Ziņas‎ > ‎

PASĀKUMI NOVADĀ


Kocēnos uz diviem vakariem izveidos pastaigu taku “Pilnmēness vilkos”

Publicēja 2021. gada 16. febr. 04:27Kristers Blūms   [ atjaunināja Elīna Upīte 2021. gada 24. febr. 08:07 ]

Brīdī, kad Kokmuižas Barona pils parkā iemirdzas pilnmēness, blakus mežā sasaucas vilku pāris. Viņi tīši neslēpjas biezoknī, radot iespēju atklāt viņu pasaku un teiku noslēpumus! 

Divus vakarus, 24. un 25. februārī, no tumsas iestāšanās (ap plkst. 18.30) līdz plkst. 22.00, aiz Kokmuižas Barona pils, Kocēnos, dodies pastaigā atklāt vilku noslēpumus! Būs iespēja klausīties nostāstos un pasakās. Takas būs īpaši izgaismotas.

Atceries par drošības pasākumu ievērošanu – ievēro distanci un pārvietojies tikai savas mājsaimniecības ietvaros! Aicinām kājas apaut mitrumizturīgos apavos, lai pastaiga būtu patīkama.

Svešzemju teika stāsta, ka: “Katrs cilvēks visas savas dzīves garumā iekšēji cīnās. Tas notiek tādēļ, ka mums iekšienē dzīvo divi vilki. Viens no viņiem ir zināms kā Ļaunums. Tās ir bailes, dusmas, greizsirdība, aizvainojums, lepnums, skopums, augstprātība, žēlošanās un vainas sajūta. Bet otrs vilks – Labestība. Prieks, miers, mīlestība, cerība, žēlsirdība, dāsnums, patiesums un ticība!”.

Dikļu baznīcā būs iespēja noklausīties video koncertu

Publicēja 2021. gada 29. janv. 01:10Kristers Blūms   [ atjaunināts 2021. gada 4. febr. 04:05 ]

6. februārī Dikļu baznīca būs atvērta lūgšanām un apmeklējumiem, ievērojot valstī noteiktās piesardzības normas Sveču diena video koncertā:  “Gaismiņ, teci tu pa priekšu!”

6.februārī:
  • no plkst. 12.00 līdz 12.30;
  • no plkst. 12.40 līdz 13.10;
  • no plkst. 15.00 līdz 15.30.

Būs iespēja uzkavēties baznīcā, izteikt lūgšanas, iedegt svecīti, noskatīties video koncertu uz ekrāna  populāru latviešu mākslinieku izpildījumā.

Šajā laikā baznīcā drīkstēs uzturēties 25 cilvēki lietojot sejas maskas un ievērojot distanci.

Kocēnu novadā pieminēs 1991. gada barikādes

Publicēja 2021. gada 12. janv. 05:00Elīna Upīte   [ atjaunināja Kristers Blūms 2021. gada 29. janv. 01:04 ]

Šogad aprit 30 gadu, kopš 1991. gada janvāra barikādēm, kad Latvijas neatkarības atbalstītāji aizstāvēja valsts brīvību pret militārām akcijām un neatkarības pretiniekiem.

No trešdienas, 13. janvāra, Dikļos, pie kultūras centra degs stilizēts ugunskurs, kas veidots no laternām, tā iezīmējot notikumus pirms 30 gadiem Rīgā, kad sāka veidoties barikādes. Savukārt 15. janvārī no plkst. 16.00 līdz plkst. 19.00 Vika pasaku parkā degs atceres ugunskurs, parka takas izgaismos sveces un skanēs “Barikāžu stāsti” – 1991. gada notikumu aculiecinieku stāsti un patriotiska mūzika, būs apskatāmas fotogrāfijas no barikāžu laika un atceres pasākumiem Kocēnu novadā.

20. janvārī Kocēnos, Kokmuižas promenādē, iestājoties krēslai, un turpinājumā līdz plkst. 22.00 izskanēs muzikāls skaņu un gaismu tēlojums “Barikādēm – 30”, kura tapšanā piedalījies mūziķis Rihards Saule un aktieris Ivo Martinsons. Degs atceres ugunskuri, kuriem visa vakara garumā savu pagali varēs pievienot ikviens klātesošais.

Šajā dienā piemiņas ugunskuri degs arī Bērzainē, Dikļos, Vaidavā un Zilākalnā.

Barikādes bija nozīmīgs tautas pašapziņas un gribas izpausmes brīdis, kad cilvēki bija apņēmības pilni nosargāt savu zemi un brīvību. Tā bija nevardarbīgās pretošanās izpausme, masveidīga gatavība aizsargāties bez ieročiem, kad, Latvijas Tautas frontes aicināti, cilvēki izveidoja barikādes apkārt stratēģiski svarīgiem objektiem Rīgā un citur Latvijā. Pateicoties plašajai sabiedrības iesaistei, neatkarības pretinieku mēģinājums pārņemt varu izgāzās. 1991. gada janvāra barikādes ir arī izcils un unikāls starptautiskas nozīmes nevardarbīgas pretošanās piemērs, kā arī būtiska Latvijas vēstures sastāvdaļa.

1991. gagada barikāžu 30. gadadienas moto ir “Dzīvot tautai, būt vienotiem Latvijai”, kas Latvijas Tautas frontes sagatavotā Rīcības plāna X stundai noslēdzošais teikums.

“Barikāžu stāsti” Vika pasaku parkā, Dikļos

Publicēja 2021. gada 10. janv. 23:14Kristers Blūms   [ atjaunināja Elīna Upīte 2021. gada 10. janv. 23:42 ]

2021.gadā 15.janvārī no plkst. 16.00 - 19.00 Vika pasaku parkā, Dikļos par godu Barikāžu 30. atceres gadadienai būs iespēja apmeklēt izgaismotas un skanošas takas “Barikāžu stāsti”.

Vika pasaku parkā degs ugunskurs, kur katram būs iespēja pielikt savu pagali ugunskuram. 

Parkā tiks uzstādīti 5 koka zārdi ar izgaismotām barikāžu laika un atceres pasākumu fotogrāfijām Kocēnu novadā, fonā skanēs Barikāžu dienu aculiecinieku stāsti un atskaņota patriotiska mūzika. Takas tiks izliktas ar svecēm.

Pie Dikļu kultūras centra tiks uzstādīts no metāla veidots ugunskurs ar laternām, kurš tiks uzstādīts 13. janvārī - tāpat kā 30 gadus atpakaļ, kad Rīgā sāka veidot barikādes un dega ugunskuri.

Apmeklētājiem jāievēro 2 metru distance un visās sabiedriskās vietās jālieto sejas maskas!

Pasākuma "Kocēnu novada sporta laureāts'' norise pārcelta uz nenoteiktu laiku

Publicēja 2021. gada 7. janv. 22:48Kristers Blūms

Ikgadējais Kocēnu novada sportistu, sporta komandu un treneru sveikšanas pasākums "Kocēnu novada sporta laureāts'', kura norise bija paredzēta šī gada 5.februārī, uz nenoteiktu laiku ir atcelts. Šāds lēmums pieņemts balstoties uz valsī noteikto ārkārtējo situāciju. 2020.gada sportiskie sasniegumi tiks godināti tiklīdz uzlabosies epidemioloģiskā situācija un mazināsies valstiski noteiktie ierobežojumi.

Jau iepriekš pateicamies visiem Kocēnu novada sportistiem un viņu atbalstītājiem par sasniegto 2020. gadā un pateicība visiem, kas aizstāvējuši Kocēnu novada godu neskatoties uz sportiski sarežģīto aizgājušo gadu!

Lai izvērtētu sportistu sasniegumus aizvadītajā sezonā, Kocēnu novada pašvaldība aicina līdz 2021. gada 31. janvārim pieteikt laureātus apbalvojuma saņemšanai. Pieteikumus var iesniegt Kocēnu novada domes administrācijā, elektroniskā veidā, rakstot uz e-pasta adresi sports@kocenunovads.lv vai sūtot pa pastu, adresējot Kocēnu novada domei, uz adresi: Alejas iela 8, Kocēni, Kocēnu pagasts, Kocēnu novads, LV-4220, ar aizpildītām nolikuma veidlapām (pieejamas nolikumā).

Kocēnu sporta laureāta nolikuma izmaiņas:

Tika mainīts apbalvojamo formāts, izņemot iepriekšējā nolikuma laureātu vērtēšanas tabulu, kas noteica dalībnieku skaitu un ieņemamo vietu, lai kvalificētos kā Kocēnu novada sporta laureāts.
Izņemot vērtēšanas tabulu, tika mainīts nolikuma 4.1 un 4.2 punkts, kas paredz:

· Pretendēt APBALVOJUMA saņemšanai var sportisti, kuri aizvadītajā kalendārajā gadā:
4.1. piedalījušies Latvijas izlases sastāvā Olimpiskajās spēlēs, Paralimpiskajās spēlēs, Pasaules čempionātos, Eiropas čempionātos un Baltijas čempionātos izcīnot 1. – 6. Vietu.

· 4.2. piedalījušies Latvijas Olimpiādē, Latvijas Jaunatnes Olimpiādē, Latvijas čempionātos, Latvijas junioru čempionātos, Latvijas jaunatnes čempionātos, Latvijas sporta veterānu – senioru savienības finālsacensībās un Latvijas veterānu čempionātos, izcīnot 1. – 3. Vietu;

· 4.1. un 4.2. punkts nosaka dalībnieku noteiktu vietu konkrētajā čempionātā, neraugoties uz dalībnieku vai komandu skaitu.

Balstoties uz arvien pieaugušo Tautas sporta popularitāti Latvijā un Kocēnu novada sportistu augstajiem rezultātiem, Kocēnu novada sporta laureāta Nolikums tika papildināts ar 4.3. punktu, kas paredz apbalvot sportistus, kas piedalījušies masveida tautas sporta individuālajās sacensībās, izcīnot 1. - 3. Vietu savā vecuma grupā, ar nosacījumu, ka grupā ir piedalījušies vismaz 20 dalībnieku.

Ka katru gadu, tiek pasniegtas Gada sportista, Gada sportistes, Gada trenera, Gada sporta spēļu komanda un Gada sporta skolotāja balva, taču pēc jaunpieņemtajām izmaiņām papildu esošām nominācijām tiks pasniegtas balvas arī nominācijās “Gada jaunais sportists/e”; “Gada veterānu sporta pārstāvis” un “Paraugs sportā”. Katra nominācija tika papildināta ar paskaidrojumu.

Sporta laureāta nolikums ŠEIT

 

Dikļu baznīca Ziemassvētku laikā

Publicēja 2020. gada 22. dec. 01:45Kristers Blūms

Dikļu baznīca lūgšanām un apmeklējumam, ievērojot valstī noteiktās piesardzības normas,  BŪS ATVĒRTA
  • 25.decembrī no plkst. 12.00 līdz 17.00
  • 26.decembrī no plkst. 14.00 līdz 18.00  

Būs iespēja uzkavēties baznīcā, izteikt lūgšanas, iedegt svecīti, klausīties ierastās Ziemassvētku dziesmas.
  • 25.decembrī plkst.15.00 dievkalpojumu vadīs mācītājs Aldis Kalcenavs  

Šajā laikā baznīcā drīkstēs uzturēties 25 cilvēki.
Apmeklētāji tiek aicināti lietot sejas maskas, ievērot distanci starp cilvēkiem, kā arī norobežojuma lentes.


Mierpilnus un gaišus svētkus vēlot,
pateicos par sapratni, ziedojumiem un lūgšanām
Dikļu draudzes priekšniece Inita Hihalovska

Rubenes evaņģēliski luteriskā draudze decembrī un janvārī - gadu mijā

Publicēja 2020. gada 17. dec. 01:29Kristers Blūms

Laikā, kad ikvienam vienlaikus jārod atbildes uz finansiāliem jautājumiem, bieži jāpārkārto dienas ritms attālinātai rīcībai: darbam un mācībām, jācenšas ievērot arvien jaunus ierobežojumus, garīga barība cilvēkiem ir izšķiroši nepieciešama.

Adventa un Kristus dzimšanas svētku laiks ir nozīmīgs un svarīgs ikvienā ģimenē Latvijā, neatkarīgi no kristīgās dzīves intensitātes.  Šajā laikā Rubenes evaņģēliski luteriskā draudze sadarbojoties ar Kocēnu novada domi un piesaistot ES finansējumu realizējusi projektu, kura ietvaros Rubenes dievnams ir piedzīvojis atjaunošanu un ir gatavs kalpot, kā arī piedāvāt Rubenes dievnama un tā apkārtnes apmeklējuma iespējas: baudīt izzinošu, interaktīvu Rubenes  baznīcas un ar baznīcu saistītu notikumu stāstu – ekspozīciju.  

No 20.decembra līdz 3.janvārim dievnams lūgšanai un apmeklējumiem, ievērojot valstī noteiktās piesardzības normas, būs atvērts ikdienas no plkst. 10.00 līdz plkst. 16.00. Apmeklētāji tiek aicināti lietot sejas aizsargmaskas un būt saprotošiem gadījumā, ja jau esošu apmeklētāju dēļ nāksies uzgaidīt un uzreiz dievnamā nav iespējams iekļūt. Tāpat apmeklētāji tiek aicināti ievērot noteikto distanci starp cilvēkiem un sekot brīvprātīgo kalpotāju norādēm.

Aicinām ģērbties silti. Tiek piedāvāta arī iespēja apmeklēt dievnama apkārtni. Pie vārtiem zālē izveidots vainags. Adventa 4.svētdienā, 20. decembrī, šajā vainagā tiks iedegtas visas četras sveces.

Dodoties uz Rubenes dievnamu, apmeklētāji aicināti sagādāt un ņemt līdzi sveci, ko aizdegt un atstāt pie vainaga, kā arī uz Baznīcas akmens mūra sētas.Dievkalpojumi Rubenes baznīcā:
  • 1. Ziemsvētkos, piektdien, 25.decembrī plkst. 11.00;
  • Adventa 4.svētdienā, 20. decembrī plkst.11.00;
  • Svētdien, 27.decembrī plkst.11.00;
  • Svētdien, 3.janvārī plkst. 11.00.

Uz dievkalpojumiem dievnamā var pulcēties ierobežots skaits dalībnieku, ne vairāk kā 20 % no tā parastās ietilpības, sēdvietas tiks norādītas. Ir nepieciešams valkāt sejas aizsargmasku. Dievnams tiek apkurināts.

Visiem ļoti īpašajā gada reizē, Ziemsvētku vakarā, Kristus piedzimšanas svētvakarā, ceturtdien, 24.decembrī:
Dievnams būs atvērts apmeklētājiem un lūgšanai no plkst.10.00 līdz plkst.20.00. Ēkā un tās apkārtnē skanēs mūzika. Apmeklētāji aicināti ierasties uz ilgāku vai īsāku brīdi, ievērojot piesardzības pasākumus, iedegt sveci pie Adventa vainaga dārzā, kā arī aplūkot atjaunoto ēku un tajā izveidoto ekspozīciju.
Plkst. 17.00 dievnamā notiks dievkalpojums, kurā dalību varēs ņemt apmēram 20 cilvēku. Mēs neveidojam sarakstu. Lūdzu, rezervējiet šo iespēju tiem, kuriem nepieciešama īpaša aprūpe, vecākiem cilvēkiem, vai tiem, kuriem grūti ārpus telpām uzturēties. Dievkalpojuma liturģija un norise tiks atskaņota ēkas ārpusē – dievnama dārzā, tāpēc sveču gaismās un Ziemsvētku noskaņās būs iespēja dievkalpojumam sekot līdzi arī tiem, kuri nevar atrasties Baznīcas telpās.
Plkst.18.00 dievkalpojums notiks baznīcas ārpusē – dievnama dārzā, uz izveidotās terases. Uz to varēs pulcēties vienkopus ne vairāk kā 25 cilvēki. Arī tā norise tiks atskaņota dievnama apkārtnē, tādā veidā, lai varētu tam sekot līdz arī nedaudz attālināti.

Rubenes draudze pateicas par Jūsu sapratni, atbalstu, ziedojumiem un lūgšanām!

Plašāk informācija zvanot 26407248 vai rakstot uz artis.eglitis@lelb.lv.


Bērzaines tautas namā apskatāma gleznu izstāde "Klusās noskaņas"

Publicēja 2020. gada 30. nov. 23:30Elīna Upīte   [ atjaunināts 2020. gada 3. dec. 04:54 ]

Līdz 11. janvārim izstāde apmeklētājiem ir slēgta!

Decembrī un janvārī Bērzaines tautas namā apskatāma gleznu izstāde "Klusās noskaņas".

Izstādē iekļautas Aleksandra Petrova, Pētera Postaža, Rūdolfa Voldemāra Vītola un Rūdolfa Pētersona darbi no Valmieras muzeja krātuves.

Ieeja: bez maksas.

Attēlā: Rūdolfs Voldemārs Vītols "Ziemas diena"

Aicinām piedalīties lielā adventes vainaga veidošanā pie Rubenes baznīcas

Publicēja 2020. gada 25. nov. 04:29Elīna Upīte

Svētdien, 29. novembrī, visas dienas garumā aicinām ikvienu sev vēlamā laikā piedalīties lielā adventes vainaga veidošanā pie Rubenes baznīcas, to papildinot ar līdzi paņemtajiem skujkoku zariem.

Radīsim svētku sajūtu kopā!

Rubenes baznīca aizlūgs par visiem, kuri gādā par valsts drošību

Publicēja 2020. gada 11. nov. 06:16Kristers Blūms

Trešdien, 11. novembrī, svinēsim Lāčplēša dienu, pieminot Latvijas armiju, kas 1919. gada 11. novembrī atbrīvoja galvaspilsētu no Bermonta karaspēka. Vēstures liecības vēsta, ka par godu izcīnītajai uzvarai skanējuši visi Rīgas baznīcu zvani. 

Tāpēc Aizsardzības ministrija aicina visu konfesiju baznīcas visā Latvijā 11. novembrī plkst. 19.00 piecas minūtes skandināt zvanus. 

Tāpat šajā nedēļā īpaši draudzes tiek aicinātas īpašā veidā aizlūgt par karavīriem un visiem dienestiem, kas gādā par drošību, kā arī par Latvijas valsti un tās vadītājiem.

Arī Kocēnu novada Rubenes baznīcā šovakar skanēs zvani un tiks aizlūgts par tiem, kuri gādā par Latvijas drošību! 

1-10 of 481