Ziņas‎ > ‎

PASĀKUMI NOVADĀ


Jāņu ielīgošanas pasākums Zilākalnā

Publicēja 2019. gada 17. jūn. 00:01Kristers Blūms

22.jūnijā plkst. 16.00 Zilākalna estrādē norisināsies Jāņu ielīgošanas pasākums kopā ar Ainaru Bumbieri. Lietus gadījumā pasākums notiks Zilākalna kultūras namā!

Visi laipni aicināti, ieeja bez maksas!

Jāņu nakts zaļumballe Vaidavā

Publicēja 2019. gada 16. jūn. 22:14Kristers Blūms

2019. gada 23. jūnijā plkst. 22:00 Vaidavas ezermalas estrādē norisināsies Jāņu nakts ZAĻUMBALLE kopā ar grupu "Kompromiss". Ieeja bez maksas!

Līgo svētkos Bērzainē - amatierteātra pirmizrāde un zaļumballe

Publicēja 2019. gada 14. jūn. 05:50Elīna Upīte

Vasaras saulgriežu vakarā Kokmuižas promenādē - latviskās tradīcijas, danči un vainagu pīšanas meistarklase

Publicēja 2019. gada 14. jūn. 05:32Elīna Upīte

Vasaras saulgriežu vakarā, 21. jūnijā, Kocēnu novada pašvaldība aicina no tuvākām un tālākām malām sanākt Jāņa bērnus, lai no plkst. 21.00 Kokmuižas promenādē kopā izdzīvotu un tvertu saulgriežu burvību caur senlatviešu rituāliem, dziesmām un dančiem, kā arī meistarklasē darinātu savu īpašo vainagu.

Pasākumu ievadīs Jāņa bērnu sasaukšana, apdziedāšanās un Jāņa tēva godināšana, lai sagatavotos “Svētkiem Jāņa sētā” – būs iespēja vērot un iesaistīties Kocēnu kultūras nama vidējās paaudzes deju kolektīva “Savieši”, “Saviešu bērni” un Valmieras Kultūras centra tautas deju ansambļa "Gauja" priekšnesumos, savukārt Dikļu folkloras kopa "Endzelīte" aicinās ikvienu Jāņa bērnu veikt dažādus Vasaras saulgriežu rituālus un tradīcijas.

Kad saule būs pavadīta, sāksies latvju danči kopā ar grupu “Ballīšu Orķestris” un pašdarbības kolektīviem. Tiks izdejotas tautā pazīstamas dejas "Šurp, Jāņa bērni", "Pankūkas", "Oira", mugurdancis un daudzas citas.

Paralēli saulgriežu lustēm norisināsies vainagu pīšanas meistarklase, kuru vadīs ziedu salona "Rēzija" meistarīgie floristi, kuri būs parūpējušies par Jāņu zālēm vainagu darināšanai, taču ikviens interesents aicināts līdzi ņemt arī savas Jāņu zāles, lai padarītu paša darināto vainagu vēl īpašāku.

Pasākuma laikā būs iespēja iegādāties un baudīt Kokmuižas alu un citus gardumus no Valmiermuižas alus tirgotavas.

Ieeja pasākumā bez maksas.

Laipni gaidīti!

Notiks pasākums ''Vidzemes suns 2019''

Publicēja 2019. gada 13. jūn. 23:58Kristers Blūms

Sestdien, 15.jūnijā no plkst. 10:00 Kocēnu novada Zilākalna pagastā notiks jau tradicionālie sporta svētki suņu saimniekiem un suņiem “Vidzemes suns 2019”.

Pasākums norises vieta: Miera iela, Zilaiskalns, Zilākalna pagasts, Kocēnu novads. Reģistrācija dalībniekiem no plkst. 10:00 – 10:30. Pieteikšanās pa e-pastu: blackimp@inbox.lv vai sacensību norises dienā, norises vietā.

Pasākuma programmā šķēršļu joslas gan kucēniem, gan visiem citiem. Paklausības rallijs, kā arī citas disciplīnas.

Pasākumā aicināti piedalīties gan šķirnes, gan bezsķirnes suņi – tituliem, izmēram un vecumam nav nozīmes. Sunim jābūt identificētam un reģistrētam LDC, kā arī vakcinēta. Suņu saimnieki aicināti ģērbties sportiskā apģērbā atbilstoši laikapstākļiem un rūpēties par to, lai gan pašam, gan arī četrkājainajam draugam pietiktu dzeramais ūdens!

Latviešu Dziesmu svētku šūpulī – Dikļos atzīmēs Pirmo Dziedāšanas svētku 155. gadadienu

Publicēja 2019. gada 13. jūn. 05:12Elīna Upīte   [ atjaunināja Kristers Blūms 2019. gada 13. jūn. 05:18 ]

2019. gadā aprit 155. gadskārta kopš pirmajām dziesmu dienām Dikļos – Dziesmu svētku tradīcijas aizsākumiem, kad 1864. gada Vasarsvētkos Dikļu mācītājmuižas parkā Juris Neikens noorganizēja pirmos kopā dziedāšanas svētkus, tādējādi liekot pamatus Dziesmu svētku tradīcijai. Pirmie Dziedāšanas svētki Dikļos izauga līdz pirmajiem Vispārējiem Dziesmu svētkiem Rīgā 1873. gadā.

Svētdien, 30. Jūnijā, aicinām uz Kocēnu novada Dikļiem, kur kopā svinēsim 155. gadskārtu kopš Pirmajiem Dziedāšanas svētkiem.

Svētku dienas programmu plkst. 15.30 Dikļu evaņģēliski luteriskajā baznīcā – vietā, kur par mācītāju kalpoja Dziesmu svētku tradīcijas aizsācējs Juris Neikens, uzstāsies Vašingtonas Universitātes koncertkoris. Kora interese par Baltijas reģionu un tā mūziku nav nejauša, jo Vašingtonas Universitāte ir viena no retajām augstskolām Amerikas Savienotajās valstīs, kur var izglītoties Baltu kultūrā un valodās, kā arī universitāte glabā lielāko Baltijas kora mūzikas krātuvi Amerikā.

Plkst. 17.00 Neikenkalna dabas koncertzālē svētku koncertā pulcēsies Vidzemes kultūrvēsturiskā novada kori – Rīgas Tehniskās universitātes vīru koris “Gaudeamus” (diriģents Ivars Cinkuss), Latvijas Universitātes vīru koris “Dziedonis” (diriģents Uldis Kokars), Dikļu kultūras un tūrisma informācijas centra sieviešu koris “Lira” (diriģente Larisa Stivriņa), Valmieras Kultūras centra sieviešu koris “Jumara” (diriģente Inga Zirne), Valmieras Kultūras centra vīru koris “Imanta” (diriģents Aivars Gailis), Valkas novada sieviešu koris “Ziemeļstīga” (diriģente Karīna Pundzjus), Priekuļu sieviešu koris “Laumas” (diriģente Iveta Lapiņa), Amatas novada vīru koris “Cēsis” (diriģente Marika Slotina–Brante), Cēsu jauktais koris “Wenden” (diriģente Marika Slotina–Brante), kā arī dziedātāji no Kocēnu kultūras nama jauktā kora “Imera” (diriģents Imants Točs), Vaidavas kultūras un amatniecības centra jauktā kora “Vaidava” (diriģente Inese Sudraba), Krimuldas vīru kora “Vecie draugi” (diriģents Aivars Tomiņš), Limbažu kultūras nama vīru kora “Ziedonis” (diriģents Krišs Pozemkovskis), Limbažu kultūras nama sieviešu kora “Kalme” (diriģents Jānis Misiņš) un viesi - Vašingtonas Universitātes koncertkoris. Svētku koncertu bagātinās Laimas Jansones vadītais koklētāju ansamblis “Austras koks” un 3. Pasaules koklētāju nometnes dalībnieki. Koncerta mākslinieciskais vadītājs: Ivars Cinkuss, režisore: Dace Micāne – Zālīte.

Dienas noslēgumā no plkst. 20.00 Neikenkalna dabas koncertzālē (lietus gadījumā – Dikļu kultūras un tūrisma informācijas centrā) norisināsies zaļumballe kopā ar grupu “Zeļļi”.

Ieeja koncertos un zaļumballē bez maksas. Pasākumu organizē Kocēnu novada dome.


Par Dziedāšanas svētku vēsturi:

Dikļi ir izsenis apdzīvota vieta un ieņem izcilu vietu latviešu kultūras vēsturē, jo tieši šeit notikuši pirmie latviešu novada Dziedāšanas svētki un spēlēta pirmā teātra izrāde latviešu valodā.

Dikļu baznīcā un draudzē no 1857. līdz 1867. gadam par mācītāju kalpoja Juris Neikens, talantīgs skolotājs, izglītības darba organizators, ievērojams literāts. 2019. gadā aprit 155. gadskārta kopš pirmajām dziesmu dienām Dikļos – Dziesmu svētku tradīcijas aizsākumiem, kad 1864. gada Vasarsvētkos Dikļu mācītājmuižas parkā Juris Neikens noorganizēja pirmos kopā dziedāšanas svētkus, tādējādi liekot pamatus latviešu tradīcijai. Dziesmu dienas pasākumā Dikļos no apkārtējiem Vidzemes pagastiem piedalījās seši vīru kori no Dikļiem, Lielsalacas (Salacgrīvas), Limbažiem, Mazsalacas, Rūjienas un Straupes, kā arī bērnu koris ar 120 dziedātājiem rīta cēlienā. Pakalns, kurā svētkos izvietojās kori, vēlāk ieguva Neikenkalna nosaukumu. 


Pirmie Dziedāšanas svētki Dikļos izauga līdz pirmajiem Vispārējiem Dziesmu svētkiem Rīgā 1873. gadā, kuros piedalījās arī Dikļu vīru koris.

Atzīmējot Vispārējo latviešu Dziesmu svētku simtgadi, 1973. gadā Neikenkalnā atklāja piemiņas akmeni pirmajiem novada Dziesmu svētkiem. 1984. gadā Dikļos tika atklāta pirmo novada Dziesmu svētku ekspozīcija, ko izveidoja vēsturnieks Tālis Pumpuriņš. 2014. gadā ekspozīciju pilnveidojis Alberts Rokpelnis.

Šobrīd blakus Neikenkalnam izveidota dabas koncertzāle – mūsdienīga dabas un mākslas sinerģija, kas izceļ Dikļu kultūrvēsturisko nozīmi kā Dziesmu svētku šūpulim. 2015. gadā Neikenkalna dabas koncertzāle kategorijā “Ainava” novērtēta kā “Gada labākā būve Latvijā 2014”, savukārt 2018. gadā šī unikālā vieta tika atzīta par uzvarētāju Eiropas Padomes Ainavu balvas nacionālās atlases konkursā un izvirzīta turpmākai vērtēšanai Eiropas mērogā.

Leģendārais Dziesmu svētku goda virsdiriģents, kultūras darbinieks, pedagogs un publicists Roberts Zuika ir teicis: "Dziesmu svētki ir mūsu testaments, novēlējums neskaitāmās paaudzēs. Dziesmu spēks jānodod tālāk jaunatnei, jo vienīgi atdotais paliek. Dziesmu svētki nav tikai priecāšanās. Tie ir mūsu tautas bagātību novēlējums visaugstākajā līmenī, lai pastāvētu mūsu tauta, valoda un valsts. Lai mēs nepazaudētu sirdsapziņu un pašcieņu."


Foto: Uģis BrālēnsKoris “Imera” piedalīsies projektā “Gadsimta garākā Līgodziesma”

Publicēja 2019. gada 13. jūn. 04:21Elīna Upīte   [ atjaunināts ]

21. jūnijā, Vasaras saulgriežos, no saullēkta līdz saulrietam tiks izdziedāta Gadsimta garākā Līgodziesma. Pirmo reizi projektā piedalīsies Kocēnu kultūras nama jauktais koris “Imera” diriģenta Imanta Toča un kormeistara Jāņa Jansona vadībā, kuri līgodziesmas izdziedās plkst. 7.45 pie Kocēnu kultūras nama, un korim aicināts pievienoties ikviens interesents.

Unikālajā valsts simtgades projektā piedalās vairāk nekā 40 kori un folkloras kopas no Latvijas, Kanādas, ASV, Francijas, Austrijas un Luksemburgas, dziedot skaistākās līgotnes no savas pilsētas vai novada skaistākajām vietām. Līgodziesmas tiešraidē skanēs populārākajā latviešu mūzikas kanālā Latvijas Radio 2, kā arī video un foto formātos būs atrodamas interaktīvajā Līgodziesmas kartē sabiedrisko mediju portālā lsm.lv. Vidzemē Līgodziesma vīsies caur Līgatni, Salacgrīvu, Kocēniem, Jērcēniem, Cēsīm, Aizkraukli, Zaubi, Jūrmalu, Olaini un Jaunmārupi.

Kora “Imera” apraksts projektā “Gadsimta garākā Līgodziesma”: “Par Tālavas zemes teritoriju vēsta vairāki teksti — Indriķa hronika un dokuments par Tālavas dalīšanu 1224. gadā. No Indriķa hronikas var secināt, ka pie Tālavas piederējusi Imeras zeme ar Beverīnas pili, kurā līdz 1211. gadam valdīja valdnieks Tālivaldis. Savukārt Kocēnu jauktā kora “Imera” valdnieks jeb diriģents kopš tā dibināšanas ir Imants Točs, kurš LR2 “Gadsimta garākajā līgodziesmā” nu jau piedalās ar savu otro kolektīvu. Nākamgad “Imera” svinēs savu 15. jubileju, savukārt, gaidot Latvijas apaļo jubileju, pērn nozīmīgs projekts bijis dalība koncertā “Latvijas komponisti Latvijas simtgadei”. Pirms vairākiem gadiem kolektīva ceļi veduši arī tālāk – uz starptautisko konkursu "Cantonigros" Spānijā. Par kora panākumiem liecina Pasaules koru olimpiādē Rīgā žūrijas vērtējums – izcīnītais zelta diploms, turklāt arī neoficiālā atzinība bijusi ne mazāk svarīga – par skaistajiem tautastērpiem saņemti lieli uzmanības apliecinājumi no citiem olimpiādes dalībniekiem, un teju ikviens vēlējies kopā ar viņiem nofotografēties. Dziedātājiem lielu prieku sagādājis arī uzaicinājums piedalīties tradicionālajās Imantdienās Cēsu pils parkā. Savukārt neparasts piedzīvojums bijusi iespēja kļūt par “kinozvaigznēm” – filmēties dokumentālajā kinolentē par godu pirmajiem latviešu dziesmu svētkiem Dikļos – “Tautas kustība – Dziesmu svētki”.

INTERVIJA AR KORA "IMERA" DIRIĢENTU IMANTU TOČU

Gadsimta garākā Līgodziesma vienas dienas laikā nodrošina tiešsaistes pieslēgšanos 40 dažādām Latvijas un pasaules vietām. Projekta īstenošanā iesaistīti ap 25 Latvijas Radio žurnālisti, ētera personības un reģionālie korespondenti. No saullēkta līdz saulrietam tiek nobraukti vairāk nekā 2500 kilometri, lai klātienē ar mūsdienu tehnoloģiju starpniecību pārraidītu muzikālo kolektīvu dziedāšanu. Visas līgotnes un dziedātāju sveicieni būs dzirdami Latvijas Radio 2 ēterā, atrodami portālā lsm.lv, kā arī Latvijas Radio 2 Facebook un Instagram kontā.

Sākusies reģistrācija dalībai 38. skrējienā "Apkārt Vaidavas ezeram"

Publicēja 2019. gada 12. jūn. 03:22Elīna Upīte   [ atjaunināts ]

Sākusies reģistrācija dalībai 38. skrējienā “Apkārt Vaidavas ezeram”, kas notiks 30. jūnijā Kocēnu novada Vaidavā.

Reģistrācija dalībai skrējienā norisinās biedrības “Sporta klubs SPORTLAT” mājaslapā internetā www.sportlat.lv, aizpildot pieteikuma formu.

Līdz 21. jūnijam (ieskaitot) iespēja reģistrēties par samazinātu dalības maksu, vēlāk tā tiks palielināta un reģistrācija noslēgsies 27. jūnija pusnaktī. Izvērtējot iepriekšējo gadu pieredzi, sacensību nolikumā veiktas izmaiņas, nosakot, ka dalībai skrējienā varēs pieteikties līdz 27. jūnijam plkst. 23.59, savukārt apmaksa jāveic līdz 28. jūnijam, sacensību norises dienā un vietā nebūs iespējams reģistrēties un veikt apmaksu.

Arī šogad Kocēnu novada iedzīvotājiem un sportistiem tiek piemērota samazināta dalības maksa.

Sacensības sāksies plkst. 9.00 Vaidavas ciema centrā, kad startēs bērnu skrējiena dalībnieki, savukārt plkst. 10.00 tiks dots starts 11,7 km garajam skrējienam “Apkārt Vaidavas ezeram”. Kā ierasts, rūpējoties par sacensību dalībnieku labsajūtu, tiks nodrošināti vairāki dzeramā ūdens padeves punkti. Apbalvošana plānota ap plkst. 12.00.

Skrējienu “Apkārt Vaidavas ezeram” organizē Kocēnu novada dome sadarbībā ar biedrību “Sporta klubs SPORTLAT”.

Atbalsta: zemnieku saimniecība “Zilūži” ar tās ražotajiem “Grasbergs” zīmola produktiem, “Vaidaveži”, tirdzniecības centrs “Valleta”, uzņēmums “Dabas auglis”, veikparks “Rancho” un SIA “Vectēvs”.

Plašāka informācija izlasāma sacensību NOLIKUMĀ.

Kocēnu novada sporta spēļu otrais posms - 15.jūnijs

Publicēja 2019. gada 10. jūn. 23:12Kristers Blūms

Sestdien, 15. jūnijā, ar 2. posma sacensībām Zilākalnā turpināsies Kocēnu novada sporta spēļu otrā sezona, kurā tiks aizvadīti četri posmi – Bērzainē, Zilākalnā, Dikļos un Kocēnos. 

Dalībai sporta spēļu 2. posmā dalībnieki (komandu vai individuālajā ieskaitē) var sacensību norises dienā un vietā. Dalība sporta spēlēs ir bez maksas. Papildus informācija rakstot uz e-pastu miks.krisans@kocenunovads.lv.

Kā iepriekš esam vēstījuši, pagājušā gada vasarā Kocēnu novadā tika aizsākta jauna sportiska aktivitāte – Kocēnu novada sporta spēles. Atšķirībā no iepriekšējiem gadiem, sporta spēles tika aizvadītas sešos posmos, aizvadot sacensības visdažādākajos sporta veidos. Sportisti sacentās tradicionālajos sporta veidos – strītbolā, futbolā, florbolā, volejbolā, orientēšanās sportā, vieglatlētikā, kā arī mazāk ierastos – disku golfā, zolītē, ugunsdzēsēju stafetē, skrējienā “Kalna karalis” u.c. 
Šosezon Kocēnu novada sporta spēles tiks aizvadītas četros posmos: 
8. jūnijā Bērzainē; 
15. jūnijā Zilākalnā; Zilākalna posma sacensību noteikumus meklē ŠEIT
13. jūlijā Dikļos;
17. augustā Kocēnos. 
Plašāka informācija par Kocēnu novada sporta spēlēm publicēta nolikumā ŠEIT.

2018. gadā, piedaloties pilnīgi visos sacensību posmos, turklāt trīs posmos izcīnot uzvaru, par pirmajiem Kocēnu novada sporta spēļu uzvarētājiem kļuva komanda "Vaidava". Otrajā vietā ierindojās komanda "Kocēni", kas piedalījās četros no sešiem posmiem, no kuriem divos izcīnīja uzvaru. Savukārt godpilno trešo vietu, arī piedaloties pilnīgi visos sacensību posmos, ieguva komanda "Ozoli". Jāpiemin, ka arī 4. vietas ieguvēji – komanda "Ķažimējie", piedalījās pilnīgi visos sacensību posmos.

Lai apskatītu sporta spēļu programmu pilnā izmērā, uzspiediet uz attēla!


Izlaidumi Kocēnu novada izglītības iestādēs

Publicēja 2019. gada 5. jūn. 00:48Elīna Upīte   [ atjaunināts 2019. gada 5. jūn. 01:15 ]

Kocēnu novada pašvaldības izglītības iestādēs turpinās izlaidumu laiks – pirmsskolas izglītības iestāžu absolventi jau spēruši soli pretī kļūšanai par pirmklasnieku, savukārt pamatskolu vecāko klašu skolēni gatavojas vienam no skaistākajiem notikumiem – izlaidumam un apliecības saņemšanai.

Izlaidumu norises datumi: 
  • Jura Neikena Dikļu pamatskolā - 15. jūnijā plkst. 15.00;
  • Kocēnu pamatskolā - 15. jūnijā plkst. 16.00;
  • Rubenes pamatskolā - 14. jūnijā plkst. 18.00;
  • Ziemeļvidzemes internātpamatskolā Vaidavā – 7. jūnijā plkst. 13.30.
Šogad Kocēnu novada skolas absolvē 53 skolēni: Jura Neikena Dikļu pamatskolā – 9, Kocēnu pamatskolā – 23, Rubenes pamatskolā – 12, Ziemeļvidzemes internātpamatskolā – 9.

Savukārt Kocēnu novada pirmsskolas izglītības iestādes šogad absolvēja 58 topošie pirmklasnieki: pirmsskolas izglītības iestādes “Auseklītis” filiālē “Pīlādzītis” Bērzainē – 4, PII ”Auseklītis” filiālē Kocēnos – 26, PII ”Auseklītis” filiālē Rubenē – 16, Jura Neikena Dikļu pamatskolas pirmsskolas izglītības grupās Dikļos un Zilākalnā – katrā seši absolventi.

1-10 of 156