Ziņas‎ > ‎

PASĀKUMI NOVADĀ


23. maijā Kocēnos notiks Vasarsvētku tirdziņš "Restarts"

Publicēja 2021. gada 12. maijs 00:42Elīna Upīte   [ atjaunināts 2021. gada 12. maijs 05:04 ]

23. maijā no plkst. 11.00 līdz plkst. 15.00 Kocēnos divos tirgus plačos norisināsies Vasarsvētku tirdziņš.

Pirmajā tirgus placī, kas atradīsies Kokmuižas promenādē (līdzās lapenei), būs iespēja restartēt savu drēbju skapi, iegādāties kādu pērli savai mājai, interjeram. Turpināsim aizvadītajā gadā iesākto tradīciju dot otru iespēju lietām, kas glabājas skapjos, bēniņos, pieliekamajos, un varētu būt noderīgas kādam citam. Pieteikšanās dalībai andelē, sūtot vēstuli uz e-pasta adresi ilona.migla@kocenunovads.lv. Maksimālais tirgotāju skaits: 20. Pieteikumi tiks reģistrēti rindas kārtībā pēc to iesūtīšanas laika.

Otrajā tirgus placī, kas atradīsies laukumā pie ēkas Jāņa Ķenča ielā 3/5, ar skatu uz Kokmuižas strūklaku, būs iespēja iegādāties Kocēnu novada mājražotāju, amatnieku un zemnieku labumus.  Maksimālais tirgotāju skaits ir sasniegts, jauni pieteikumi netiek pieņemti.

Paralēli tirdziņam norisināsies izbraucieni ar laivu pa Kocēnu dīķi. Braucienos varēs doties bez maksas, vienā laivā sēžot personām no vienas mājsaimniecības.

Aicinām ievērot epidemioloģiskās drošības prasības!

Šajā nedēļā norisinās skrējienizaicinājuma "Noķer mani, ja vari" trešais posms + 2.posma kopvērtējums

Publicēja 2021. gada 10. maijs 02:36Kristers Blūms   [ atjaunināts ]

Visu maiju Kocēnu novads sadarbībā ar distantrace.com piedāvā sajust sacensību garu attālināta tipa skrējienizacinājumā “Noķer mani, ja vari”.

Skrējiens tiks aizvadīts četros posmos:
 1. “Zaļais dzelzceļš” – 4.05 – 9.05;
 2. “Sietiņieža pauguri” – 11.05 – 16.05;
 3. “Upītes” – 18.05 – 23.05;
 4. “Briņķu sils” – 25.05 – 30.05.
Sacensību formāts dos iespēju dalībniekam, katras nedēļas garumā doties skrējienā jaunā distancē un skriet to neierobežotu reižu skaitu.

Kā tas darbojas? Dalībnieks reģistrējas distantrace.com sistēmā, pievieno savu aktivitāšu sporta servisu un pēc reģistrācijas izvēloties sadaļu “sacensības” (https://distantrace.com/lv/sacensibas/) reģistrējas skrējienizacinajumam.

Reģistrējoties Distantrace.com mājaslapā, jums ir iespēja to savienot savu izmantoto sporta servisu (Garmin, Suunto, Polar u.c.), kas nodrošinās automātisku rezultāta savienošanu ar izvēlēto sacensību. Ja būsi savienojis savu ierīci ar mājaslapu un pieteicies "Noķer mani, ja vari", pēc veiktās distances un datu saglabāšanas, pāris minūšu laikā, rezultāts automātiski parādīsies kopvērtējumā. Vienkārši un ērti!

Ja izmanto STRAVA: STRAVA lietotājiem dati par skrējienu dotajā brīdī ir jāievada manuāli. Lai to izdarītu, būs nepieciešams dators un pāris minūtes laika. Precīza instrukcija soli pa solim meklējama distantrace.com mājaslapā.

Katru distanci ir iespēja veikt neierobežotu reižu skaitu sešu dienu garumā, jeb tik ilgi, cik vien konkrētā distance ir aktīva. Ieskaites rezultātam būs iespēja iesniegt tikai vienu rezultātu, neatkarīgi no noskrieto reižu daudzuma. Par iegūto vietu, katras nedēļas posmā dalībnieks saņem noteiktu punktu summu, kas summējas kopvērtējumā.

Pēc katra posma tiks veikta balvu izloze, starp katras grupas dalībniekiem, neatkarīgi no izcīnītās vietas, kā arī tiks apbalvoti katras grupas kopvērtējuma TOP 3.

Ja Tev patīk izaicinājumi un Tevī mīt sacensību gars, tad katru nedēļu Tev būs iespēja izaicināt un noķert kādu Kocēnu novada atpazīstamu personu. Kā šis strādā? Tevi katru posmu izaicinās kāda novada persona un viņu pārspējot Tev būs iespēja piedalīties specbalvas izlozē, kas solās būt ļoti vērtīga.

Noskrien distanci, ievieto foto savos sociālajos tīklos un izaicini savus draugus un konkurentus ar tēmturi #nokermanijavari.

No 11.05 – 16.05. norisinājās skrējienizainājuma 2. posms “Sietiņieža pauguri”, kura 4.1km garo distanci, ar reģistrētu laiku, kopā veica 41 dalībnieku no tiem viens dalīnieks bez vārda un uzvārda ar rezultātu 00:30:25, kā arī 16 Kocēnu sporta skolas audzēkņu, kas posmu skrēja treniņa nolūkos bez ieskaites skrējienizaicājumā.

“Sietiņieža pauguri” rezultāti!

Pieaugušo grupa (sievietes):

1. Karīna Lezdiņa;
2. Inese Kokoreviča;
3. Dina Alksne;
4. Nora Baranovska;
5. Dace Demme-Vimba;
6. Dace Liepiņa;
7. Inguna Zagorska
8. Monta Apine
9. Nora Urbāne;
10. Krista Voina;
11. Ilze Heinola;
12. Inga Vīksna-Āboliņa;
13. Velga Zēmele;
14. Žanete Kleina;
15. Solvita Grāvelsiņa.

Pieaugušo grupa (vīrieši):

1. Andris Robalts;
2. Uģis Karasevs;
3. Kaspars Petersons;
4. Lauris Veidemanis;
5. Māris Heinols;
6. Mārtiņš Gailis;
7. Ritvars Klapars;
8. Gatis Akūlovs;
9. Juris Zilberts;
10. Niks Balgalvis;
11. Artūrs Sijāts;
12. Aivars Kristiāns Rullis;
13. Madars Miķelsons;
14. Dmitrijs Vasiļausks;
15. Ivars Eglītis;
16. Sondars Bandenovičs;
17. Oskars Vimba;
18. Artūrs Baikovs;
19. Jānis Dainis
20. Martins Apinis;
21. Jānis Zagorskis.

Bērni (meitenes):

1. Marta Luize Petersone;
2. Sanija Ābeltiņa.

Bērni (zēni):

1. Dāvis Bergs;
2. Dāvis Zariņš.

Kocēnu sporta skolas audzēkņi bez ieskaites:


1. Timurs Kopkovs – 00:31:25
2. Raivis Treijs – 00:23:23
3. Martins Mīlenbergs – 00:27:18
4. Jēkabs Stepiņš – 00:32:15
5. Kārlis Markevics – 00:30:40
6. Valenetīns Ozols – 00:26:16
7. Reinis Eglītis – 00:24:06
8. Ralfs Riņķis – 00:29:55
9. Daniels Gredzens – 00:30:51
10. Jūlija Eglīte – 00:28:21
11. Ralfs Vazdiķis – 00:22:16
12. Markus Mīlenbergs – 0023:31
13. Kristaps Frēlihs – 00:29:50
14. Adrians Frēlihs – 00:30:08
15. Ričards Brauns – 00:30:31
16. Karīna Šoka – 00:29:32

Informācija par pirmā posma rezultātiem un kopvērtējumu pieejama distantrace. Com mājas lapā (https://bit.ly/3tDyOZQ).

Dikļu kultūras centra logos izstāde "Ziedi māmiņai"

Publicēja 2021. gada 7. maijs 05:39Elīna Upīte

Dikļos norisināsies ģimeņu velobrauciens "Dikļu pedālis - 2021"

Publicēja 2021. gada 7. maijs 02:47Kristers Blūms   [ atjaunināts 2021. gada 7. maijs 02:48 ]

15. maijā ar pirmo startu plkst. 11.00 Kocēnu novada Dikļos norisināsies jau par tradīciju kļuvušais ģimeņu velobrauciens "Dikļu pedālis - 2021".

Balstoties uz valstī noteiktajiem ierobežojumiem ierobežojumus, katra mājsaimniecība reģistrējas un startē savā laikā ar intervālu 10 minūtes.

Dalībai velobraucienā obligāta iepriekšēja pieteikšanās, zvanot pa tālr. 26486115 (Inna Krēsliņa).

Dalība bez maksas.

Plašāka informācija par velobrauciena norisi velobrauciena "Dikļu pedālis - 2021" nolikumā ŠEIT.

Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas diena Kocēnu novadā

Publicēja 2021. gada 3. maijs 23:56Elīna Upīte

4. maijā plkst. 13.00, atzīmējot Latvijas Republikas neatkarības atjaunošanas 31. gadadienu, Valmieras kultūras centra vīru kora "Imanta" dalībnieki dziesmotā gaisotnē veidos savu latvju rakstu dobi un stādīs koku Dziesmusvētku promenādē Dikļos. Dziesmusvētku promenādē 2013. gadā pīlādzi iestādīja tā laika prezidents Valdis Zatlers. Koku un apstādījumu veidošanas un stādīšanas tradīcija “Baltā galdauta svētkos” turpinājās, un savu piemiņu Latvijai ir veidojuši Dikļu pagasta iedzīvotāji, Jura Neikena Dikļu pamatskolas darbinieki, sieviešu koris "Lira", Valmieras kultūras centra vokālais ansamblis "Trīnes” un senioru koris "Sudrablāse".

Turpinot tradīciju aicināt pulcēt Kocēnu novada mājražotājus, amatniekus un zemniekus pie balti kātiem galdiem, 4. maijā no plkst. 10.00 līdz plkst. 14.00 Kocēnu novada Sietiņiezī notiks Baltā galdauta tirdziņš. Plašāka informācija ŠEIT.

Kocēnos ikviens interesents aicināts izstaigāt Kokmuižas pils apkārtni, kas ietērpta svētku noskaņās. Pie viena no Kokmuižas dīķiem kokos iekārts 150 metru garš svētku rotājums Latvijas valsts karoga krāsās, kurā iesieti simtiem metri lentīšu, kā arī pastaigu papildina mūzika patriotiskās noskaņās. Pievakarē noskaņu papildinās izgaismotā Kokmuižas pils un strūklaka.

Šodien Sietiņiezī notiks Baltā galdauta tirdziņš

Publicēja 2021. gada 3. maijs 23:22Elīna Upīte

Atzīmējot Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienu, Kocēnu novada pašvaldība aicina šodien, 4. maijā, no plkst. 10.00 līdz plkst. 14.00 doties uz Sietiņiezi, kur norisināsies Baltā galdauta tirdziņš.

Kocēnu novada mājražotāji, ēdinātāji, zemnieki, kā arī viesi no tuvējiem novadiem būs sagādājuši dažādus labumus, ar ko gan svētkos, gan arī ikdienā rotāt māju un cienāt savus tuvos. Tirdziņā viesosies un ar pašceptām bagetēm cienās šefpavārs, kurš iepazinis teju visu pasaules valstu garšas, bet sirdī joprojām ir diklēnietis – Mārtiņš Sirmais.

Pie baltiem galdautiem tirdziņa apmeklētājus gaidīs vīna darītavas “Matilde” un “Berga Vīns”; Kocēnu novada mājražotāja Antra Antonija ar pašceptajām kūkām un cepumiem; mājražotāja Sandra Krīgere ar sulām, sīrupiem un sukāžu produkciju; z/s “Mežmalas” ar spēcinošo smiltsērkšķu produkciju; z/s “Mežvijas” ar garšaugu maisījumiem, sīrupiem, medu; z/s "Jaunkalnieši" no Vaidavas ar āboliem; mājražotāja Ruslana Mitničuka ar “Visummila” maizi; SIA “Simple Concept” ar dažādiem skaistiem un vienlaikus arī praktiskiem koka izstrādājumiem; jaunais un inovatīvais uzņēmums “Thunderwood” ar koka izstrādājumiem un mēbelēm, katram piemērotāko zāļu tējas maisījumu piemeklēs un par tā vērtīgajām īpašībām pastāstīs zāļu sieva Zeltīte Kaviere, bet piedevai bišu medu piedāvās Santa Biļinska. Tāpat tirdziņā būs iespējams iegādāties “Mežaiņu” mājas kūpinājumus, Ķingu maizi un Rehtšprehera sieru. Valmiermuižas saime ciemosies ar Kokmuižas produkciju un restorāns “Delizia” gādās par gardiem, uz mēles kūstošiem pārsteigumiem.

Nesteidzīgā gaisotnē Sietiņieža takās klausīsimies dabas skaņās, putnu čivināšanā, elposim svaigu gaisu un atbalstīsim uzņēmējus, iepazīstoties un iegādājoties viņu produkciju.

Tirdziņa laikā būs iespējams iepazīties ar Kocēnu novada tūrisma piedāvājumu un, pastaigājoties pa dabas taku, bez maksas izspēlēt cilpošanas spēli "Novadpētniekam pa pēdām" un piedalīties ģimeņu piedzīvojumu spēlē.

Jau otro gadu Kocēnu novada pašvaldība aicina 4. maijā pie balti klātiem galdiem atbalstīt novada mājražotājus un amatniekus, kuri kopš pandēmijas sākuma ir saskārušies ar dažādiem izaicinājumiem. Pērn pašvaldība aicināja ikvienu doties pie Kocēnu novada uzņēmīgajiem ļaudīm, lai, iegādājoties viņu ražojumus, atbalstītu viņu darbību ne tik vieglajos laikos, savukārt šogad šāda iespēja būs vienuviet – Sietiņiezī.

Sietiņiezis atrodas Gaujas labajā krastā starp Valmieru un Jāņmuižu. Te izveidota labiekārtota lokveida dabas taka, kurā apskatāms Latvijā un Baltijā lielākais baltā smilšakmens atsegums. Tā kraujas lielākais augstums ir 15 m, bet klinšu garums – ap puskilometru. Klintis ir interesantas ar formu daudzveidību – apskatāmas gan nelielas alas un nišas, gan erozijas gravas, kā arī smilšakmens veidojumi, kas atgādina stabus. Sietiņieža nosaukuma izcelsme tiek saistīta ar daudzajām vientuļo bišu veidotajām aliņām, kas “izcaurumojušas" smilšakmens virsmu kā sietu. No Sietiņieža dienviddaļas paveras skats uz Gaujas senleju, bet tā apkārtnē plešas ainaviski priežu meži.

Aicinām ievērot valstī noteiktos Covid-19 ierobežošanas piesardzības pasākumus un individuālo atbildību par savu veselību.

Brīvdabas izstādē Bērzainē būs apskatāmi tēlnieka Matiasa Jansona mākslas darbi

Publicēja 2021. gada 26. apr. 05:53Elīna Upīte

No 30. aprīļa līdz 10. maijam brīvdabā, pie Bērzaines tautas nama, Kocēnu novadā būs apskatāma tēlnieka Matiasa Jansona darbu izstāde “Tālums/ Tuvums”.

Ievērojot epidemioloģiskās drošības pasākumus, mākslinieks izstādi apmeklēs piektdien, 30. aprīlī, plkst. 16.00.

Tēlnieks Matiass Jansons dzimis 1973. gadā. Studējis Latvijas Mākslas Akadēmijā, Tēlniecības nodaļā. Pārsvarā strādā savā tēlnieka darbnīcā Cēsīs, “Siļķēs”, ko izveidojis un kur strādājis vectēvs prof. Kārlis Jansons, kā arī vecāki tēlnieki Maija Baltiņa un Andrejs Jansons. M.Jansons regulāri piedalās dažādās mākslas izstādēs, projektos, simpozijos Latvijā un ārzemēs. Kopš 2003. gada ir Latvijas Mākslinieku savienības biedrs, 2011. gadā līdzdarbojies kultūras biedrības “ArtCēsis” dibināšanā.

Saviem mākslas darbiem M.Jansons izmanto granītu, marmoru, dolomītu, kūdru, koku un citus materiālus. Darbojas arī fotogrāfijas žanrā, pārsvarā analogajā tehnoloģijā.

Bērzainei ģeogrāfiski tuvākās tēlnieka Matiasa Jansona skulptūras apskatāmas Dikļu pils parkā – “Aplis”, Vecatē – “Vēstures liecinieks”, Daibē – “Saules poligons”.

Mākslas zinātnieks Aivars Leitis par Matiasu Jansonu raksta: “Matiass Jansons savus darbus kaļ granītā, cērt kaļķakmenī, dolomītā, līmē un griež no kūdras klucīšiem un vēl citiem materiāliem. Mākslinieks ļaujas arī fotogrāfijas valdzinājumam. Plašās dažādo izvēlēto materiālu faktūru spēles amplitūda profesionāli virtuozi nostrādātās formās ļauj Matiasam grodi ieskatīties gan modeļu, gan paša pārdzīvojumos un emocionālo brīžu izjūtās. Viņa radīto darbu izteiksmes galvenais vadmotīvs ir forma un kustība, abstrahētu sievietes un zivs tēlu formu plastiskā saspēlē. Skulptūras ikvienam skatītājam, atbilstoši savām sajūtām,sniedz iespēju brīvam interpretējošas fantāzijas peldējumam starp sievietēm un zivīm. Lai sajūtas būtu harmoniski pilnīgas, klāt jāpieliek vēl Matiasa Jansona fotogrāfija, kuras atšķirībā no tēlniecības izstaro tādu kā holivudisku mirdzumu un brīžiem var likties visai mulsinošas. Fotografējot mākslinieks meklē gan formas, gaismēnu un līniju ritmu saskaņu, gan vienlaikus grib ar darbiem sabiedrībā konkurēt ar izklaidi, atpūtu, komerciju un tamlīdzīgām funkcijām. Tā atklājot savas mākslas tēlu sarežģīti pretrunīgo emocionalitāti, Matiass Jansons plastiskā formā akcentē intriģējoši noslēpumainu stāstu par mākslu kā dzīves konversiju…”.

Lielā Talka jau šo sestdien, 24. aprīlī!

Publicēja 2021. gada 22. apr. 06:19Elīna Upīte   [ atjaunināts 2021. gada 24. apr. 01:08 ]

Sestdien, 24. aprīlī, notiks Lielā Talka,, un visiem talkotājiem ir iespēja pieteikt savas talkas talkošanas tiešsaistes kartēs Lielās Talkas mājas lapā www.talkas.lv sadaļā “Kartes”. Talkotāji arī aicināti ņemt vērā visus drošības priekšnosacījumus, kas būs aktuāli Lielās Talkas norises brīdī, kā arī aktīvi reģistrēt savas talkošanas vietas tiešsaistes kartēs, lai koordinētā un drošā veidā vienotos Latvijas sakopšanā.

Talkas.lv mājaslapā visi talkotāji var gan apskatīties “Piesārņoto vietu karti”, plānojot savus Lielās Talkas darbus, gan arī pieteikt savas talkas. Ņemot vērā paaugstinātās drošības apstākļus un pašreiz noteikto sociālās distancēšanās aicinājumu, talkotāji aicināti lielāku uzsvaru likt uz individuālo talkošanu, tāpēc ir pieejama arī īpašā SOLO talkas karte, kur savu atkritumu savākšanas vietu var atzīmēt tie, kuri dosies talkot vienatnē.

Mājaslapā atrodamas trīs interaktīvās Lielās Talkas kartes, kurās var pieteikt savu labiekārtošanas vai atkritumu savākšanas talku:
 • “Lielās Talkas’21 karte” talkotāji aicināti pieteikt trīs veidu talkas – atkritumu savākšanas talkas, labiekārtošanas talkas vai apvienotās talkas labiekārtošanas un atkritumu savākšanas talkas;
 • “Solo Talkas’21 karte” savas talkas ir aicināti pieteikt tie, kuri vēlas doties dabā un talkot vienatnē, sakopt savu apkārtni vai savu māju tuvumu. Tā ir iespēja individuālajiem talkotājiem pievienoties plašajam Latvijas talkotāju pulkam, lai kopīgi piedalītos pavasara sakopšanas darbos. Zināšanai: SOLO talkotājiem savāktie atkritumi jānogādā oficiālajās talkošanas vietās, kuras atrodamas kopējā talkošanas kartē;
 • “Piesārņoto vietu karte” Latvijas iedzīvotājiem ir iespēja atzīmēt īpaši piesārņotas vietas savos novados un reģionos, tādā veidā norādot, kur sakopšanas darbi būtu īpaši nepieciešami.
Individuālie jeb SOLO talkotāji var saņemt talkošanas maisus sev ērta veidā kādā no teju 200 “Maxima” veikaliem visā Latvijā.

Publisko talku organizatori aicināti sazināties ar Lielās Talkas kontaktpersonu konkrētajā pagastā.

Lielajā Talkā Kocēnu novadā savāktos maisus līdz 24. aprīļa plkst. 15.00 būs iespējams nogādāt:
 • Bērzaines pagastā: Bērzainē – Centra ielā pie sporta laukuma. Kontaktpersona: Atis Keziks, tālr.: 29423415;
 • Dikļu pagastā: Dikļos – pie bijušās Dikļu pienotavas; Dauguļos – pie vecā pasta. Kontaktpersona: Atis Antons, tālr.: 26424669;
 • Kocēnu pagastā: Kocēnos, laukumā aiz bijušās ražotnes “Milda KM” teritorijas, piebraukšana no Parka ielas, kontaktpersona: Sergejs Greks, tālr.: 29570954. Rubenē - pie vecajām attīrīšanas iekārtām Valmieras ielā, kontaktpersona: Līga Šmaukstele, tālr.: 29230117;
 • Vaidavas pagastā: Vaidavā - Ezera ielas stāvlaukumā. Kontaktpersona: Līga Šmaukstele, tālr.: 29230117;
 • Zilākalna pagastā: Zilākalnā - pie vecās katlu mājas Imanta ielā 14. Kontaktpersona: Anita Žogla, tālr.: 26345207.
Šogad Lielās talkas vadmotīvs ir “Par zaļu Latviju – katrs atsevišķi, bet visi kopā”, jo ikviens no mums var dot savu artavu, lai Latvija kļūtu par zaļāko un tīrāko valsti pasaulē. Jau šonedēļ vairākas pašvaldības ir sākušas aicināt savus iedzīvotājus aktīvi pieteikt talkas Lielās Talkas mājaslapā.

Ieteikumi drošai un atbildīgai talkošanai!

Kā talkot COVID-19 laikā?
 • SOLO talkas: talkojiet vienatnē, pastaigājoties pa mežu vai gar jūru, sakopjot savas mājas apkārti;
 • DUO talkas: talkojiet divatā. Ja esat vienas mājsaimniecības pārstāvji, tad talkojiet droši kopā, ja esat draugi vai paziņas, ievērojiet vismaz divu metru distanci;
 • ĢIMENES talkas: talkojiet visa ģimene kopā, bet ievērojiet, ka jums jābūt vienas mājsaimniecības pārstāvjiem.

4. maijā Sietiņiezī notiks Baltā galdauta tirdziņš

Publicēja 2021. gada 20. apr. 22:52Elīna Upīte   [ atjaunināts 2021. gada 22. apr. 07:18 ]

Atzīmējot Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienu, Kocēnu novada pašvaldība aicina 4. maijā no plkst. 10.00 līdz plkst. 14.00 doties uz Sietiņiezi, kur norisināsies Baltā galdauta tirdziņš.

Kocēnu novada mājražotāji, ēdinātāji, zemnieki, kā arī viesi no tuvējiem novadiem būs sagādājuši dažādus labumus, ar ko gan svētkos, gan arī ikdienā rotāt māju un cienāt savus tuvos. Tirdziņā viesosies un ar pašceptām bagetēm cienās šefpavārs, kurš iepazinis teju visu pasaules valstu garšas, bet sirdī joprojām ir diklēnietis – Mārtiņš Sirmais.

Pie baltiem galdautiem tirdziņa apmeklētājus gaidīs vīna darītavas “Matilde” un “Berga Vīns”; Kocēnu novada mājražotāja Antra Antonija ar pašceptajām kūkām un cepumiem; mājražotāja Sandra Krīgere ar sulām, sīrupiem un sukāžu produkciju; z/s “Mežmalas” ar spēcinošo smiltsērkšķu produkciju; z/s “Mežvijas” ar garšaugu maisījumiem, sīrupiem, medu; z/s "Jaunkalnieši" no Vaidavas ar āboliem; mājražotāja Ruslana Mitničuka ar “Visummila” maizi; SIA “Simple Concept” ar dažādiem skaistiem un vienlaikus arī praktiskiem koka izstrādājumiem; jaunais un inovatīvais uzņēmums “Thunderwood” ar koka izstrādājumiem un mēbelēm, katram piemērotāko zāļu tējas maisījumu piemeklēs un par tā vērtīgajām īpašībām pastāstīs zāļu sieva Zeltīte Kaviere, bet piedevai bišu medu piedāvās Santa Biļinska. Tāpat tirdziņā būs iespējams iegādāties “Mežaiņu” mājas kūpinājumus, Ķingu maizi un Rehtšprehera sieru. Valmiermuižas saime ciemosies ar Kokmuižas produkciju un restorāns “Delizia” gādās par gardiem, uz mēles kūstošiem pārsteigumiem.

Nesteidzīgā gaisotnē Sietiņieža takās klausīsimies dabas skaņās, putnu čivināšanā, elposim svaigu gaisu un atbalstīsim uzņēmējus, iepazīstoties un iegādājoties viņu produkciju.

Tirdziņa laikā būs iespējams iepazīties ar Kocēnu novada tūrisma piedāvājumu un, pastaigājoties pa dabas taku, bez maksas izspēlēt cilpošanas spēli "Novadpētniekam pa pēdām" un piedalīties ģimeņu piedzīvojumu spēlē.

Jau otro gadu Kocēnu novada pašvaldība aicina 4. maijā pie balti klātiem galdiem atbalstīt novada mājražotājus un amatniekus, kuri kopš pandēmijas sākuma ir saskārušies ar dažādiem izaicinājumiem. Pērn pašvaldība aicināja ikvienu doties pie Kocēnu novada uzņēmīgajiem ļaudīm, lai, iegādājoties viņu ražojumus, atbalstītu viņu darbību ne tik vieglajos laikos, savukārt šogad šāda iespēja būs vienuviet – Sietiņiezī.

Sietiņiezis atrodas Gaujas labajā krastā starp Valmieru un Jāņmuižu. Te izveidota labiekārtota lokveida dabas taka, kurā apskatāms Latvijā un Baltijā lielākais baltā smilšakmens atsegums. Tā kraujas lielākais augstums ir 15 m, bet klinšu garums – ap puskilometru. Klintis ir interesantas ar formu daudzveidību – apskatāmas gan nelielas alas un nišas, gan erozijas gravas, kā arī smilšakmens veidojumi, kas atgādina stabus. Sietiņieža nosaukuma izcelsme tiek saistīta ar daudzajām vientuļo bišu veidotajām aliņām, kas “izcaurumojušas" smilšakmens virsmu kā sietu. No Sietiņieža dienviddaļas paveras skats uz Gaujas senleju, bet tā apkārtnē plešas ainaviski priežu meži.

Aicinām ievērot valstī noteiktos Covid-19 ierobežošanas piesardzības pasākumus un individuālo atbildību par savu veselību.

Saskaņā ar valdības apstiprinātajiem drošības pasākumiem, tirdziņā atļauts izvietot līdz 20 tirdzniecības vietām, kas, Kocēnu novada pašvaldībai iepriekš uzrunājot Kocēnu novada mājražotājus, zemniekus un amatniekus, ir aizpildītas.

Šajā nedēļas nogalē būs apskatāmi Kocēnu novadā no PET pudelēm radīti vides mākslas objekti

Publicēja 2021. gada 19. apr. 23:11Kristers Blūms

Kocēnu novada dome sadarbībā ar SIA "ZAAO" no 30. marta līdz 15. aprīlim organizēja PET plastmasas pudeļu vākšanas akciju “Dod otru iespēju PET pudelei un radi mākslas objektus”.  Interesentiem tika dota iespēja nogādāt tīras, nesaspiestas plastmasas pudeles uz sešiem Kocēnu novada pagastos uzstādītajiem PET pudeļu režģiem un ļaut PET pudelēm kļūt par mākslas objektiem jeb unikālām vides instalācijām.

No akcijā savāktajām pudelēm top 10 vides objektu instalācijas jeb PET pudeļu skulptūras, kuras diennakts tumšajā laikā tiks izgaismotas, šādā veidā akcentējot to, ka vide, kurā mēs dzīvojam mums ir svarīga, kā arī aicinot pievērsties zaļākam dzīvesveidam. 

Tās būs apskatāmas 24.aprīlī, dienā, kad visā Latvijā norisinās kustība “Lielā talka”, no plkst. 20:30 - 00:00 Kocēnu kalnā – pļavā pie autobusa pieturas un netālu no tur esošā LED ekrāna. Savukārt, ņemot vērā, ka Dikļu pagastā cilvēki visaktīvāk iesaistījās akcijā, svētdien, 25.aprīlī no plkst. 20:30 - 00:00 vides objekti būs apskatāmi Dikļos - pagasta centrā pie Dikļu kultūras centra.  
 
““Dabā viss ir saistīts. Šķiro – nemet zemē, dod lietām otro iespēju” – šāds ir lozungs akcijai “Dod otru iespēju PET pudelei un radi mākslas objektus”, kas iestājas par ideju dzīvot zaļāk. Kopumā no akcijā savāktajām pudelēm tiks radīti 10 vides objekti, kas kalpos kā vēstneši un atgādinājums ikvienam, ka daba un vide, kurā mēs dzīvojam ir jāsaudzē, un, mums par to ir jārūpējas un jātiecas uz zaļāku dzīvesveida iedzīvināšanu savā ikdienā un sadzīvē”, stāsta Kocēnu novada domes kultūras un starptautisko sakaru koordinatore Nora Urbāne.

Mākslas objekti top sadarbībā ar radošo organizāciju SIA "Balts uz melna". 
Lai top māksla, radoši darbi un zaļa Latvija! 


1-10 of 497