, lai nekļūdītos, aizsargājot savus vīrišķos punktus un prasmes, lai nenoslīdētu līdz nekompetenta mīkšļa stāvoklim, kurš neprot orientēties pēc kartes vai izciest sitienu pa seju. Pateicoties iepriekšējo pētījumu pieredzei izrādēs “Alu cilvēks” un “Tētis”, aktiera Aināra Ančevska atveidotais vīrišķības tests palīdzēs skatītājām noteikt attiecību statusu, ļaujot savam iecerētajam savākt vīrišķīgos punktus.

Biļetes iespējams iegādāties "Biļešu Paradīze" un Kocēnu novada pagastu pārvalžu kasēs Bērzainē, Dikļos, Kocēnos (Kocēnu sporta namā), Rubenē (Rubenes sporta namā), Vaidavā un Zilākalnā. Biļetes cena: 8 EUR.

Latvijas Televīzijas sižets par izrādes tapšanu un tās saturu

Bērzainē viesosies Matīšu amatierteātris ar izrādi “Savedējs”

Publicēja 2020. gada 19. febr. 01:21Elīna Upīte   [ atjaunināts 2020. gada 20. febr. 00:59 ]

Sestdien, 22. februārī, plkst. 15.00 Bērzaines tautas namā viesosies Matīšu amatierteātris ar izrādi “Savedējs”.

Burtnieku novada Matīšu amatierteātra režisores Neldas Bailītes-Irmejas iestudētajā Monikas Zīles lugā “Savedējs" tiek risināta mūžsenā attiecību tēma, šajā gadījumā - diviem laulātajiem meklējot ceļu vienam pie otra atpakaļ. Komēdijā netrūkst amizantu, pat grotesku situāciju, kurās dažs skatītājs, iespējams, varēs vilkt paralēles ar savu dzīvi. Izrāde vērš skatītāja uzmanību uz to, ka ikvienam no mums ir jāmācās novērtēt cilvēkus sev blakus un ikdienas sīkumus, no kuriem veidojas lielā kopbilde, ko sauc par dzīvi.

Lomās: atstātais vīrs Alberts – Juris Irmejs, aizbēgusī sieva Elīza – Gita Dukure, trakais savedējs Vilis – Viesturs Jenčs, vecpuisis, tēvocis Robis – Gints Ābele, šujmašīna Grēta – Gita Matvējeva, līgava no laukiem – Ilze Šmite, aprēķinātāja Kitija – Rūta Irmeja, rižā fūrija Kamilla – Anna Paņina, pareģe Kleopatra – Biruta Mušperte, viesmīlis – Ivars Krauja.

Ieeja: 1 eiro.

Kocēnu novads ar koncertiem Bērzainē un Kocēnos piedalīsies akcijā Zemes stunda

Publicēja 2020. gada 19. febr. 00:49Kristers Blūms   [ atjaunināja Elīna Upīte 2020. gada 20. febr. 05:09 ]

Zemes stunda ir starptautisks pasākums, kura dalībnieki tiek aicināti izslēgt gaismu un maznozīmīgās elektriskās iekārtas uz vienu stundu marta sestdienas vakarā no plkst. 20.30 līdz plkst. 21.30 pēc vietējā laika. Simboliskās akcijas mērķis ir aktualizēt klimata pārmaiņas un popularizēt elektroenerģijas taupīšanu ikdienā.

Zemes stundu organizē Pasaules dabas fonds.

Šogad akcijas #ZemesStunda laikā Bērzainē, Bērzaines tautas namā no plkst. 20.00 uzstāsies mūziķis Jorans Steinhauers.

Savukārt akcijas #ZemesStunda laikā Kocēnos, sveču izgaismotajā Kokmuižas pilī no plkst. 20.00 akustiskā noskaņā uzstāsies dziesminieks Kārlis Kazāks un ģitārists Māris Bīmanis.

Ieeja koncertos bez maksas!

Turpinot ikgadējo tradīciju, Zemes stundas laikā Kocēnu novada pagastu apdzīvotajās vietās iespēju robežās tiks izslēgts ielu, ēku fasāžu un cits apgaismojums.


  
                                                                                                             

Starptautiskajā teātra dienā Dikļos izskanēs aktiera Mārtiņa Liepas autorkoncerts “Citādāks”

Publicēja 2020. gada 19. febr. 00:10Elīna Upīte

27. martā plkst. 19.00 Dikļu kultūras centrā norisināsies aktiera Mārtiņa Liepas autorkoncerts “Citādāks”.

Mārtiņa Liepas autorkoncertā “Citādāks” būs iespēja dzirdēt viņa radīto mūziku Imanta Ziedoņa, Ojāra Vācieša un Ingas Gailes dzejai. Koncerts būs saruna, kopā būšana un ļaušanās sirsnīgām mūzikas skaņām.

“Nav ko turēt sveci zem pūra! Man ir 13 dziesmas, kas sakrājušās pēdējo 15 gadu laikā – kopš sāku mācīties spēlēt ģitāru,” saka Valmieras drāmas teātra aktieris Mārtiņš Liepa.

Koncerts norisināsies starptautiskās teātra dienas noskaņās, un Dikļiem ar teātra māksla ir īpaša saistība – pirms vairāk nekā 200 gadiem Dikļu muižas kalps Jānis Peitāns iztulkoja, iestudēja un Dikļu muižas Zundu rijā uzveda pirmo teātra izrādi latviešu valodā – Frīdriha Šillera lugu “Laupītāji”.

Mārtiņš Liepa dzimis Saldū. Beidzis Brocēnu basketbola skolu. Kopš Latvijas Kultūras akadēmijas Ekrāna un teātra mākslas nodaļas Valmieras teātra aktierkursa beigšanas (2003) ir Valmieras drāmas teātra aktieris. Teātra mājaslapā aktieris raksturots šādi: “Kā jau bijušam sportistam Mārtiņa spēcīgākais ierocis ir pilnīga konkrētība jeb spēja dzīvot tieši šajā mirklī, situācijā, raksturā un cilvēkos. Tāpēc pat sīkā epizodē viņš spēj atklāt veselu dzīvi, jo sajūt tās nospiedumu arī šajā eksistences brīdī. Tiesa gan, reizēm tā pati konkrētība neļauj nospēlēt to, kas ir pāri Mārtiņa emocionālās pieredzes robežām. Kaut gan vislabprātāk Mārtiņš spēlētu tādus lāga večus kā pats, kur var likt lietā šarmu, patiesības izjūtu un pašironiju. „Ezis – slinks putns: neiespersi, nelidos.” Tas teiciens ir par viņu.”

Ieeja: 3 eiro. Biļetes būs iespējams iegādāties Dikļu kultūras centrā pirms koncerta sākuma.

Vaidavā notiks seminārs "Krūmcidonija - zināmais, jaunais, iespējas"

Publicēja 2020. gada 18. febr. 04:18Elīna Upīte

7. martā no plkst. 11.00 Vaidavas kultūras un amatniecības centrā notiks seminārs "Krūmcidonija - zināmais, jaunais, iespējas".

Semināra programma:
- Krūmcidoniju audzēšanas pieredze;
- Pārstrādes vajadzības;
- Augļu realizācijas iespējas;
- Lauksaimnieku un pārstrādātāju sadarbība;
- Vērtīgas diskusijas.

Reģistrācijas anketa publicēta ŠEIT.

1-10 of 327