Ziņas‎ > ‎

PASĀKUMI NOVADĀ


Ziemassvētku koncerts "Caur sniega pārslām raugoties"

Publicēja 2019. gada 11. dec. 05:56Elīna Upīte

20. decembrī plkst. 19.00 Vaidavas kultūras un amatniecības centrā izskanēs muzikālās apvienības "LA" koncerts "Caur sniega pārslām raugoties".

Koncertā skanēs komponistu Valta Pūces, Jāņa Lūsēna, Raimonda Paula, Aivara Hermaņa, Valtera Ezeriņa un citu autoru klasiskās Ziemassvētku dziesmas Arvīda Keiņa aranžējumos.

Muzikālās apvienības "LA" sastāvā muzicēs Linda Upmale (balss), Arvīds Keinis (balss, klavieres), Annija Grīna (vijole), Pēteris Tīss (basģitāra).

Ieeja koncertā bez maksas.

Kocēnu novada Bērzainē un Zilākalnā norisināsies saksofonu kvarteta n[ex]t move koncerti

Publicēja 2019. gada 9. dec. 00:50Elīna Upīte

Svētdien, 15. decembrī, plkst. 16.00 Zilākalna kultūras namā un plkst. 18.00 Bērzaines tautas namā izskanēs saksofonu kvarteta n[ex]t move koncerti.

n[ex]t move var uzskatīt par idejisku turpinājumu 2002. gadā izveidotajam saksofonu kvartetam n[ex]t, kurš bija pirmais dāmu saksofonu kvartets Baltijā, un kurā kopš tā dibināšanas darbojās Inga Meijere, speciāli šim kvartetam veidojot aranžējumus un sacerot oriģinālmūziku. Kvartetā n[ex]t move muzicē: Inga Meijere – soprāna, alta saksofons, vadītāja; Baiba Kuzmina – alta saksofons; Katrīna Kivleniece – tenora saksofons; Anete Levica – baritona saksofons.

Nosaukumā ietvertais vārds n[ex]t radies no divu pretstatu – ex un next jeb bijušā un nākamā apvienojuma, kas apliecina kvarteta repertuāra plašumus. Šie divi vārdi atstāj vietu tagadnei – laikam, kurā darbojas n[ex]t move saksofonu kvartets. Savukārt, vārds move nozīmē kvarteta jaunu attīstības virzienu, kustību uz priekšu un atraktīvu sniegumu. n[ex]t move repertuārs galvenokārt balstīts uz Ingas Meijeres aranžējumiem un oriģinālkompozīcijām. Tajā iekļauta arī citu latviešu un ārzemju komponistu oriģinālmūzika un aranžējumi. Nozīmīgu vietu ieņem arī klasiskā mūzika, kas piemērota atskaņošanai dievnamos un svinīgos brīžos, kā arī džezīga mūzika, kas lieliski iederas saviesīgos pasākumos. Šāda rakstura mūzika papildināta ar veiksmīgi piemeklētiem horeogrāfijas elementiem. Kvartets n[ex]t move sadarbojies ar horeogrāfiem Albertu Kivlenieku un Jāni Purviņu.

Koncerta apmeklējums bez ieejas maksas.

Kocēnu novada seniori aicināti pieteikties dalībai Zvaigznes dienas pasākumā

Publicēja 2019. gada 5. dec. 05:11Elīna Upīte

2020. gada 9. janvārī plkst. 15.00 Dikļu kultūras centrā notiks ikgadējais Kocēnu novada pašvaldības organizētais Zvaigznes dienas pasākums Kocēnu novada senioriem.

Pasākuma svinīgajā daļā uzstāsies mūziķis Renārs Veličko, jaunā soliste Laura Keita Arājuma, duets “Indra & Ingūna” un sieviešu koris “Lira”. Par balles mūziku parūpēsies grupa “Rumbas kvartets”.

Kocēnu novada seniori laipni aicināti pieteikties dalībai pasākumā līdz 2019. gada 30. decembrim Kocēnu novada domes administrācijas Kocēnos kasē vai pagastu pārvaldēs pie kasierēm-sekretārēm. Dalības maksa: 5 eiro (samaksu veikt piesakoties).

Papildu informācija pieejama, zvanot Kocēnu novada pašvaldības Sociālā dienesta darbiniekiem: Sarmītei Bračkai (tālr. 27891674) vai Solvitai Rumbai (tālr. 27891673).

Šonedēļ Kocēnu novada pagastos iedegs Ziemassvētku eglītes

Publicēja 2019. gada 4. dec. 05:38Elīna Upīte   [ atjaunināts 2019. gada 4. dec. 05:56 ]

Šonedēļ Kocēnu novada pagastos iedegs Ziemassvētku eglītes, lai tās priecētu gan mazus, gan lielus novadniekus līdz pat Zvaigznes dienai.

Ziemassvētku eglīšu iedegšanas pasākumu kalendārs:
  • ceturtdien, 5. decembrī, plkst. 15.00 Ziemassvētku egles iedegšana Rubenes ciema centrā kopā ar rūķiem no Brīnumzemes;
  • ceturtdien, 5. decembrī, plkst. 17.00 rūķi no Brīnumzemes būs atceļojuši uz Kocēniem, lai kopā ar bērniem ietu rotaļās, dziedātu, dejotu un iedegtu lielo Ziemassvētku egli pie Kocēnu novada domes administrācijas ēkas;
  • piektdien, 6. decembrī, plkst. 12.30 ikviens laipni aicināts kopā ar pirmsskolas izglītības grupas “Cielaviņa” audzēkņiem un Jura Neikena Dikļu pamatskolas skolēniem iedegt Ziemassvētku egli Dikļu ciema centrā;
  • piektdien, 6. decembrī, plkst. 16.00 pie Zilākalna kultūras nama lieli un mazi Zilākalna ciema iedzīvotāji aicināti iedegt Ziemassvētku eglīti kopā ar rūķiem;
  • piektdien, 6. decembrī, plkst. 18.00 Vaidavas ciema centrā norisināsies Ziemassvētku egles iedegšanas pasākums ''Iedegsim eglīti – kā debesu trepīti''; 
  • svētdien, 8. decembrī, plkst. 16.00 Bērzaines ciema centrā Ziemassvētku egles iedegšanas pasākumā folkloras kopa “Mežābele” no Jercēniem aicinās ikvienu iet rotaļās un dziedāt latviešu tautas dziesmas. Kā ierasts, būs arī svētku tirgus galds, kurā būs vietējo rokdarbnieču un iedzīvotāju darinājumi.
Pasākumu apmeklējums bez maksas. Visi laipni aicināti!

Zigfrīds Muktupāvels, Jānis Lusēns un Mārtiņš Vilsons koncertā "Trīs vīri Ziemassvētkos" Kocēnos

Publicēja 2019. gada 26. nov. 00:42Elīna Upīte   [ atjaunināts 2019. gada 27. nov. 00:08 ]

Ceturtdien, 5. decembrī, plkst. 19.00 Kocēnu kultūras namā notiks Ziemassvētku koncerts “Trīs vīri Ziemassvētkos”, kurā klusinātā un sirsnīgā atmosfērā kopā ar dziedātāju Zigfrīdu Muktupāvelu, komponistu Jāni Lūsēnu un aktieri Mārtiņu Vilsonu tiks runāta dzeja, pasakas un dziedātas dziesmas.

Ziemassvētki ir laiks, kad ikkatrs no mums, nekautrējoties no pārējiem, savā sirdī atkal kļūstam bērni. Dāvināšanas prieks, pārsteigums par saņemto dāvanu, satikšanās ģimenes lokā, eglītes mirdzums, sveču liesmas – ainas, kuras no mūsu apziņas neizzudīs līdz sirmam vecumam. Tā ir skaista ilūzija, ka joprojām esam mazi, ka visi skaistie notikumi dzīvē vēl tikai priekšā.

Arī tādi nopietni vīri kā aktieris Mārtiņš Vilsons, dziedātājs Zigfrīds Muktupāvels un komponists Jānis Lūsēns nav izņēmums. Šai Ziemassvētku gaidīšanas laikā apvienojoties jaunā koncertprogrammā "Trīs vīri Ziemassvētkos", klusinātā un niansētā sarunā ar skatītāju tiks runāta dzeja, pasakas, dziedātas dziesmas, kas aizved mūs bērnībā, kad dzīve likās kā skaista pasaka, kurā vienmēr ir māmiņa, tētis, vecvecāki... viņu stāsti, dzejoļi un dziesmas pirms došanās pie miera...

Mēs aicinām arī Jūs kopā ar šiem trim nopietnajiem vīriem doties uz mūsu katra bērnības zemi.

Biļetes uz koncertu iespējams iegādāties Kocēnu novada pagasta pārvalžu kasēs un Kocēnu novada domes kasē no 1. novembra. Cena: 10 eiro.

Radošajā darbnīcā Kocēnu kultūras namā lieli un mazi radīs savu Ziemassvētku stāstu

Publicēja 2019. gada 26. nov. 00:27Elīna Upīte

Trešdien, 4. decembrī, no plkst. 16.00 līdz plkst. 21.00 Kocēnu kultūras namā norisināsies radošā darbnīca, kurā bērniem, darbojoties kopā ar pieaugušo, būs iespēja radīt savu Ziemassvētku stāstu.

Radošās darbnīcas idejas autore Judīte Bukša stāsta: “Kā pamatu Ziemassvētku stāsta tapšanā izmantosim svečturi, kas atgādinās mājiņu meža vidū, un apkārt audzēsim vīgriežu kokus, bišu šūnas pārtaps atpūtas soliņos, rieksts pārsteigs ar savu varenību. Mēs sapņosim un brīvi lidosim savā radošumā. Noskaņu radīs silta upeņu sula un piparkūkas”.

Pasākumā piedalīties aicināti pieaugušie kopā ar bērniem, lai palīdzētu bērnam īstenot viņa fantāzijas un stāstu.

Dalības maksa pieaugušajiem: 10 eiro.

Dalības maksā iekļauti visi nepieciešamie materiāli, izņemot līmes pistoles, ko dalībnieki aicināti paņemt līdzi.

Vietu skaits ierobežots. Pieteikšanās, zvanot pa tālr. 29663493 (J.Bukša).

Bērzainē viesosies teātra studija "Spēlīte" ar izrādi bērniem

Publicēja 2019. gada 25. nov. 23:43Elīna Upīte

28. novembrī plkst. 16.00 Bērzaines pagasta pārvaldes zālē tiks demonstrēta izrāde bērniem "Pasaka par bruņinieku, kuram sāpēja zobi", ko rādīs teātra studija "Spēlīte". Izrāde veidota pēc Sergeja Timofejeva pasakas motīviem.

"Reiz dzīvoja bruņinieks, kuram ļoti garšoja konfektes. No lielās konfekšu ēšanas bruņinieks iedzīvojās zobu sāpēs un ar zobenu devās cīņā pret saldumiem. Tomēr cīņa nesniedza gaidīto atvieglojumu un bruņiniekam nācās doties pie zobārsta, lai sāpošos zobus salabotu."

Ieeja bez maksas.

Visi laipni aicināti!

Šonedēļ noslēgsies filmas "Dvēseļu putenis" demonstrēšana Kocēnu novadā

Publicēja 2019. gada 25. nov. 23:17Elīna Upīte

Šonedēļ ar diviem seansiem - trešdien, 27. novembrī, plkst. 18.00 Kocēnu kultūras namā un piektdien, 29. novembrī, plkst. 18.00 Vaidavas kultūras un amatniecības centrā - noslēgsies skatītāju un kino kritiķu augsti novērtētās latviešu spēlfilmas "Dvēseļu putenis" demonstrēšana Kocēnu novadā.

Vēsturiskā kara drāma pēc strēlnieka Aleksandra Grīna romāna motīviem ved 100 gadus senā pagātnē. Sešpadsmitgadīgais Artūrs dodas strēlniekos un kopā ar draugiem cīnās par brīvību – pat tad, kad neviens nezina, kurā pusē tā meklējama. Saviļņojošais stāsts ļauj skatītājam pieaugt kopā ar Artūru un jaundibināto Latvijas valsti, vērojot dzīvi ierakumos zēna acīm, pašaizliedzīgi stājoties pretī ienaidniekam, meklējot īstu mīlestību un mācoties novērtēt brīvības cenu.

Režisors: Dzintars Dreibergs. Lomās: Oto Brantevics, Mārtiņš Vilsons, Rēzija Kalniņa, Raimonds Celms, Jēkabs Reinis, Renārs Zeltiņš, Vilis Daudziņš, Ieva Florence, Gatis Gāga, Grēta Trušiņa. Filmas garums: 2h 03 min. Vecuma ierobežojums: bērniem līdz 12 gadu vecumam filmu skatīties neiesakām.

Ieejas biļetes cena: 3 eiro. Biļetes būs iespējams iegādāties konkrētā seansa norises dienā un vietā pirms tā sākuma.

Lai palielinātu attēlu, uzspiediet uz tā!

Kocēnu kultūras namā apskatāma TLMS “Valmiera” austo vilnas lakatu izstāde

Publicēja 2019. gada 25. nov. 02:18Elīna Upīte

Vēl šonedēļ, līdz 30. novembrim Kocēnu kultūras namā ir apskatāma Tautas lietišķās mākslas studijas (TLMS) “Valmiera” dalībnieču austo vilnas lakatu izstāde. Kopumā izstādē apskatāmi 35 krāšņi lakati, ko audušas rokdarbnieces: Klāra Mētra, Vija Gustsone, Elīna Tetere, Maija Skuja, Ilze Dzērve, Anita Murīsa, Zanda Blaua, Dace Brizauska un Santa Brīvule.

TLMS “Valmiera” ir vecākā studija Latvijā, kuras pirmsākumi meklējami 1946. gadā un lepojas ar senām un bagātām tautas mākslas aušanas tradīcijām un augstu meistarību.

Pēdējos gados studija strauji mainījusi savu rokrakstu, tā tapusi par mūsdienīgu radošu kolektīvu. Darbnīcā top žilbinoši apģērbu audumi gobelēntehnikā, gaisīgi aksesuāri ažūrtehnikā, filigrāni retinātā vienkārtnī lina audekli. Mūžīgi jaunais tūkstošgadīgais lins tiek kombinēts ar jaunākās paaudzes materiāliem. Ar šādām darbu kolekcijām studija piedalās starptautiskajos amatniecības tirgos un izstādēs. Studijā darbojas vairāku paaudžu audējas, rokdarbnieces un klūdziņu pinēji. Ik gadu studijas dalībnieki izvēlas tēmu, ko apgūst padziļināti.

Bērzaines amatierteātris ar izrādi "Vai Tobijam patiks" viesosies Vaidavā

Publicēja 2019. gada 24. nov. 23:26Kristers Blūms   [ atjaunināja Elīna Upīte 2019. gada 25. nov. 00:35 ]

Svētdien, 1. decembrī, plkst. 15.00 Vaidavas kultūras un amatniecības centrā notiks Bērzaines pagasta amatierteātra izrāde “Vai Tobijam patiks” (režisors Andris Liepiņš).

Izrādes stāsts notiek turīgu ļaužu – Bērkliju – vasarnīcā, netālu no Ņujorkas, Amerikā. Ieskicēts laiks pēc 1940. gada, kad Amerikā ieceļoja pirmie emigranti no Latvijas meklēt patvērumu no izpostītās Eiropas.

Režisors Andris Liepiņš izvēlējies šo darbu un to iestudēja, atzīmējot Latvijas simtgadei veltītu apliecinājumu – mīlestībā atgriezties mājās. Izrādei muzikālo noformējumu sagatavojis Guntars Aizupietis.

Ieeja bez maksas.

1-10 of 280