Ziņas‎ > ‎

PASĀKUMI NOVADĀ


Kocēnu pamatskola aicina uz salidojumu

Publicēja 2019. gada 16. aug. 06:41Elīna Upīte   [ atjaunināts 2019. gada 16. aug. 06:41 ]

21. septembrī notiks Kocēnu pamatskolas salidojums, kurā atzīmēs skolas 280 gadu jubileju.

Salidojumā piedalīties aicināts ikviens, kurš Kocēnu pamatskolu sauc par savējo - gan absolventi, gan darbinieki.

Kocēnu pamatskolas kolektīvs aicina atsaukties absolventus un bijušos darbiniekus, kuri vēlas iesaistīties svētku un koncerta "Skolas soma" veidošanā, zvanot pa tālr. 29119278.

Zilākalna svētvietā notiks akcijas "Baltijas ceļš" 30. gadadienai veltīts pasākums

Publicēja 2019. gada 15. aug. 06:21Elīna Upīte   [ atjaunināts 2019. gada 15. aug. 06:33 ]

Piektdien, 23. augustā, plkst. 18.00 Kocēnu novada pašvaldība aicina ikvienu pulcēties Zilākalna svētvietā, lai pie simboliska atmiņu ugunskura kopīgi atzīmētu akcijas "Baltijas ceļš" trīsdesmito gadadienu.

Svētku pasākumā klātesošos uzrunās Baltijas ceļa dalībnieks, Kocēnu novada domes priekšsēdētājs Jānis Olmanis un atmiņu stāstā dalīsies arī kocēnietis Tālavs Megnis.

Muzikālus sveicienus būs sagatavojuši Kocēnu pūtēju kvintets, Kocēnu kultūras nama jauktais koris “Imera”, Vaidavas kultūras un amatniecības centra jauktais koris “Vaidava”, Valmieras Kultūras centra vīru koris “Imanta”, Strenču kultūras nama jauktais koris “Rītu puse”, Rūjienas jauktais koris “Ziemeļzeme” un Valmieras Kultūras centra folkloras kopa “Trīne”, kas aicinās klātesošos vienoties kopīgā latviešu tautas spēka dziesmu izdziedāšanā pie piemiņas ugunskura. 

Pasākumu vadīs Baltijas ceļa dalībnieks, aktieris Ģirts Rāviņš.

Pasākuma apmeklējums: bez maksas. Visi laipni aicināti!

1989. gada 23. augustā trīs nācijas pie Baltijas jūras pārsteidza visu pasauli, sadodoties rokās un kopīgi pieprasot Molotova-Ribentropa pakta slepeno papildprotokolu publisko atzīšanu un Baltijas valstu neatkarības atjaunošanu. Vairāk nekā miljons cilvēku sadevās rokās, izveidojot 600 km garu ķēdi no Tompea pils pakājes Tallinā līdz Ģedimina torņa pakājei Viļņā, pa ceļam šķērsojot Rīgu un Daugavas upi un radot vienotību trīs valstu centienos pēc brīvības. Baltijas ceļu organizēja visu Baltijas valstu nacionālās kustības: Igaunijas Tautas fronte Rahvarinne, Latvijas Tautas fronte un Lietuvas Reformu kustība Sajūdis. 2009.gadā Baltijas ceļš tika iekļauts UNESCO “Pasaules atmiņa” dokumentālā mantojuma sarakstā.Atzīmējot "Baltijas ceļa" 30. gadadienu, 23. augustā plkst. 13.00 Dikļu kultūras centrā tiks demonstrēta dokumentālā filma "Baltijas brīvības ceļš". Ieeja: bez maksas.
Sestdien noskaidros Kocēnu novada sporta spēļu uzvarētājus

Publicēja 2019. gada 13. aug. 05:01Elīna Upīte   [ atjaunināts 2019. gada 16. aug. 04:49 ]

Sestdien, 17. augustā, ar 4. posma sacensībām Kocēnos noslēgsies Kocēnu novada sporta spēļu 2019. gada sezona, kurā kopumā būs aizvadīti četri posmi – Bērzainē, Zilākalnā, Dikļos un Kocēnos.

Noslēguma posmā sestdien Kocēnu pamatskolas sporta laukumā sacensības norisināsies šādās disciplīnās: strītbols, vieglatlētika (šķēpa mešana), futbols, volejbols un skriešanas stafete.

Apbalvošanas ceremonijā tiks apbalvoti ne tikai 4. posma uzvarētāji gan individuālajos, gan komandu sporta veidos, bet arī tās komandas, kas Kocēnu novada sporta spēļu 2019. gada sezonas kopvērtējumā iekļuvušas labāko trijniekā. Piemiņas balvas (medaļas) saņems arī tie individuālo sporta veidu pārstāvji, kuri vieglatlētikas sacensībās būs sasnieguši augstvērtīgus rezultātus.

Dalība sporta spēlēs ir bez maksas. Sacensību nolikums pieejams ŠEIT.

Pērn, piedaloties pilnīgi visos sacensību posmos, turklāt trīs posmos izcīnot uzvaru, par pirmajiem Kocēnu novada sporta spēļu uzvarētājiem kļuva komanda "Vaidava". Otrajā vietā ierindojās komanda "Kocēni", kas piedalījās četros no sešiem posmiem, no kuriem divos izcīnīja uzvaru. Savukārt godpilno trešo vietu, arī piedaloties pilnīgi visos sacensību posmos, ieguva komanda "Ozoli". Jāpiemin, ka arī 4. vietas ieguvēji – komanda "Ķažimējie", piedalījās pilnīgi visos sacensību posmos.

Grebu kalnā izskanēs Kristīnes Pāžes un Didža Bardo koncerts

Publicēja 2019. gada 12. aug. 23:35Elīna Upīte   [ atjaunināts 2019. gada 14. aug. 04:08 ]

Sestdien, 17. augustā, visas dienas garumā Kocēnu novada Dikļu pagastā norisināsies aktīvās atpūtas pasākums “Esi Zvērā!”, kura noslēgumā plkst. 16.30 Grebu kalnā izskanēs talantīgo latviešu mūziķu Kristīnes Pāžes un Didža Bardo koncerts.

Kristīne Pāže plašāku sabiedrības uzmanību guvusi, sadarbojoties ar reperi ansi, ar kuru kopā 2018. gadā radīta nu jau par jauniešu himnu dēvētā dziesma "Zemes stunda". Uz dažāda mēroga skatuvēm Kristīne Pāže un Didzis Bardo sastopami grupas “Kautkaili” ietvaros, kurā līdzdarbojas arī mūziķis Kaspars Vizulis, savukārt koncertā Grebu kalnā būs iespēja dzirdēt Kristīnes un Didža duetu “Du Duo”. Koncerta apmeklējums bez maksas.

Kā iepriekš vēstīts, 17. augustā notiks Igaunijas – Latvijas pārrobežu sadarbības programmas projekta “Zaļie dzelzceļi” (Green Railways) ietvaros Kocēnu novada pašvaldības teritorijā tapušās tūrisma infrastruktūras – gājēju un velobraucēju maršruta – atklāšanas pasākums. Kopumā Vidzemē un Dienvidigaunijā, sakārtojot un labiekārtojot bijušo dzelzceļa līniju infrastruktūru, izveidots 750 km garš maršruts, ko jau pašlaik aktīvi izmanto visas sezonās, gan braucot ar velosipēdiem, gan dodoties pārgājienos, gan arī slēpojot.

Pasākums “Esi Zvērā!” sāksies un noslēgsies Grebu kalnā, Dikļu pagastā. No plkst. 9.30 būs atvērta reģistrācija, plkst. 10.00 notiks svinīgā “Zaļā dzelzceļa” posma Kocēnu novadā atklāšana, savukārt pēc tam interesentiem būs iespēja izvēlēties sev tīkamākās aktivitātes – plkst. 10.15 doties 47 km garā velobraucienā maršrutā Grebu kalns - Zaļais dzelzceļš - Rāvas - Augstroze - Grebu kalns kopā ar gidu Tomu Treimani, plkst. 10.30 un plkst. 12.30 piedalīties nūjošanas meistarklasēs, ko vadīs vairākkārtēja Latvijas čempione krosmintonā Santa Paegle vai no plkst. 10.30 līdz plkst. 15.00 iepazīt apkārtni foto orientēšanās aktivitātē, kuras punkti būs izvietoti apvidū no Grebu kalna līdz Dikļu ciemam. Tāpat visas dienas garumā būs aplūkojama izstāde par šaursliežu dzelzceļu “Ainaži – Valmiera”. Diena noslēgsies ar Kristīnes Pāžes un Didža Bardo koncertu.

Reģistrācija dalībai aktivitātēs šeit: https://ej.uz/esizvera.

Pasākuma apmekējums bez ieejas maksas. To rīko Kocēnu novada pašvaldība.Krēslinieku sētā norisināsies Mālu svētki

Publicēja 2019. gada 9. aug. 00:04Elīna Upīte   [ atjaunināts 2019. gada 9. aug. 00:17 ]

8. septembrī plkst. 12.00 - 14.00 Krēslinieku sētā notiks Mālu svētki "Māls - zemes sāls".

Pasākuma programma:
  • Vēstures pētnieks Aivars Vilnis stāstīs par seno Kokmuižas un Kūļu ķieģeļu ražotni;
  • Interesenti varēs darboties ar mālu studijas “Māra” meistaru vadībā;
  • Mielasts (ugunskura zupa);
  • Dziesmas un rotaļas.
Krēslinieku sētas adrese: "Lejas Bregži", Vaidavas pagasts, Kocēnu novads.

Plašāka informācija: Krēslinieku sētas saimniece Īrisa Vainovska (tālr. 29481519).

Krēslinieku sētā apskatāma tās saimnieku Imanta un Īrisas Vainovsku izveidotā vecu pīto krēslu kolekcija, seni amatnieku instrumenti un citi eksponāti, kas stāsta par apkaimes krēslu darinātāju meistaru darbu un tradīcijām no 18. gs. beigām līdz 20. gs. vidum. Sētas apmeklētājiem ir iespēja uzklausīt stāstus par seno krēslinieku amata tradīcijām un noslēpumiem, kā arī noskatīties 1978. gadā uzņemtas īsfilmas par šī aroda meistariem. Tāpat Krēslinieku sētā viesi var apskatīt keramiķes Īrisas Vainovskas māla izstrādājumus, kā arī seno podnieku darbu kolekciju.

Šovakar Valmiermuižas vasarnīcā pie Vaidavas ezera koncertēs Ainars Mielavs un Aigars Voitišķis

Publicēja 2019. gada 7. aug. 22:55Elīna Upīte   [ atjaunināts 2019. gada 8. aug. 04:22 ]


Ceturtdien, 8. augustā, Vaidavas pludmalē uzstāsies Ainars Mielavs un Aigars Voitišķis. Mūziķi savu spēli sāks ap plkst. 19.30. Pirms tam (no plkst. 18.00) DJ Augusts priecīgs. Koncerts apmeklētājiem bez maksas. 

Stipra lietus gadījumā koncerts norisināsies Vaidavas kultūras un amatniecības centrā (Skolas iela 1A, Vaidava, Vaidavas pagasts, Kocēnu novads).

Vaidavas pludmalē apstājas laiks. Tā ir īstā vieta, kur smelties spēku gan aktīvā, gan mierpilnā atpūtā. Visas vasaras garumā, spītējot nemitīgajiem cīniņiem ar laika apstākļiem, Vaidavas pludmalē notiek arī muzikāli vakari. Augusts tiks sumināts ar Ainara Mielava un ģitārista Aigara Voitišķa uzstāšanos.

Dziedātājs Ainars Mielavs dziesmas rakstīt sācis astoņdesmito gadu vidū un turpina to darīt vēl aizvien. Ainara vārds, iespējams, visvairāk sasaistīts ar viņa veidotajām grupām “Jauns mēness” un “Mielavs un pārcēlāji”. Viņa radītie stāsti mūzikā klausītājiem gan raisa pārdomas, gan iepriecina, gan palīdz rast risinājumu, labāk izprotot pašiem sevi. Izpildījums ir dziesminiekiem raksturīgajā manierē – balss un ģitāra, ar kuru spēj pateikt visu un neko lieku.

Vakar plānā:
Plkst. 18.00 DJ Augusts laimīgs.
Ap plkst. 19.30 Ainara Mielava uzstāšanās.

Pasākuma laikā līdztekus spirdzinājumiem no Valmiermuižas alus darītavas un Gardu muti varēs iegādāt arī maltīti no Valmiermuižas alus virtuves, bet Vaidaveži piedāvās ekskluzīvu iespēju koncertu klausīties no ezera vidus, iebraucot tajā ar supu vai laivu.

Ērtākai koncerta baudīšanai aicinām ņemt līdzi pašiem savus sēžamos.

Vasara Valmiermuižas vasarnīcā pie Vaidavas ezera tiks noslēgta 30.augustā ar iemīļotajām Dāmu štātēm ( No plkst. 17.00 iespēja iztirgot savu skapja saturu un tikt pie jauniem papildinājumiem), bet ap plkst. 20.30 vasarai un sanākušajiem par godu uzstāsies pats Mikus Frišfelds.

Koncertvakari Vaidavas pludmalē notiek sadarbībā ar Kocēnu novada domi.

Dikļos notiks izcilajam latviešu režisoram Uģim Brikmanim veltīts noskaņu koncerts “Augusta debesīs”

Publicēja 2019. gada 25. jūl. 23:09Kristers Blūms   [ atjaunināja Elīna Upīte 2019. gada 7. aug. 00:23 ]

24. augustā plkst. 15.00 Kocēnu novadā – Neikenkalna dabas koncertzālē Dikļos - notiks izcilajam latviešu režisoram Uģim Brikmanim veltīts noskaņu koncerts “Augusta debesīs”.

“Ļaudis ir aicināti uz vieglu noskaņu koncertu, kurā savijās virtuozas improvizācijas ar melodiskām dziesmām un tas viss ar skatu "Augusta debesīs". Uģis Brikmanis ir tas, kurš loloja un cēla Neikena dabas koncertzāli no jauna, bet mēs turpināsim to ievizēt un ieskandināt. Dikļi ir vieta, kurā ļaudis pulcējušies pirmajiem Dziedāšanas svētkiem, vieta caur kuru modusies tautas apziņa un šobrīd mums aizvien vairāk ir jāizkopj savas vērtības”, stāsta koncerta mākslinieciskā vadītāja Laima Jansone.

Koncertā piedalīsies mūziķis, grupas “The Sound Poets” solists Jānis Aišpurs, džeza dziedātāja Laura Polence un Baltijas valstu mūziķu kopprojekts “Trīs upes”, kurā apvienosies mūziķi - Sauļus Petreikis (Saulius Petreikis, Lietuva), Andrē Mākers (Andre Maaker, Igaunija) un koklētāja Laima Jansone (Latvija).

Par koncerta tituldziesmu izvēlēta rakstnieka Imanta Ziedoņa un mūziķu - Renāra Kaupera, Raimonda Tiguļa un Laimas Jansones - “Augusta debesīs”. Tā atspoguļo koncerta vadmotīvu, kas parāda un izceļ latviešu kultūru un tās personību devumu Latvijas literatūrā un mūzikā. Koncertprogrammā savīsies latviskais ar pasaulīgo, kopīgi spēcinot un iezīmejot Baltijas valstu saikni un bagāto kultūru.

Koncertā tiks izdziedātas gan latviešu tautas dziesmas džeza dziedātājas Lauras Polences izpildījumā, gan pasaules tautas dziesmu melodijas un autordarbi Baltijas valstu mūziķu neparastajās aranžijās. Koncertprogrammā izskanēs arī mūsdienīgas un tautai jau iemīļotas mūziķa Jāņa Aišpura dziesmas viņa īpašajā un tikai viņam piederošajā balss tembra skanējumā. Instrumentālo melodiju virtuozo skanējumu iekrāsos meistarīgās Laimas Jansones kokļu spēle.

Igaunietis Andrē Mākers ir ļoti daudzpusīgs un atzīts jaunās paaudzes mūziķis. Viņš ir prasmīgs ģitārists un komponists. Andrē ir uzstājies kopā un ierakstījis skaņdarbus ar vairākiem prominentiem un labi pazīstamiem džeza mūziķiem un dziedātājiem, kā arī sadarbojies ar dažādām grupām un klasiskās mūzikas pārstāvjiem.

Sauļus Petreikis – viens no retajiem Eiropas mūziķiem, kura īpašumā atrodas pavisam unikāla mūzikas instrumentu kolekcija no visas pasaules, kura tiek izmantota arī viņa paša mūzikas radīšanā. Sauļus profesionāli apguvis dažādu vēja instrumentu spēli, kuru skanējumu dzirdēsim arī šajā koncertā. Izpildot savus skaņdarbus, viņš savieno vieglu draiskumu ar dziļu sirsnību, spontānu ekspresionismu un tieksmi uz dažādu mūzikas stilu sintēzi- savienošanos.

Neikenkalna dabas koncertzāle Uģim Brikmanim ir īpaša vieta – viņa iniciatīva bija atgādināt Latvijai par vietu, kur notika Pirmie Dziedāšanas svētki – Dikļiem. U.Brikmanis bija režisors visiem lielajiem pasākumiem, kuri notika Neikenkalna dabas koncertzālē: Pirmajiem Dziedāšanas svētkiem – 150, folkloras festivāliem “Baltica”, deju uzvedumam “No zobena saule lēca”, kas pirmo uzdevumu dabā piedzīvoja tieši Dikļos, Dziesmu svētku modelēšanas koncertam. Viņš ticēja, ka laba mūzika, labi vārdi, vienošanās kopīgā dejā, ir veids, kā atklāt kultūrvēsturisko, leģendām apvīto vietu patieso dabu. 

Biļetes uz koncertu iespējams iegādāties “Biļešu Paradīze” kasēs, kā arī Kocēnu novada pagastu pārvalžu kasēs. Koncerta biļešu nauda tiks novirzīta režisora Uģa Brikmaņa gaismas ceļa turpināšanai, Neikenkalna dabas koncertzāles attīstībai un Dziesmu un deju svētku tradīcijas saglabāšanai. Biļešu cena iepriekšpārdošanā – 7 EUR. Pasākuma dienā 10 EUR. Bērniem līdz 12 gadu vecumam ieeja par brīvu. Koncertu organizē Kocēnu novada pašvaldība. 

Orientēšanās sacensību seriāla “Valmieras Magnēts” posms Vaidavā

Publicēja 2019. gada 25. jūl. 01:55Kristers Blūms

Ceturtdien, 25.jūlijā no plkst. 17.00 līdz plkst. 20.00 Kocēnu novada Vaidavā notiks orientēšanās sacensību seriāla “Valmieras Magnēts” 15. posms , ko organizē “Ziemeļvidzemes orientēšanās centrs”. 

Sacensībās piedalīties aicināts ikviens neatkarīgi no vecuma vai sportiskās formas, izvēloties sev piemērotāko grupu. 

Marķējums no Vaidavas. Vairāk informācijas: www.zvoc.lv.


Tautas orientēšanās sacensību seriāls Valmieras Magnēts jau 48. sezonu pulcē orientēšanās sporta entuziastus Valmieras apkārtnes mežos katru ceturtdienu no aprīļa līdz oktobrim. Sacensībās piedalīties aicināts ikviens, neatkarīgi no vecuma vai fiziskās sagatavotības - mežs nevienu nešķiro! 

Aktīvās atpūtas pasākums "Esi Zvērā!"

Publicēja 2019. gada 22. jūl. 21:58Kristers Blūms   [ atjaunināja Elīna Upīte 2019. gada 14. aug. 04:20 ]


2019. gada 17. augustā Kocēnu novada, Dikļu pagasta Grebu kalnā norisināsies aktīvās atpūtas pasākums “Esi Zvērā!”. Visas dienas garumā ikvienam interesentam būs iespēja piedalīties dažādās, sev interesējošās aktivitātēs, kā arī iepazīt un dzirdēt stāstus par Zaļo dzelzceļu – tā vēsturi un nozīmi tagadējā tūrisma attīstības veicināšanā.

Zaļais dzelzceļš jeb “Green Railways” tapis projekta ietvaros, kura mērķis ir bijušo dzelzceļa līniju infrastruktūras sakārtošanu un labiekārtošanu Vidzemē un Dienvidigaunijā, kopumā izveidojot aptuveni 750 km garu kopīgu gan velo, gan kājāmgājēju maršrutu, kura lielākā daļa ved pa bijušajām dzelzceļa līnijām. Tāpat šāda projekta īstenošana sniedz iespēju ne tikai vietējām pašvaldībām, bet arī to iedzīvotājiem radīt un attīstīt īpaši interesantu, vēsturisku un kultūras bagātu tūrisma piedāvājumu, kas būtu izmantojams visās sezonās.

Pasākums “Esi Zvērā!” sāksies ar reģistrāciju pulksten 9.30, savukārt 10.00 tiks atklāts Zaļais dzelzceļš, pēcāk sekojot velo braucienam gida Toma Treimaņa pavadībā maršrutā Grebu kalns - Zaļais dzelzceļš - Rāvas - Augstroze - Grebu kalns 47 kilometru garumā (iepriekšēja pieteikšanās velo braucienam – turisms@kocenunovads.lv vai https://ej/uz/esizvera). Tiem, kuri vēlas mierīgāku atpūtu, 10.30 un 12.30 tiks piedāvātas nūjošanas meistarklases kopā ar tūristu gidi, kā arī vairākkārtēju Latvijas čempioni krosmintonā - Santu Paegli. No 10.30 līdz 15.00 norisināsies foto orientēšanās apvidū no Grebu kalna līdz Dikļu ciemam ar velosipēdiem vai kājām. Tāpat visas dienas garumā būs apskatāma izstāde par šaursliežu dzelzceļu "Ainaži - Valmiera".

Dienas noslēgumā, pulksten 16.30, ikvienu interesentu priecēs Didža Bardo un Kristīnes Pāžes koncerts, tādēļ, neatkarīgi no tā, vai esat pasākuma dalībnieks vai tomēr vienkāršas atpūtas meklētājs, aicinām doties uz Grebu kalnu un izbaudīt koncertu jaukā atmosfērā! Tāpat atgādinām, ka pasākums ir ģimenēm draudzīgs - aktivitātēs var piedalīties arī bērni.

Pasākumu līdzfinansē Igaunijas-Latvijas pārrobežu sadarbības programmas projekts “Zaļie dzelzceļi” (Green Railways), kas paredz bijušo dzelzceļa līniju infrastruktūras sakārtošanu Vidzemē un Dienvidigaunijā.

ŠOVAKAR - Vasaras nakts koncerts Rubenes baznīcas dārzā

Publicēja 2019. gada 21. jūl. 22:59Kristers Blūms   [ atjaunināts 2019. gada 24. jūl. 22:22 ]


25. jūlijā plkst. 21.00 Rubenes baznīcas dārzā norisināsies tradicionālais Vasaras nakts koncerts, kurā būs iespēja baudīt dzejiski muzikālu sapņojumu "Vari ienākt pie manis mazliet..." kopā ar mūziķiem Gunitu Bārdu (balss), Solvitu Būri (klavieres), Reini Reķi (perkusijas), Jāni Jansonu ( saksofons) un Paulu Ēriku Skujiņu (čells).

Ieeja par ziedojumiem Rubenes baznīcas atjaunošanas iecerēm.

1-10 of 186