Ziņas‎ > ‎

PASĀKUMI NOVADĀ


Sestdien Vaidavā būs skatāms maģijas un burvju triku šovs visai ģimenei

Publicēja 2020. gada 22. sept. 03:51Elīna Upīte

Sestdien, 26. septembrī, plkst. 15.00 Vaidavas kultūras un amatniecības centrā būs skatāms "Leriix ilūziju šovs", kura ideja aizgūta no Lasvegasas maģijas šoviem ASV.

Maģija un burvju triki jau gadsimtiem ilgi likuši cilvēkiem lauzīt galvu un jautāt sev, kā tas iespējams? Triki liek noticēt acīm redzamajam, bet prātam neaptveramajam. Tā ir māksla, kur iespējams izgaist un parādīties, levitēt un pārvērsties vienā acu mirklī. 

"Leriix ilūziju šovs" ir aizraujoša izrāde visai ģimenei, kas priecēs ar fantastiskiem maģijas trikiem, graciozu dejas mākslu, akrobātiku, mūziku un, protams, komēdiju.

Mākslinieki ietekmējušies un iedvesmojušies no slavenākās maģijas mītnes vietas Lasvegasas un leģendārajiem burvju triku grandiem un meistariem - Deivida Koperfilda, Harija Hudini, Krisa Endžela. 

Leriix trupa prezentēs lielformāta maģijas kastes un trikus, kas atceļojušas no ASV, Itālijas un Vācijas, bet publika tiks ievesta šīs neparastās mākslas noslēpumu dzīlēs, lai kļūtu par tās aculiecinieku vai pat līdzdalībnieku. Sapņot ar atvērtām acīm ir iespējams!

Ieejas maksa: pieaugušajiem 12 EUR, bērniem 6 EUR. Biļetes iespējams iegādāties "Biļešu Paradīzes” kasēs un Kocēnu novada pagastu pārvalžu kasēs.

Svecīšu vakari

Publicēja 2020. gada 21. sept. 06:09Elīna Upīte   [ atjaunināts 2020. gada 21. sept. 06:19 ]

Svecīšu vakari:
- Jaunburtnieku kapos –17. oktobrī plkst. 17.00;
- Dauguļu kapos – 17. oktobrī plkst. 16.00;
- Dikļu kapos – 10. oktobrī plkst. 15.00;
- Kocēnu kapos – 17. oktobrī plkst. 18.00;
- Rubenes kapos – 31. oktobrī plkst. 16.00;
- Sprēstiņu kapos – 17. oktobrī plkst. 15.00.

Mirušo piemiņas diena jeb Svecīšu vakars ir īpaša svētku diena, kas ieviesta kristīgajā baznīcā, lai īpaši atcerētos un Dieva priekšā pieminētu savus aizgājējus.

27. septembrī amatierteātris “Ramata” viesosies Bērzainē

Publicēja 2020. gada 21. sept. 03:30Kristers Blūms   [ atjaunināja Elīna Upīte 2020. gada 21. sept. 06:08 ]

27. septembrī plkst. 15.00 amatierteātris “Ramata” ar Paula Putniņa lugu “Ar būdu uz baznīcu” viesosies Bērzainē, Bērzaines tautas namā. 

Šogad Ramatas amatierteātris “Ramata” svinēs savas darbības 25 gadu jubileju. Tomēr teātra spēlēšanas vēsture Ramatā ir daudz senāka – ne par velti tieši no Ramatas nāk pirmā latviešu dramaturģe Marija Pēkšēna. 

Teātra spēlēšana Ramatā aizsākusies 20. gadsimta sākumā. Vērienīgākais lugu uzvešanas laiks bijis 50. un 60. gadi. Tajā laikā spēlētas lielās lugas – daudzcēlieni. Amatierteātra režisoru Elzas Ošenieces, Teodora Vilka, Merikas Lūses, Guntas Maskavičas  vadībā uzvestas dažādas lugas: “Ļaunais Gars”, “Karavīra šinelis”, “Pazudušais dēls”, “Daiļā Doloresa”, “Āzis nav dārznieks”, “Dzimumdienas rītā”, “Kaija”, “Pārsteigums”. Pagājuša gadsimta 70. un 80. gadu sākumā   uzveda “Laimes Lāci”, “No saldenās pudeles”, “Es pazinu tēva sētu”. Tad teātra spēlēšanā Ramatā iestājās pārtraukums, kas ar jaunu sparu atsākās pirms 25 gadiem. Liela loma bijusi pašiem spēlēt gribētājiem un Merikas Lūses uzņēmībai. No 1995. gada līdz 2012. gada pavasarim amatierteātri vadīja režisore Merika Lūse. No 2012. gada rudens amatierteātri vada bijusī bērzainiete Gunta Maskaviča, kas ir iestudējusi  tādās lugas, kā “Ak, šī jaukā lauku dzīve”, “Pēdējā griba”, “Brīnumzālīte”, “Visi radi kopā”, “Ezermalas krokodils”, “Ar būdu uz baznīcu” un citas lugas. 

Ieeja maksa: 3,00 EUR. Biļetes būs iespējams iegādāties Bērzaines tautas namā pirms izrādes sākuma. 

Pasākumi nedēļas nogalē Kocēnu novadā

Publicēja 2020. gada 18. sept. 02:14Elīna Upīte

Šodien, 18. septembrī, plkst. 17.30 Bērzaines tautas namā atzīmēs “Dzejas dienas 2020”, un būs iespēja tikties ar dzejnieku Andri Akmentiņu un ģitāristu Gvido Zālīti. Pasākuma laikā atklās gleznotājas Signes Vanadziņas gleznu izstādi "Debesis ir kaķu saskrāpētas". Ieeja: bez maksas. Plašāka informācija ŠEIT.

Šovakar plkst. 18.00 Dzejas dienām veltītā pasākumā Dikļu kultūras centrā viesosies divas novadnieces, dzejnieces – Daina Sirmā un Tamāra Skrīna. Ieeja: bez maksas.

Šovakar plkst. 18.30 Kocēnu kultūras namā viesosies mūziķis, dzejnieks un dzejoļu krājuma “Visumā Veidoti Vārdi” autors Lauri Valteru. Ieeja: bez maksas. Plašāka informācija ŠEIT.

Šovakar plkst. 19.00 Vaidavas kultūras un amatniecības centrā pirmizrādi piedzīvos Kocēnu novada laikmetīgā teātra “Volatus” jaunākais iestudējums “Pieaugušo attiecības” (režisore Lara Merca). Vēl pieejamas pēdējās biļetes! Biļešu rezervācija, zvanot pa tālr. 26574353. Cena: 5 EUR.

Sestdien, 19. septembrī, no plkst. 10.00 Rubenes sporta namā norisināsies sacensības "Kocēnu novada kauss šautriņu mešanā". Pieteikšanās dalībai sacensībās līdz 18. septembrim plkst. 17.00. Dalība: bez maksas. Plašāka informācija ŠEIT.

Sestdien Kocēnu sporta namā 28. Latvijas čempionāta florbolā ietvaros tiks aizvadītas divas spēles Elvi līgā sievietēm – plkst. 17.00 spēkiem mērosies allaž sīvās pretinieces “Rubene” un FK “Ķekava”, savukārt plkst. 20.00 laukumā dosies “Rubene-1” un "NND/RJTC".

Svētdien, 20. septembrī, no plkst. 10.00 Rubenes sporta namā norisināsies novusa turnīra “Vaidavas kauss 2020” 3. posma sacensības. Plašāka informācija ŠEIT.

Svētdien plkst. 16.00 Zilākalna kultūras namā Dzejas dienu pasākumā viesosies dzejniece - vidzemniece Marika Svīķe ar sirdssiltiem dzejas krājumiem, viņu pavadīs mūziķis Jānis Žagariņš. Ieeja: bez maksas. Plašāka informācija ŠEIT.

Notiks septiņu pārgājienu cikla “Apkārt Kocēnu novadam” 3. posms

Publicēja 2020. gada 17. sept. 06:25Kristers Blūms   [ atjaunināja Elīna Upīte 2020. gada 21. sept. 02:02 ]

Jau 27. septembrī notiks pārgājienu cikla “Apkārt Kocēnu novadam, 3.posms – Budenbrokas mž. - Lantus!”

3. posms vedīs no “Budenbrokas mž - Lantus.” – tas sāksies pie Budenbrokas muižas ar vēsturiskiem stāstiem par muižas kompleksu un teritoriju. Pārgājiena laikā meklēsim robežas ar Alojas un Burtnieku novadiem. Šīs robežas ved cauri lieliem mežu masīviem un daudz purvainām vietām. Pārgājiena dalībniekiem būs iespēja aplūkot arī vairākus dižkokus, kā arī sastapsimies ar vienu no novada skaistākajām upēm – Briedi! Noslēgumā apmeklēsim Daviņu lielo dižakmeni un dosimies uz viesu māju Lantus!

Jau iepriekš ziņots, ka pārgājienu cikls sastāv no septiņiem posmiem, un turpmāko sešu posmu norise plānota 29. septembrī, 25. oktobrī un 29. novembrī, un pēdējie divi posmi 2021. gada janvārī un februārī. Pārgājieni vedīs pa Kocēnu novada robežu, protams, ievedot gan kaimiņu novados un arī dziļāk pašā Kocēnu novadā, lai maršruts veidotos interesants un izejams. Visi maršruti būs līnijveida, taču tiks nodrošināts autobuss, kas nogādās dalībniekus uz maršruta sākuma punktu, savukārt automašīnas paliks noslēguma punktā. Tiek prognozēts, ka, izejot visus posmus, kopumā tiks veikti aptuveni 127 kilometri, taču kilometru skaits vēl var mainīties, jo pirms katra posma veikšanas tiks veikta maršruta pārbaude dabā un izpētītas labākās takas. Par pamatu posmu nosaukumiem ņemti māju nosaukumi no pirmā Latvijas brīvvalsts laika topogrāfiskās kartes.

Katrs posms būs interesants ar savām īpatnībām un dabu, ko papildinās viesošanās pie vietējiem uzņēmējiem un vēstures pētīšana par konkrēto apkārtni. Uz tikšanos Kocēnu novada robežu takās!

Piesakies: ej.uz/ejamkocenunovads vai turisms@kocenunovads.lv, +371 28644530. Dalības maksa: 4 EUR/pers., ar kuru tiek nodrošināti transporta pakalpojumi un zupa pārgājiena gala punktā. Tikšanās vieta dalībniekiem – pie viesu mājas “Lantus”, Bērzines pagasts, Kocēnu novads.

Zilākalna svētvietā notiks Baltu vienības dienai veltīts pasākums

Publicēja 2020. gada 17. sept. 06:12Elīna Upīte

22. septembra vakarā dabas liegumā un svētvietā “Zilaiskalns”, Kocēnu novada Kocēnu pagastā norisināsies Baltu vienības dienai veltīts pasākums.

Interesenti aicināti plkst. 19.00 pulcēties Zilākalna pakājē, lai plkst. 20.00 sāktu uguns rituālu.

Baltu vienības ugunskura iekuršanai pasākuma dalībnieki aicināti līdzi ņemt divas pagales malkas, kā arī lukturīti vai lāpas gaišam ceļam, dziesmas, dzejoļus un citus tekstus daudzināšanai, cienastu groziņā mielastam.

Plašāka informācija: Zeltīte Kaviere (tālr. 29432176), Regīna Valtenberga (tālr. 29990707).

Baltu vienības dienu atzīmē, pieminot 1236. gada 22. septembra vēsturiskos notikumus, kad baltu tautas – lietuvieši un zemgaļi – Saules kaujā, viena no smagākajām kaujām Baltijas krusta karos, sakāva Rīgā bāzēto Zobenbrāļu ordeni. 2000.gadā Latvijas Saeima un Lietuvas Seims Saules kaujas dienu – 22. septembri – oficiāli noteica par atzīmējamu atceres dienu.

Vaidavā notiks radošā meistarklase “Botāniskais bareljefs” kopā ar Ingu Loginu

Publicēja 2020. gada 17. sept. 05:37Elīna Upīte

16. oktobrī no plkst. 18.00 Vaidavas kultūras un amatniecības centrā notiks radošā meistarklase “Botāniskais bareljefs”, ko vadīs māksliniece Inga Logina. 

Dalībai meistarklasē nepieciešama iepriekšēja pieteikšanās līdz 5. oktobrim, zvanot vai sūtot īsziņu uz tālr. 27891681. Vietu skaits ierobežots.

Dalības maksa: 5 eiro. Dalības maksā iekļauti nepieciešamie materiāli.

“Botāniskais bareljefs” ir augu nospiedumi ģipsī. Meistarklasē būs iespēja iemācīties veidot meistardarbus tandēmā ar dabu, apgūt atgriezeniskās liešanas tehniku, kompozīcijas īpatnības, dekora paņēmienus, kā pastiprināt lapu reljefu, izveidojot savu personīgo autorbareljefu (darbu atkārtošana nav iespējama, jo, tāpat kā arī dabā, katrs zieds ir unikāls).

Pasākumu organizē Kocēnu novada pašvaldība.

Kocēnu novadā atzīmēs “Dzejas dienas 2020”

Publicēja 2020. gada 15. sept. 01:15Elīna Upīte   [ atjaunināts 2020. gada 15. sept. 01:21 ]

Šonedēļ Kocēnu novadā norisināsies Dzejas dienām veltīti pasākumi, ko apmeklēt aicināts ikviens interesents.

18. septembrī plkst. 17.30 Bērzaines tautas namā notiks pasākums “Akustiskie brālēni”, kurā viesosies dzejnieks, prozaiķis, dzimis valmierietis, Andris Akmentiņš un ģitārists Gvido Zālītis. Pasākuma laikā atklās gleznotājas Signes Vanadziņas gleznu izstādi "Debesis ir kaķu saskrāpētas" – kontrastu pilna, koša un dzīvesprieku rosinoša, dabas iedvesmota izstāde. S.Vanadziņa ir aizvadījusi vairāk nekā 25 personālizstādes un ir novērtēta ārpus mūsu valsts robežām.

Dikļu kultūras centrā 18. septembrī plkst. 18.00 norisināsies tikšanās ar novadniecēm, dzejniecēm Tamāru Skrīnu un Dainu Sirmo. Daina Sirmā mācījusies Dikļu pamatskolā, pēc tam tagadējā Valmieras Valsts ģimnāzijā. Studējusi filoloģiju Latvijas Valsts universitātē. D. Sirmā dzejoļus rakstījusi kopš jaunības. Autore trīs dzejoļu krājumiem – “Kailsals” (2012), “Iekšpagalms” (2014) un “Dievaines” (2017), kas nominēts laikraksta "Diena" gada balvai kultūrā, ieguvis Literatūras gada balvu kā labākais dzejoļu krājums un 2018. gada novembrī saņēmis arī Ojāra Vācieša prēmiju. Savukārt dzejniece un žurnāliste Tamāra Skrīna dzimusi Ozolmuižā, autore dzejoļu krājumiem "Dzintars asiņo" (1978), "No vienas saules" (kopkrājumā "Četri", 1986) un "MINI" (2020). Daina Sirmā grāmatas “MINI” ievadā raksta: "Mini apjoms ir mānīgs. Ap strupiem, aprautiem dzejas vārdiem plešas blīvi pieelpota, plaša, gudra un noslēpumaina laiktelpa, kur smalki niansēti sadzīvo spridzīga dabas lirika, sociāla groteska, mūžības zibšņi un dzīves smagums ar māla mēteli mugurā."

Dzejas dienās Kocēnu kultūras namā 18. septembrī plkst. 18.30 šogad būs iespēja tikties ar mūziķi, dzejnieku un dzejoļu krājuma “Visumā Veidoti Vārdi” autoru Lauri Valteru. L.Valters ir latviešu dziedātājs, komponists, dzejnieks. Muzikālo karjeru sācis 1999. gadā, grupā “Ēnas” un 13 gadus bija tās vokālists, kā solists piedalījies arī “Supernovas” konkursos. Pašreiz Lauris Valters muzicē un uzstājas dažādos koncertos gan viens, gan kopā ar savu muzikālo apvienību. Izdoti vairāki veiksmīgi singli – “Tad apstājās laiks”, “1836”, “Kad es tevi ieaijāšu” (kopā ar Rūtu Dūdumu), “Mirklī ieklausies”, “Būtu Tā Vērts” (kopā ar Aiju Andrejevu), “Manā pasaulē”, “Vieglums Neaprakstāms”, “Nāc, šonakt aizbēgsim!”, “Magic Years” u.c. Būs iespēja iegādāties mākslinieka dzejoļu krājumu un CD. Vietu skaits pasākumā ierobežots, tādēļ lūdzam pieteikties, rakstot uz e-pastu kultura@kocenunovads.lv (jānorāda vārds, uzvārds un tālr. Nr.) vai zvanot pa tālr. 26988129.

20. septembrī plkst. 16.00 Zilākalna kultūras namā Dzejas dienu pasākumā viesosies dzejniece - vidzemniece Marika Svīķe ar sirdssiltiem dzejas krājumiem, viņu pavadīs mūziķis Jānis Žagariņš. M.Svīķe tiek dēvēta par sirds dziesmu vārdu burvi, “Vidzemes muzikālāko dzejnieci”. Ar M.Svīķes tekstiem dziesmas radījušas grupas “Kaimiņi”, “Kantoris 04”, “Sestā jūdze”, “Kokmuižas muzikanti”, mūziķi Igors Krilovs, Dzintars Ziediņš, Arnis Miltiņš, Andris Šīrants, Raimonds Eizenšmits un citi. Plašu popularitāti iemantojusi mums tik zināmā dziesma “Ievai” (“Tikai nedaudz man ļauts tevi Ievas vārdā saukt..”).

Ieeja pasākumos bez maksas.

Bezmaksas nodarbībā aicina iepazīt jogu

Publicēja 2020. gada 14. sept. 07:51Elīna Upīte

Ceturtdien, 17. septembrī, plkst. 18.00 Kocēnu kultūras namā Olimpiskās nedēļas ietvaros ikviens aicināts bezmaksas nodarbībā iepazīt jogu.

Nodarbību vadīs Vidzemes Jogas centra sertificēta B.K.S. Ajengārās jogas pasniedzēja Inta Suhareva.

Lai piedalītos nodarbībā, nepieciešama iepriekšēja pieteiksānās, rakstot uz e-pasta adresi sports@kocenunovads.lv vai zvanot pa tālr. 26988129. 

Līdzi jāņem ērts sporta apģērbs. Nodarbības laikā tiks nodrošināti vingrošanas paklājiņi, taču ikviens interesents laipni aicināts izmantot arī savu personīgu vingrošanas paklājiņu.

Nodarbības ilgums: 1h 30 min.

Olimpiskā diena ir kā starta signāls Eiropas Sporta nedēļai, kas uz sporta aktivitātēm aicinās no 23. septembra līdz 30. septembrim, līdz ar to septembris Latvijā kļūst par sporta un kustību mēnesi. Ar “Eiropas Sporta nedēļas” aktivitātēm var iepazīties https://beactivelatvia.lv/.

Sestdien notiks sacensības "Kocēnu novada kauss šautriņu mešanā"

Publicēja 2020. gada 14. sept. 07:25Elīna Upīte

Sestdien, 19. septembrī, plkst. 10.00 Rubenes sporta namā atgriežas sacensības "Kocēnu novada kauss šautriņu mešanā". 

Solītais darts kausa turpinājums pēc garākas pauzes atgriežas Rubenes sporta namā un nemainīgi tiks izspēlēts gan PRO grupā jeb sportistiem ar darts pieredzi, gan Tautas grupā, kur sevi varēs pierādīt ikviens interesents. 

Reģistrēties sacensībām iespējams, aizpildot pieteikuma formu ŠEIT vai rakstot sacensību galvenajam tiesnesim Gatim Akūlovam uz e-pastu gatis.akulovs@kocenunovads.lv līdz piektdienai, 18. septembrim, plkst. 17.00.

Plašāka informācija sacensību nolikumā ŠEIT.

1-10 of 441