Ziņas‎ > ‎

PASĀKUMI NOVADĀ


Turpinās Kocēnu novada Endomondo izaicinājums “Nedeldē zoli, krāj soli”

Publicēja Kristers Blūms

Endomondo izaicinājuma “Nedeldē zoli, krāj soli” pirmais mēnesis aizvadīts un uz 4.decembra rezultātiem kopā ir pieveikti nepilni 13’000km. Kopā piedalās 95 aktīvi dalībnieki, kuriem ir veikta vismaz viena aktivitāte!
Dotā brīža aktīvākie dalībnieki katrā kategorijā.

1. Līga Stīpniece
2. Anita A.
3. Inguna Zagorska

1. Sandris Līdums
2. Māris Heinols
3. Mārcis Kārkliņš

Atgādinām, ka saistībā ar Endomondo lietotnes darbības pārtraukšanu, esam saīsinājuši izaicinājuma darbības laiku līdz 30.decembra plkst 23:59. 

3 labākos no katras kategorijas aicināsim uz Kocēnu novada sporta laureāta apbalvošanas ceremoniju! 

Laikā kad ikdienu nomāc vairāki ierobežojumi un aizliegumi, Kocēnu novads aicina novadniekus doties dabā un būt aktīviem ar mērķi popularizēt veselīgu dzīvesveidu.

Veicot izaicinājuma aktivitātes, aicinām ievērot valstī noteiktos ierobežojumus un būt piesardzīgiem pašiem.

Izaicinājums sākas 2020. gada 30. oktobrī plkst 17:00 un noslēdzas 2020. gada 30. decembrī plkst. 23.59.
Izaicinājumā tiks iekļauti seši aktivitāšu veidi – skriešana (running), došanās pārgājienā (hiking), orientēšanās (orienteering), distanču slēpošana (skiing – cross county), pastaiga (walking) un rollerslēpošana (roller skiing).
Izaicinājumā uzvarēs tie dalībnieki sieviešu un vīriešu konkurencē, kas iepriekšminētajā laika posmā, nodarbojoties ar iepriekšminētajiem sporta veidiem, būs sakrājuši vislielāko kilometru skaitu.

Izaicinājuma dalībniekiem nav noteikts vecuma ierobežojums. Izaicinājumā aicināti piedalīties Kocēnu novada iedzīvotāji, Kocēnu novadā strādājošie un personas, kuru deklarētā dzīvesvieta atrodas citas pašvaldības administratīvajā teritorijā un kuras pārstāvējušas Kocēnu novada pašvaldību dažādās sporta sacensībās.

Dalībnieka Endomondo profilam jābūt publiski redzamam (treniņa dati un maršruta ieraksts (GPS dati)). Treniņa datus aizliegts labot un manuāli papildināt. Visiem treniņiem ir jānotiek ārpus telpām un ir jābūt fiziskai kustībai (nedrīkst izmantot skriešanas vai velo trenažierus).

Izaicinājuma dalībnieki, kuru Endomondo ieraksti būs tikuši laboti vai nesaturēs maršruta ierakstu (karti), tiks izslēgti no kopvērtējuma cīņas. Izaicinājumu rīkotāji pārskatīs visus dalībnieku Endomondo ierakstus.
Uzvarētāji tiks paziņoti pasākumā “Kocēnu novada sporta laureāts 2020” 2021. gada 5.februārī.  Trīs aktīvākie dalībnieki sieviešu un vīriešu konkurencē, kuri būs sakrājuši lielāko kilometru skaitu, saņems Kocēnu novada pašvaldības sarūpētas pārsteiguma balvas.

Bērzaines tautas namā apskatāma gleznu izstāde "Klusās noskaņas"

Publicēja 2020. gada 30. nov. 23:30Elīna Upīte   [ atjaunināts 2020. gada 3. dec. 04:54 ]

Līdz 11. janvārim izstāde apmeklētājiem ir slēgta!

Decembrī un janvārī Bērzaines tautas namā apskatāma gleznu izstāde "Klusās noskaņas".

Izstādē iekļautas Aleksandra Petrova, Pētera Postaža, Rūdolfa Voldemāra Vītola un Rūdolfa Pētersona darbi no Valmieras muzeja krātuves.

Ieeja: bez maksas.

Attēlā: Rūdolfs Voldemārs Vītols "Ziemas diena"

Aicinām piedalīties lielā adventes vainaga veidošanā pie Rubenes baznīcas

Publicēja 2020. gada 25. nov. 04:29Elīna Upīte

Svētdien, 29. novembrī, visas dienas garumā aicinām ikvienu sev vēlamā laikā piedalīties lielā adventes vainaga veidošanā pie Rubenes baznīcas, to papildinot ar līdzi paņemtajiem skujkoku zariem.

Radīsim svētku sajūtu kopā!

Rubenes baznīca aizlūgs par visiem, kuri gādā par valsts drošību

Publicēja 2020. gada 11. nov. 06:16Kristers Blūms

Trešdien, 11. novembrī, svinēsim Lāčplēša dienu, pieminot Latvijas armiju, kas 1919. gada 11. novembrī atbrīvoja galvaspilsētu no Bermonta karaspēka. Vēstures liecības vēsta, ka par godu izcīnītajai uzvarai skanējuši visi Rīgas baznīcu zvani. 

Tāpēc Aizsardzības ministrija aicina visu konfesiju baznīcas visā Latvijā 11. novembrī plkst. 19.00 piecas minūtes skandināt zvanus. 

Tāpat šajā nedēļā īpaši draudzes tiek aicinātas īpašā veidā aizlūgt par karavīriem un visiem dienestiem, kas gādā par drošību, kā arī par Latvijas valsti un tās vadītājiem.

Arī Kocēnu novada Rubenes baznīcā šovakar skanēs zvani un tiks aizlūgts par tiem, kuri gādā par Latvijas drošību! 

Lāčplēša diena Kocēnos

Publicēja 2020. gada 9. nov. 04:29Kristers Blūms   [ atjaunināja Elīna Upīte 2020. gada 11. nov. 05:20 ]

Lāčplēša diena ir kopīgiem spēkiem gūtas UZVARAS piemiņas diena. 1919. gada 11. novembrī tika gūta uzvara ne tikai pār pretinieku – pulkveža Pāvela Bermonta komandēto Rietumu brīvprātīgo armiju Rīgā, bet arī pār neticību saviem spēkiem, neticību savas valsts nākotnei un neatkarībai. 

Lai godinātu kritušo brīvības cīnītāju piemiņu un novērtētu ikvienam no mums doto iespēju dzīvot brīvā valstī, šovakar, 11. novembrī, no plkst. 17.00 līdz plkst. 22.00 Kocēnu novada Kocēnos, uz Kokmuižas pils fasādes tiks demonstrēta video projekcija "Spēka zīmes manai Latvijai", ko papildinās mūziķes Zanes Sniķeres kokles spēle, un ceļu uz Kokmuižas pili izgaismos lāpas.

Kocēnu novada pašvaldība aicina iedzīvotājus šovakar savu namu logos, ievērojot ugundrošību, iedegt svecītes un ar gaišām domām pieminēt Brīvības cīņu varoņus.

14. novembrī Kocēnu novadā notiks nolietotās elektrotehnikas vākšanas akcija

Publicēja 2020. gada 5. nov. 23:25Kristers Blūms   [ atjaunināja Elīna Upīte 2020. gada 11. nov. 00:09 ]

14. novembrī Kocēnu novada pašvaldība kopā ar SIA “ZAAO” (ZAAO) organizē nolietotās elektrotehnikas vākšanas akciju. Dienas garumā vairākās novada apdzīvotās vietās piestās ZAAO specializētais transports, kurā varēs ievietot neizjauktu nolietoto dažāda izmēra sadzīves elektrotehniku.

Tiks pieņemti neizjaukti televizori, ledusskapji, tējkannas, trauku mazgājamās mašīnas, plītis, matu fēni, gludekļi, mobilie telefoni, dekoderi, pulksteņi, putekļu sūcēji, mikseri, tosteri un citas ierīces, kas darbinātas ar elektrību vai baterijām.
Netiks pieņemta pilnībā izjaukta tehnika, atsevišķi vadi un kabeļi, tehnikas korpusi un atsevišķas detaļas, cita veida atkritumi.

Akcijas norises vietas un laiki:
  • plkst. 9.30 – 9.50 Bērzainē, "Pīlādži", pie saimnieciskās ēkas;
  • plkst. 10.00 – 10.10 Tožās, laukumā pie autobusa pieturas; 
  • plkst. 10.20 – 10.40 Zilākalnā, Imantas ielā 14, pie katlu mājas; 
  • plkst. 10.50 – 11.10 Dikļos, laukumā pie pienotavas;
  • plkst. 11.25 – 11.35 Dauguļos, pie mājām “Sauleskalni”;
  • plkst. 11.50 – 12.15 Rubenē, BMX trases stāvlaukumā;
  • plkst. 12.25 – 12.45 Vaidavā, Ezera ielas stāvlaukumā;
  • plkst. 13.00 – 13.30 Kocēnos, Alejas ielā 7, laukumā pie pašvaldības policijas.
Nolietotā elektrotehnika ir vērtīga otrreizējā izejviela jaunu preču ražošanai. Jāatceras, ka nolietotās elektriskās un elektroniskās iekārtas satur arī cilvēkiem un dabai kaitīgas vielas, tāpēc tās nedrīkst nonākt dabā un tās nav atļauts ievietot arī sadzīves atkritumu konteineros.

ZAAO darbinieki nolietoto sadzīves elektrotehniku akcijas beigās sašķiros pa materiālu veidiem atbilstoši kvalitātes prasībām un nodos pārstrādes uzņēmumiem.

Ņemot vērā Covid-19 situāciju, akcijas norises vietā jāierodas ar sejas aizsargmasku, nedrīkst drūzmēties, jāievēro rindas kārtība vismaz 2 m attālumā vienam no otra.

Atgādinām, ka ikdienā ir iespēja pašiem nogādāt nolietotu elektrotehniku uz ZAAO darbības reģiona EKO laukumiem un nodot to bez maksas. Ja nav iespējams nogādāt elektrotehniku uz EKO laukumiem, ZAAO var nodrošināt nolietotās sadzīves elektrotehnikas savākšanu no mājsaimniecības adreses. Par transporta pakalpojumu jāmaksā 4,60 eiro, neatkarīgi no pieteikto vienību skaita. Pieteikumi tiek pieņemti pa tālruni 64281250 vai e-pastā zaao@zaao.lv.

Informācija par pasākuma atcelšanu

Publicēja 2020. gada 5. nov. 06:30Elīna Upīte

Informējam, ka 14. novembrī plkst. 16.00 Bērzaines tautas namā plānotais Latvijas valsts svētku koncerts ar Vijāra Griķa un grupas “VILX" uzstāšanos ir atcelts.

Atvainojamies par sagādātajām neērtībām!

Pasākuma "…iz krogus dzīves…" norise pārcelta līdz ārkārtējās situācijas atcelšanai

Publicēja 2020. gada 4. nov. 01:35Kristers Blūms   [ atjaunināts 2020. gada 9. nov. 05:38 ]

Pasākuma "…iz krogus dzīves…" norise pārcelta līdz ārkārtējās situācijas atcelšanai!

"Oktobris – rudens mēnesis, nedaudz iekrāsojis veco ozolu un kļavu lapas, koki lepni izslējušies Caurumkroga pagalmā. Katru gadu brīvdabas mākslas galerijā var vērot pārmaiņas. Šoreiz, īstenojot Kocēnu novada domes atbalstīto iedzīvotāju iniciatīvas grupas projektu ''Pieņemšana Caurumkrogā pie Jāņa Staņislava Rozes'', vecajās logu ailēs jauni uzskates stendi – piemiņas plāksne māksliniekam Jānim Staņislavam Rozem un Jurģa Skulmes fotogrāfijas, kas tapušas 20. gadsimta 70. gados, kad Mākslas akadēmijas studentu grupa ceļoja pa Latviju un piefiksēja izcilo Latvijas mākslinieku dzimtās mājas. Caurumkrogs toreiz bija nodēvēts par "Saulītēm" un vienā mājas daļā vēl dzīvoja ģimene. Studentu grupa ierosināja pie mājas pielikt piemiņas plāksni, viņu priekšlikums tika noraidīts, jo ēka bija avārijas stāvoklī un neatbilda piemiņas vietas izveidei. Tā laika panorāmu var vērot J. Skulmes gleznā "Saulītes". Padomju gados piemiņas vieta netika izveidota, bet 21. gadsimtā mēs šo vietu sakopām un izveidojām “pieminekli” pirmajam māksliniekam-akadēmiķim Jānim Staņislavam Rozem. Brīvdabas mākslas galerija atvērta visu diennakti, baudiet izcila mākslinieka veidotus portretus," par paveikto stāsta iedzīvotāju iniciatīvas grupas dalībniece Ineta Amoliņa.

Ikviens interesents aicināts 10. novembrī plkst. 17.30 Kocēnu pagasta 1. bibliotēkā Kocēnos, Velvju zālītē apmeklēt pasākumu “…iz krogus dzīves…”, kurā atklās izstādi "Krogi Vidzemē pie vecā Rīgas- Pēterburgas ceļa no Zvirgzda kroga līdz Brandeļa krogam” un Ineta Amoliņa dalīsies apkopotajā informācijā – raibos faktos par krogu vēsturi Latvijā.

Dalībai pasākumā nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās līdz 9. novembrim, zvanot pa tālr. tālr. 26537660.

Kocēnu novads izaicina piedalīties Endomondo izaicinājumā “Nedeldē zoli, krāj soli”

Publicēja 2020. gada 28. okt. 07:37Kristers Blūms   [ atjaunināts ]

Kocēnu novads izaicina piedalīties Endomondo izaicinājumā “Nedeldē zoli, krāj soli”.

Laikā kad ikdienu nomāc vairāki ierobežojumi un aizliegumi, Kocēnu novads aicina novadniekus doties dabā un būt aktīviem ar mērķi popularizēt veselīgu dzīvesveidu.

Veicot izaicinājuma aktivitātes, aicinām ievērot valstī noteiktos ierobežojumus un būt piesardzīgiem pašiem.

Izaicinājums sākas 2020. gada 30. oktobrī plkst 17:00 un noslēdzas 2020. gada 30. decembrī plkst. 23.59.
Izaicinājumā tiks iekļauti seši aktivitāšu veidi – skriešana (running), došanās pārgājienā (hiking), orientēšanās (orienteering), distanču slēpošana (skiing – cross county), pastaiga (walking) un rollerslēpošana (roller skiing).
Izaicinājumā uzvarēs tie dalībnieki sieviešu un vīriešu konkurencē, kas iepriekšminētajā laika posmā, nodarbojoties ar iepriekšminētajiem sporta veidiem, būs sakrājuši vislielāko kilometru skaitu.

Izaicinājuma dalībniekiem nav noteikts vecuma ierobežojums. Izaicinājumā aicināti piedalīties Kocēnu novada iedzīvotāji, Kocēnu novadā strādājošie un personas, kuru deklarētā dzīvesvieta atrodas citas pašvaldības administratīvajā teritorijā un kuras pārstāvējušas Kocēnu novada pašvaldību dažādās sporta sacensībās.

Dalībnieka Endomondo profilam jābūt publiski redzamam (treniņa dati un maršruta ieraksts (GPS dati)). Treniņa datus aizliegts labot un manuāli papildināt. Visiem treniņiem ir jānotiek ārpus telpām un ir jābūt fiziskai kustībai (nedrīkst izmantot skriešanas vai velo trenažierus).
Izaicinājuma dalībnieki, kuru Endomondo ieraksti būs tikuši laboti vai nesaturēs maršruta ierakstu (karti), tiks izslēgti no kopvērtējuma cīņas. Izaicinājumu rīkotāji pārskatīs visus dalībnieku Endomondo ierakstus.
Uzvarētāji tiks paziņoti pasākumā “Kocēnu novada sporta laureāts 2020” 2021. gada 5.februārī.  Trīs aktīvākie dalībnieki sieviešu un vīriešu konkurencē, kuri būs sakrājuši lielāko kilometru skaitu, saņems Kocēnu novada pašvaldības sarūpētas pārsteiguma balvas.

Mūzikas skaņas Kokmuižā - Leģendu nakts jau šo sestdien

Publicēja 2020. gada 28. okt. 00:32Kristers Blūms   [ atjaunināts 2020. gada 29. okt. 00:05 ]

"Mūzikas skaņas Kokmuižā" - Leģendu nakts Kokmuižas pilī 31.oktobrī.

Plkst. 20:00 aicinām uz Kokmuižu, kur Leģendu naktī Kokmuižas pili ieskaus vilinošas mūzikas skaņas un mistiskas būtnes, kas uz brīdi savienos tagadnes un nākotnes durvis.  Tas būs stāsts par Kokmuižas ļaudīm, kas senāk šeit mitinājušies, kā svinējuši viesības un dzīvojuši.

Kokmuiža ir izdaudzināta ar svētku tradīcijām, kuru neatņemama sastāvdaļa senākos laikos bija muižas viesības, balles krāšņos tērpos, kā arī lustēšanās, malkojot vietējā apkārtnē darinātus dzērienus, kurus 19. gs. bija iespēja iegādāties un garšot arī tepat Kokmuižā, kad šeit darbojās degvīna dedzinātava.

Pie Kokmuižas pils būs iespēja iepazīt stāstu par Kokmuižas spirta dedzinātavu un citām Leģendām, klausoties gidu stāstījumos.

Aicinām rūpīgi ievērot 2 metru distanci un visus citus valdības noteiktos ierobežojumus un piesardzības pasākumus!

1-10 of 475