Ziņas‎ > ‎

PASĀKUMI NOVADĀ


Bērzainē notiks galda sporta spēļu turnīrs

Publicēja Elīna Upīte   [ atjaunināts ]

16. februārī Bērzaines tautas namā norisināsies galda sporta spēļu turnīrs. Interesentiem būs iespēja piedalīties novusa, galda tenisa un galda hokeja spēlē.

Pieteikšanās un reģistrēšanās notiks turnīra norises dienā no plkst. 9.00 līdz plkst. 9.40, turnīrs sāksies pēc reģistrācijas noslēguma.

Turnīrā aicināts piedalīties ikviens Kocēnu novada iedzīvotājs/-a. Dalībai turnīrā nav vecuma un spēles prasmju līmeņa ierobežojumi.

Sacensības tiesās Ainārs Pēčs, Atis Keziks un Sandis Krasts. Pēc sacensībām norisināsies apbalvošanas pasākums.

Dalība: bez maksas.

Plašāka informācija NOLIKUMĀ.

Kocēnu kultūras namā norisināsies Valmieras Kultūras centra Etno kokļu kopas koncerts

Publicēja 2020. gada 22. janv. 06:49Kristers Blūms

25. janvārī plkst. 18.00 Kocēnu kultūras namā norisināsies Valmieras Kultūras centra Etno kokļu kopas ziemas koncerts! 

Zane Sniķere(Etno kokļu kopas vadītāja): “Etno kokļu kopa darbojas kopš 2017. gada oktobra. Kopīgi muzicējam, svinam svētkus, koncertējam, piedalāmies meistarklasēs un iepazīstam dvēselisko mūzikas instrumentu – kokli. Kokle ir mūsu vienojošais elements, jo ikdienā katra daram ko citu, reizi nedēļā satiekamies, lai dalītos sajūtās muzicējot. Kādam tā ir meditācija, kādam kopā būšana vai sevis pilnveidošana.”

Ieeja bez maksas! Visi laipni aicināti! 

Zilākalna kultūras namā izskanēs koncerts "Satikšanās ziemā"

Publicēja 2020. gada 21. janv. 06:23Elīna Upīte

Piektdien, 24. janvārī, plkst. 19.00 Zilākalna kultūras namā izskanēs koncerts "Satikšanās ziemā", kurā piedalīsies Valmieras Mūzikas skolas audzēkņi, Dikļu kultūras centra sieviešu koris "Lira", Zilākalna meiteņu deju grupa un Zilākalna amatierteātris.

Ieeja: bez maksas.

Visi laipni aicināti!

Kocēnu novadā norisināsies 1991. gada barikāžu atcerei veltīti pasākumi

Publicēja 2020. gada 8. janv. 01:36Elīna Upīte   [ atjaunināja Kristers Blūms 2020. gada 8. janv. 05:27 ]

Ik gadu janvārī pieminām un atceramies 1991. gada barikādes - laiku, kad Latvijas iedzīvotāji ar nevardarbīgu protestu iestājās par to, ka Latvijai jābūt neatkarīgai valstij. Arī šogad Kocēnu novadā norisināsies dažādi pasākumi, kas būs veltīti vienam no nozīmīgākajiem Atmodas laika notikumiem, kas Latvijas vēstures kontekstā izceļas ar nacionālo vērtību pacēlumu, latviešu tautas saliedētību un to vienoto organizāciju.

17. janvārī plkst. 15.00 Bērzaines pagasta bibliotēkā norisināsies 1991. gada barikāžu laika atmiņu pasākums “Sarunas starp mums”, kurā piedalīties aicināti tā laika notikumu dalībnieki un ikviens interesents. Pasākumā atklās valmierieša, starptautiskās izstādēs un konkursos godalgotā fotogrāfa Mihaila Ignata izstādi, kurā būs aplūkojami fotomirkļos fiksētie 1991. gada janvāra notikumi, demonstrēs dokumentālo īsfilmu "Barikādes: Būt vai nebūt Latvijai?" un klātesošie būs aicināti dalīties atmiņās par notikumiem barikāžu laikā pirms 29 gadiem.

19. janvārī plkst. 15.00 Kocēnu kultūras namā norisināsies vīru kopas “Vilki” koncerts, kurā izskanēs latviešu karavīru dziesmas no vissenākajiem laikiem līdz mūsdienām, vīru kopas dalībnieki iepazīstinās ar senajiem latviešu tautas mūzikas instrumentiem, ieročiem, apģērbu, pastāstīs par kara taktiku un karavīru sadzīvi, un paralēli dziesmām uz ekrāna tiks demonstrētas vēsturiskas karavīru fotogrāfijas.

20. janvārī plkst. 12.15 Kokmuižas pils parterā pie saules pulksteņa norisināsies piemiņas ugunskura iedegšana kopā ar Kocēnu novada pašvaldības pārstāvjiem, Kocēnu pamatskolas un pirmsskolas izglītības iestādes “Auseklītis” audzēkņiem, kā arī Kocēnu 38. skautu vienību. Plānots, ka ugunskurs degs visas dienas garumā, un ikviens ir aicināts vienoties atceres liesmas uzturēšanā, piemetot savu pagalīti.

20. janvārī plkst. 12.30 Dikļu kultūras centrā tiks demonstrēta dokumentālā filma “Barikāžu stāsti”, ko veido 167 cilvēku izstāstītās atmiņas par 1991. gada barikāžu laika notikumiem.

Pasākumu apmeklējums bez ieejas maksas.


Janvāra pasākumu afiša

Publicēja 2020. gada 5. janv. 23:45Kristers Blūms   [ atjaunināts 2020. gada 6. janv. 00:19 ]

2020. gads iesācies ar jauniem kultūras pasākumiem Kocēnu novadā! Aplūko pasākumu afišu un ieplāno tos savā kalendārā!

Spied uz attēla, lai redzēto to lielākā izmērā!

Vaidavā būs skatāma aktrises Regīnas Devītes monoizrāde "Visa dzīve priekšā"

Publicēja 2019. gada 30. dec. 05:59Elīna Upīte   [ atjaunināja Kristers Blūms 2020. gada 1. janv. 23:12 ]

18. janvārī plkst. 15.00 Vaidavas kultūras un amatniecības centrā būs skatāma aktrises Regīnas Devītes monoizrāde “Visa dzīve priekšā”, kas veidota pēc Romēna Garī romāna motīviem..

Režisore Inese Mičule par izrādi: “Romēna Garī romāns ir spēcīgs materiāls mono izrādei un aktrises Regīnas Devītes amplitūda un dziļums spēj pārliecināt. Šajā romānā autors atklāj savas apbrīnojamās zināšanas un precīzos vērojumus par cilvēka dabu un sabiedrību. Ļoti ironiski līdzjūtīgs un reizē humora pilns un smeldzīgs stāsts par mazu zēnu Parīzē. Izrāde veltīta tam, lai atklātu šī mazā, neaizsargātā cilvēka dzīvesstāstu.”

Šis ir izcilā lietuviešu izcelsmes franču rakstnieka, diplomāta, un lidotāja Romēna Garī romāns, kurā ir ļoti daudz autobiogrāfisku detaļu. Par šo romānu Romēns Garī ir saņēmis prestižo apbalvojumu Gonkūru prēmiju – augstāko Francijas apbalvojumu literaturā un kā vienīgais rakstnieks ir saņēmis to atkārtoti. Romēns Garī uzskatīja, ka pasaule ir pelnījusi, lai to padarītu sievišķīgāku. Tas ir saprotams, jo rakstnieka dzīvē viens no būtiskākajiem cilvēkiem bija viņa māte, kurā viņš redzēja vispilnīgāko sievišķības ideālu. Romāna galvenie varoņi ir sirmā, daudz izcietusī Rozas kundze un mazais zēns Momo, kurš ir atstāts audzināšanā un, iespējams, aizmirsts. Abu bezgalīgā un aizkustinošā pieķeršanās viens otram ir šī stāsta galvenais pamats.

Izrāde, ko var arī uzskatīt par himnu mīlestībai, dod iespēju ikvienam skatītājam dalīties aizkustinājuma smieklos un asarās ar iemīļoto sirdsaktrisi Regīnu Devīti.

Izrādes režisore un dramatizējuma autore - Inese Mičule, tērpu māksliniece – Danuta Ābele, mākslinieks noformētājs – Andis Blūms, māksliniece un fotogrāfe – Irēna Mečņika - Petra.

Ieejas biļetes cena: 3 eiro.
Kocēnu bibliotēkā norisināsies rakstnieces Ilzes Freimanes jaunākā romāna "Kafija diviem" atvēršanas svētki

Publicēja 2019. gada 30. dec. 05:37Elīna Upīte   [ atjaunināts 2020. gada 22. janv. 06:15 ]

Apgādā "Zvaigzne ABC" ar Kocēnu novada pašvaldības atbalstu iznācis rakstnieces, kocēnietes Ilzes Freimanes jaunākais romāns "Kafija diviem" - mūsdienīgs darbs par iepazīšanos, "atiepazīšanos" un īstu jūtu meklējumiem pusmūža latviešu vidē. 23. janvārī plkst. 17.30 Kocēnu pagasta 1. bibliotēkā Kocēnos ar autores piedalīšanos norisināsies grāmatas atvēršanas svētki. Pasākumā viesosies apgāda "Zvaigzne ABC" valdes priekšsēdētāja Vija Kilbloka un muzikālu priekšnesumu sniegs Valmieras Mūzikas skolas kokles spēles pedagoģe Dace Priedīte.

Rakstnieces Ilzes Freimanes romānus visvairāk iecienījušas tieši sievietes, un pelnīti, jo tieši dažāda vecuma sievietēm kopīgās un tāpēc labi saprotamās problēmas autore risina savos romānos “Viršu medus”, “Magones laiks”, “Cik tālu līdz mīlestībai?”, tostarp arī pašā jaunākajā, kam dots nosaukums “Kafija diviem”. Tomēr arī vīrieši šajos romānos, kas paver durvis uz sievietes iekšējo pasauli, atrastu daudz interesanta.

Romāna “Kafija diviem” centrā ir Gundega – mūsdienīga piecdesmit piecus gadus veca sieviete. Viņas dzīvē viss šķietami ir kārtībā – ir laba izglītība, stabils darbs, kopta āriene. Jā, nav bērnu, nav ģimenes, un, liekas, tieši tāpēc precētā māsa Helga tai nemitīgi mēģina “piespēlēt”, viņasprāt, gluži ņemamus pretējā dzimuma kandidātus, lai māsa beidzot varētu dibināt ģimeni un “nostabilizēties”. Gundega, no vienas puses, jūtas aizkaitināta šo nebeidzamo mēģinājumu dēļ, bet, no otras, domās mēdz salīdzināt sevi ar māsu un domā: kurai no viņām dzīvē vairāk veicies? Un vai nebūtu laiks savējā beidzot ko mainīt?

Pasākuma apmeklētājiem būs iespēja iegādāties romānus "Magones laiks" un "Kafija diviem".


Rakstniece, Kocēnu novada iedzīvotāja Ilze Freimane un viņas jaunākais darbs - romāns "Kafija diviem"

Vēl šodien seniori aicināti pieteikties dalībai Zvaigznes dienas pasākumā

Publicēja 2019. gada 30. dec. 00:46Elīna Upīte   [ atjaunināts 2020. gada 7. janv. 23:01 ]

9. janvārī plkst. 15.00 Dikļu kultūras centrā notiks ikgadējais Kocēnu novada pašvaldības organizētais Zvaigznes dienas pasākums Kocēnu novada senioriem.

Pasākuma svinīgajā daļā uzstāsies mūziķis Renārs Veličko, jaunā soliste Laura Keita Arājuma, duets “Indra & Ingūna” un Dikļu kultūras centra sieviešu koris “Lira” (diriģente Larisa Stivriņa). Par balles mūziku parūpēsies grupa “Rumbas kvartets”.

Kocēnu novada seniori laipni aicināti pieteikties dalībai pasākumā līdz 2019. gada 30. decembrim plkst. 17.00 Kocēnu novada domes administrācijas Kocēnos kasē vai pagastu pārvaldēs pie kasierēm-sekretārēm. Dalības maksa: 5 eiro (samaksu veikt piesakoties).

Papildu informācija pieejama, zvanot Kocēnu novada pašvaldības Sociālā dienesta darbiniekiem: Sarmītei Bračkai (tālr. 27891674) vai Solvitai Rumbai (tālr. 27891673).

Vaidavā norisināsies Šaha čempionāta pirmā posma sacensības

Publicēja 2019. gada 30. dec. 00:04Elīna Upīte   [ atjaunināts 2020. gada 13. janv. 01:44 ]

Biedrība “Skudras Spēka Cilts” rīko Šaha čempionātu četros posmos. Pirmais no tiem - Šaha čempionāta Kocēnu novada posms - tiks aizvadīts 25. janvārī plkst. 11.00 Vaidavas kultūras un amatniecības centrā.

Dalība pasākumā ir bezmaksas, spēlētājiem iepriekš piesakoties. Sacensības notiks divās grupās – skolēnu un atvērtajā, kurā aicināti piedalīties visi interesenti.

“Šahs ir piemirsta galda spēle, kas attīsta stratēģisko domāšanu un lēmumu pieņemšanu. Pats to spēlēju mācoties pamatskolā, kad tā bija izplatīta nodarbe. Lai “atdzīvinātu” interesi par šo skaisto un svarīgo spēli, biedrībā esam nolēmuši to popularizēt, rīkojot šaha čempionātu, kurā tiks noteikti labākie šaha meistari Valmieras un tai pieguļošo novadu bērnu un jauniešu starpā,” tā biedrības “Skudras Spēka Cilts” valdes loceklis Juris Ošiņš.

Dalībnieki ne tikai attīstīs savas prasmes, bet arī cīnīsies par vērtīgām balvām. 1. vietas ieguvējs skolēnu grupā savā īpašumā iegūs ģimenes ieejas biļeti Zinātnes centrā Ahhaa un degvielas karti, kas segs daļējus brauciena izdevumus uz to Tartu, Igaunijā. Savukārt pieaugušo grupas spēlētājiem sarūpēti labumi no vietējiem uzņēmējiem.

Dalībnieki aicināti piedalīties arī citos posmos: Burtnieku novada posmā, kas notiks Matīšu kultūras namā 1. februārī; Beverīnas novada posmā - Brenguļu sporta centrā “Kaimiņi” 8. februārī; Valmieras pilsētas jeb finālposmā, kurā tiks noteikts absolūtais čempions - Vidzemes Augstskolā 22. februārī.

Pasākuma laikā tiks fotografēts un foto tiks izmantots publicitātes nodrošināšanai.

Iepriekšēja pieteikšanās, rakstot uz e-pasta adresi skudrascilts@gmail.com vai aizpildot pieteikuma anketu ŠEIT

NOLIKUMS

Par atbalstu pasakāmies Kocēnu novada pašvaldībai, Burtnieku novada pašvaldībai, Beverīnas novada pašvaldībai, Vidzemes Augstskolai, Valmieras 2. vidusskolai, Zinātnes centram Ahhaa, SIA “Skudra Pluss”, Z/S “Kaņepītes”, SIA “Oakland” un citiem uzņēmējiem.

Jaunā Gada sagaidīšanas pasākumi Kocēnu novadā

Publicēja 2019. gada 27. dec. 00:05Kristers Blūms   [ atjaunināja Elīna Upīte 2019. gada 27. dec. 00:48 ]

Kocēnos
31. decembrī plkst. 23:45 Kokmuižas pils parterā Jaunā gada sagaidīšana – svētku sveicieni, video, cienasts un uguņošana, no plkst. 00.30 Kocēnu kultūras namā Jaungada nakts balle kopā ar grupu “Ballīšu orķestris”. Ieeja: 5 EUR. Galdiņu rezervācija, zvanot pa tālr. 22005508 līdz 29. decembrim.    

Rubenē
31. decembrī plkst. 23:50 Jaunā gada sagaidīšana ar svētku uguņošanu.

Vaidavā
31. decembrī plkst. 23:50 uguņošana un Jaungada nakts balle kopā ar grupu “Kantoris 04”. Galdiņu rezervācija līdz 27. decembrim, zvanot pa tālr. 27891681. Ieeja: 5 EUR.

Zilākalnā
1. janvārī plkst. 00:30 Jaungada nakts diskotēka. Ieeja: 3 EUR.

Bērzainē
1. janvārī plkst. 00:30 svētku nakts balle kopā ar grupu “Zeļļi”. Ieeja: 5 EUR.

1-10 of 297