Ziņas‎ > ‎

Aktuālās ziņas


Dikļos uzaust “Kokļu saule”

Publicēja 2018. gada 25. maijs 04:48Kristers Blūms   [ atjaunināts 2018. gada 15. jūn. 23:30 ]

Lai popularizētu kokles spēles tradīcijas, gaidot Latvijas simto dzimšanas dienu, Kocēnu novadā no 16. līdz 20. jūnijam norisināsies ’’Pasaules koklētāju nometne’’, kuru organizē Kocēnu novada dome sadarbībā ar talantīgo latviešu koklētāju Laimu Jansoni. Par norises vietu šogad izvēlēti Kocēni, bet pasākumi nometnes laikā notiks arī Dikļos - Dziesmu svētku šūpulī.

Pasaules koklētāju nometnes mērķis ir veidot platformu tradicionālās kokles spēles entuziastiem un profesionāļiem, dodot iespēju satikties gan amata meistariem, gan apgūt pašus pamatus spēlēt gribētājiem. Nometne tiek papildināta ar kokļu meistaru rūpīgajiem padomiem, diskusijām par ar nozari saistītajām sfērām, kā arī atgādinājums, ka koklēšana ir arī sava veida dzīves veids un lai labi spēlētu ir jārūpējas arī par fiziskām aktivitātēm un pareizu elpošanu.

Šogad nometne ir ar tematisku ievirzi: ieaijāšanu, iešūpošanu, ielīgošana. Bet līdzsvaram un spēkam paredzēta arī vīru diena, izraugoties attiecīgu repertuāru.

Pasniedzēji: Ilze Ozola, Zane Sniķere, Edgars Zilberts ("Vīru diena"), Latvīte Cirse ("Šūpuļdziesmu diena"), Ilze Selecka (elpošana un fiziskums), kā arī koklēšana manā personā.

Sadarbībā ar folkloras festivālu "Baltica" 18. jūnijā pulksten 17.00 Neikena kalnā pie Neikenkalna dabas koncertzāles Dikļos ieplānots īpašs notikums – tiks veidota “Kokļu saule” no vairāk nekā 60 koklēm. Ikviens, kuram ir sava mazā kokle, laipni aicināts pievienoties, lai kopīgi veidotu tradicionālo kokļu izstādi simboliskā zīmējumā, kura vīziju saules rakstā veidojusi Dace Matisone. Pasākuma gaitā ikviens dalībnieks un apmeklētājs ir aicināts dziedāt tautas dziesmas par sauli. Kokļu sauli plānots iemūžināt arī vēsturiskā fotogrāfijā.

Turpinot pasākuma norisi,18. jūnijā plkst. 19.00 turpat Neikenkalna dabas koncertzālē notiks festivāla „Baltica” koncerts, kas plānots kā interaktīva sadarbība ar apmeklētājiem. Pasākuma laikā ikviens ir aicināts sēdēt netradicionālā veidā - folkloras kopu apļa pašā vidū, ieklausoties un dziedot līdzi. Koncertā piedalīsies “Abra”, “Austras koks”, “Endzelīte”, “Kokle”, “Laiva”, “Ore”, “Pērlis”, “Putni”, “Saule”, “Skandinieki”, “Urgas” un Pasaules koklētāju nometnes dalībnieki. Pasākuma vadītājs - Ēriks Zeps.

Vakara izskaņā plkst. 21.00 festivāls turpināsies ar sadziedāšanos pie lielā ugunskura kopā ar folkloras kopu “Pērlis” un lustīgiem dančiem kopā ar folkloras kopu “Kokle”.

Visi pasākumi bez ieejas maksas.Informējam, ka pasākumu laikā var tikt veikta fotografēšana un/vai filmēšana sabiedrības informēšanas mērķim atbilstoši Vispārīgās datu aizsardzības regulai. 

Kocēnu novada dome līdzfinansē biznesa ideju konkursu “Attīsti uzņēmējdarbību Kocēnu novadā!”

Publicēja 2018. gada 24. maijs 03:44Kristers Blūms

Kocēnu novada dome izsludina biznesa ideju konkursu “Attīsti uzņēmējdarbību Kocēnu novadā!”, kura ietvaros piešķir līdzfinansējumu Kocēnu novada administratīvajā teritorijā reģistrēto mazo un vidējo komercsabiedrību projektiem uzņēmējdarbības attīstībai un fizisko personu projektiem uzņēmējdarbības uzsākšanai biznesa ideju konkursa ietvaros.


Konkursā tiek piešķirts projektiem, kas paredz vismaz vienu no rādītājiem:
• jaunu darba vietu radīšanu;
• jaunu produktu, pakalpojumu veidošanu;
• atbalstu projektiem, kuriem jau piesaistīts vai tiek plānots piesaistīt papildus finansējumu (ES finansējums, kredīta līdzekļi, citas piesaistītās investīcijas);
• komercdarbības attīstību ar augstu pievienoto vērtību (inovācija, eksportspēja u.tml.) un/vai eksporta pazīmēm.

Vienas komercsabiedrības vai fiziskas personas vienam projektam maksimāli pieļaujamais Domes līdzfinansējuma apmērs ir EUR 2000,00, bet kopējais konkursa budžets ir EUR 6000,00.

Projekta pieteikumu var iesniegt personīgi vai pa pastu Kocēnu novada domē, Alejas ielā 8, Kocēni, Kocēnu novads, LV 4201 ar norādi “Biznesa ideju līdzfinansēšanas konkursam” (datums uz pasta nosūtīšanas zīmoga nedrīkst būt vēlāks par Konkursa pieteikumu iesniegšanas termiņu), vai elektroniski (info@kocenunovads.lv) ar drošu elektronisko parakstu. Pēc pieprasījuma pieteikums iesūtams elektroniskā veidā.

Pieteikumi tiek pieņemti līdz 22.06.2018; 31.08.2018 un 31.10.2018 vai līdz finansējuma izlietošanai.

Vairāk par projektu konkursu lasi NOLIKUMĀ ŠEIT!

Biznesa plāna apraksts ŠEIT!

Projekta finansēšanas plāns ŠEIT!

Jautājumu gadījumā vērsties pie Kocēnu novada domes Attīstības nodaļas vadītāja Armanda Broka (tel. 27222202, e-pasts: armands.broks@kocenunovads.lv)

Piesaki komandu Kocēnu novada sporta spēlēm, nākamais posms 14.jūlijs - Dikļi

Publicēja 2018. gada 21. maijs 03:55Kristers Blūms   [ atjaunināts 2018. gada 19. jūn. 00:52 ]

Jau informējām, ka Valsts simtgades vasara Kocēnu novadā tiks aizvadīta sportiskā gaisotnē. Papildus ierastajiem, par tradicionāliem kļuvušiem sporta notikumiem, Kocēnu novada dome iedibina jaunu tradīciju - Kocēnu novada sporta spēles.

Komandu Kocēnu novada sporta spēlēm elektroniski piesaki ŠEIT

Sporta spēles norisināsies sešos posmos visas vasaras garumā, aizvadot sacensības kā individuālajos sporta veidos tā komandu sporta veidos. Papildus spēcīgāko sportistu noskaidrošanai katrā posmā, sešu posmu kopvērtējumā noskaidrosim trīs aktīvākās un sportiskākās komandas, kas vissekmīgāk aizstāvējuši komandas vārdu visas vasaras garumā.

Sacensības sāksies 2.jūnijā, kad dažādas sporta disciplīnas notiks Bērzaines pagasta centrā - Bērzainē, jūnija otrais posms notiks 16.jūnijā Zilajākalnā. Jūlijā sacensības notiks Dikļos (14.jūlijs) un Rubenē (28.jūlijs), savukārt augustā sportisti spēkiem mērosies Vaidavā (4.augusts) un noslēguma posmā Kocēnos (18.augusts).

Sacensību nolikums ŠEIT


Informējam, ka pieteikumus sacensībām jāiesniedz, ne vēlāk kā divas dienas pirms katra sacensību posma, plašāka informācija - www.kocenunovads.lv vai rakstot uz e-pastu: mikus.krisans@kocenunovads.lv 

LEADER ir labākais, lai īstenotu ideju laukos!

Publicēja 2018. gada 20. maijs 22:26Kristers Blūms   [ atjaunināja Jānis Pāže 2018. gada 21. maijs 03:43 ]

2018. gada 25. maijā Vidzemes lauku partnerība “Brasla” sadarbībā ar Jauniešu interešu klubu “E.M. – K.A.”  aicina uz semināriem uzņēmējdarbības atbalstam!

Plkst. 10:00 – 12:00 Dikļu kultūras un tūrisma informācijas centrā
Adrese: “Straumes”, Dikļi, Dikļu pagasts, Kocēnu novads

Plkst. 14:00 – 16:00 Sporta un kultūras centrā “Vidriži”
Adrese: “Liepas”, Vidrižu pagasts, Limbažu novads

Darba kārtība:
  • Projektu pieteikumu sagatavošana; 
  • Projektu vērtēšana, kritēriji un biežāk pieļautās kļūdas projektu sagatavošanā.Vairāk informācijas: www.brasla.lvSabiedriskā apspriede Vidzemē par rīcības plānu NVO un sabiedrības integrācijas politikai pārcelta uz 28.maiju

Publicēja 2018. gada 18. maijs 02:04Kristers Blūms   [ atjaunināja Jānis Pāže 2018. gada 21. maijs 03:43 ]

28.maijā Cēsīs notiks sabiedriskā apspriede par Nacionālās identitātes, pilsoniskās sabiedrības un integrācijas politikas plāna 2019.-2020. gadam projektu. To rīko Kultūras ministrija sadarbībā ar Valmieras novada fondu.

Pasākuma laiks ir mainīts – no iepriekš izziņotā 18.maija tas pārcelts uz 28.maiju!

Kultūras ministrija sadarbībā ar Valmieras novada fondu aicina Vidzemes reģiona iedzīvotājus un NVO piedalīties sabiedriskajā apspriedē par Nacionālās identitātes, pilsoniskās sabiedrības un integrācijas politikas plāna 2019.-2020. gadam projektu. Apspriede notiks 18. maijā plkst. 10.30 Cēsīs, Ruckas muižā. Tā ir NVO iespēja nosaukt prioritātes, kā pilnveidot pilsoniskās sabiedrības izaugsmi tuvākajos gados!

Plāns ir izstrādāts, lai nodrošinātu turpinājumu Nacionālās identitātes, pilsoniskās sabiedrības un integrācijas politikas pamatnostādnēs 2012.-2018. gadam noteikto mērķu un rezultatīvo rādītāju sasniegšanai, kā arī nozares politikas nepārtrauktību un pēctecību.

Plāns ir uzskatāms par pārejas perioda plānu, lai jau nākamajā nozares politikas plānošanas ciklā (2021. 2027. gads) panāktu harmonizāciju ar Nacionālā attīstības plāna darbības termiņiem.

Apspriežamā dokumenta projekts lasāms ŠEIT 

Sabiedrisko apspriedi rīko Kultūras ministrija, taču praktiskos jautājumus koordinē Vidzemes reģionālais partneris – Valmieras novada fonds.


Papildu informācija:
Ansis Bērziņš, VNF valdes priekšsēdētājs
Tālrunis: 26136756; e-pasts: ansis.berzins@vnf.lv
http://www.vnf.lv

1-5 of 5