Ziņas‎ > ‎

PASĀKUMI NOVADĀ


31. maijā Kocēnu novads aicina uz vasaras ieskaņu koncertiem

Publicēja 2020. gada 20. maijs 03:41Kristers Blūms   [ atjaunināja Elīna Upīte 2020. gada 21. maijs 00:08 ]

31. maijā ikviens aicināts uz vasaras ieskaņu koncertiem Kocēnos, Dikļos, Rubenē, Zilākalnā, Bērzainē un Vaidavā. Visus koncertus apmeklētāji aicināti baudīt, klausoties tos no mašīnām, atverot logus, kā arī ievērojot sociālo distancēšanos - klātienē. Vasaras ieskaņu koncertu apmeklējums – bez maksas.

Plkst. 16.00 Rubenes ciema centrā (Kalna ielas pagalmā), bet plkst. 19.00 Kocēnu ciema centrā pie domes ēkas muzicēs vokālā grupa "ĒRA" (Dita Tomsone, Kate Anna Lauzne, Indra Svīķe, Zane Siņicina, Guna Rasa, Irīna Mihailovska). “ĒRA” ir viens no labākajiem vokālajiem ansambļiem Latvijā. Savos priekšnesumos meitenes mīl apvienot dziesmu ar horeogrāfiju, seno ar mūsdienīgo. Savā skanējumā mēdz būt stilistiski ļoti dažāda, nozīmīgu vietu vokālās grupas repertuārā ieņem latviešu komponistu skaņdarbi. Un tie, kuri dzirdējuši “ĒRU”, jūsmo par meiteņu gaišumu, dvēseliskumu un īpašo starojumu.

Plkst. 12.00 Zilākalna ciema centrā (parkā), bet plkst. 15.00 Bērzaines ciema centrā muzikālus sveicienus sūtīs grupa ''Parks'' - Imants Točs (klavieres), Gunārs Geduševs (saksofons), Emīls Zilberts (sitaminstrumenti), Mārtiņš Roziņš (kontrabass) un Evita Blūma (vokāls).

Plkst. 17.00 Vaidavas centra laukumā muzicēs ģitārists Andris Grīnbergs un mūziķis Jānis Žagariņš.

Savukārt Dikļu pagastā - plkst. 13.00 Dikļu ciema centra stāvlaukumā, bet plkst. 17.00 Ziemeļvidzemes pamatskolas pagalmā Dauguļos uzstāsies dueti  ''Indra & Ingūna'' un ''Ilona & Igors'', kā arī deju grupa ''ESTRELAS''. Koncertu vadīs Dikļu amatierteātra dalībnieki.

Jura Līča Māla trauku izstāde Zilākalnā

Publicēja 2020. gada 20. maijs 01:07Kristers Blūms

Zilākalna kultūras namā – no 22.maija – 24.jūnijam skatāma Jura Līča māla trauku izstāde 

Izstāde apskatāma:
 • Otrdien-piektdien : plkst. 13.00 – 16.00
 • Nedēļas nogalēs: plkst. 10.00 – 12.00
 • Citā laikā - saziņai tel. Nr. 29157158

Kocēnos ar dziedātājas Elīnas Gluzunovas koncertu atklās Kokmuižas vakarus

Publicēja 2020. gada 19. maijs 23:23Kristers Blūms

No 28.maija katru nedēļu aicinām daļu no jums satikties klātienē, bet daļu - tikties interneta tiešsaistē Kokmuižas vakaros, kuri norisināsies kādā pavisam slepenā un neparastā vietā, kas tiks izziņota apmeklētājiem neilgi pirms pirmā Kokmuižas vakara. Pirmajos Kokmuižas vakaros iepazīsim mūsu novadā dzīvojošos mūziķus, tieši tādēļ 28.maija vakara viešņa būs šova “X faktors” trešās sezonas uzvarētāja Elīna Gluzunova no Vaidavas! Vakaru vadīs un novadnieci iepazīt palīdzēs atraktīvais dziesminieks, un pasākumu vadītājs Mikus Frišfelds. 

Baudīsim sarunas, mūziku un izgaršosim Kokmuižas alus darītavas jaunās garšas. Pasākuma sākuma laiks plkst. 19:00.

Lai pasākumu piedzīvotu klātienē, līdz 25.maijam piesakies un raksti ziņu uz e-pastu: kultura@kocenunovads.lv (Norādi savu vārdu, uzvārdu, personu skaitu (1 vai 2) un atstāj savu kontaktinformāciju – tālruņa numuru un e-pastu). Vietu skaits pasākumā ir ierobežots – 20 personas. Viena persona var pieteikt ne vairāk kā 2 biļetes. Ja uz pasākumu būs pieteikušās vairāk kā 20 personas, tad, lai nodrošinātu ikvienam ieinteresētajam vienādu iespējamību apmeklēt pasākumu, tiks veikta izloze! Biļetes būs iespējams iegādāties pēc 25.maija vai pēc izlozes veikšanas, pērkot tās internetā – www.bezrindas.lv

Ieejas maksa: 10 EUR (Pasākuma cenā iekļauts sagaidīšanas dzēriens pēc izvēles un uzkodas). Visa vakara garumā darbosies Kokmuižas alus pop up bārs.

Pasākumu būs iespējams vērot tiešsaistē sociālajā tīklā Facebook un  YouTube.

Nākamais Kokmuižas muzikālais vakars notiks 11.jūnijā plkst. 19:00 un tajā uzstāsies dziesminieks Renārs Veličko. Savukārt, pavisam drīz izziņosim arī Kokmuižas filmu vakarus.

Radošā darbnīca kopā ar “Sudrabkalnu Zaļās Viesistabas" saimnieci Judīti Bukšu

Publicēja 2020. gada 19. maijs 01:35Kristers Blūms

Pavasari izbaudīt pēc pilnas programmas palīdz dabas spēks.

Radošā darbnīca kopā ar “Sudrabkalnu Zaļās Viesistabas" saimnieci Judīti Bukšu - Ceturtdien, 28.maijā no plkst. 18.00 Kocēnu kultūras namā norisināsies radošā darbnīca, kurā varēsim izbaudīt pavasari garšā un pagatavot nātru gardumu - pesto.

Pesto baudīsim kopā  ar Kocēnu novada mājražotājas Antras Antonijas pašcepto maizi.

Dalības maksa 3 eiro.

Vietu skaits ierobežots. Pieteikšanās, zvanot pa tālr. 29663493 (J.Bukša).

Pasākuma laikā aicinām ievērot sociālo distancēšanos un higiēnas prasības!

Pirmās Dziedāšanas svētku ekspozīcijas apskate un dokumentālās filmas seansi Dikļos

Publicēja 2020. gada 17. maijs 22:59Kristers Blūms

22.maijā no plkst. 18.00 līdz 21.00 būs iespēja apmeklēt Pirmo Dziedāšanas svētku ekspozīciju Dikļos (Dikļu kultūras centra ēkā, "Straumes", Dikļu pagasts, Kocēnu novads). Būs iespēja klausīties gida stāstījumā!

Plkst. 18.30, plkst. 19.30 un plkst. 20.30  dokumentālās filmas “Dziesmu svētki – no šūpuļa līdz mūsdienām” demonstrēšana. 

Lūdzams iepriekš pieteikties pa tel. 26486115

Atcelts lielkoncerts "Skaista mana tēvu zeme"

Publicēja 2020. gada 13. maijs 00:54Elīna Upīte   [ atjaunināts 2020. gada 13. maijs 00:55 ]

Ņemot vērā līdzšinējo ārkārtējo situāciju valstī, informējam, ka lielkoncerts "Skaista mana tēvu zeme" ir atcelts.

Naudu par iegādātajām biļetēm iespējams saņemt:
- ja iegādājāties biļetes interneta vietnē www.bilesuparadize.lv, nauda tiks atgriezta Jūsu norādītajā bankas kontā;
- ja iegādājāties biļetes "Biļešu paradīze" kasēs, lūdzam Jūs ierasties jebkurā "Biļešu paradīze" kasē un biļetes samainītu pret naudu.

Atvainojamies par sagādātajām neērtībām un ceram uz drīzu tikšanos Neikenkalna dabas koncertzālē!

Kocēnu novada pašvaldība izsludina “Endomondo” pavasara izaicinājumu

Publicēja 2020. gada 5. apr. 22:58Kristers Blūms

Lai popularizētu veselīgu dzīvesveidu arī vīrusa pārņemtajā laikā, Kocēnu novada pašvaldība izsludina “Endomondo” izaicinājumus “Izkustini Pavasari” un “Ieskrien Pavasarī”, kas sāksies 27. martā plkst. 7.00 un noslēgsies 2020. gada 21. jūnijā plkst. 23.59.

Izbrauc līkumu ar velosipēdu, izskrien kādu kilometru, uzliec SUP dēli uz ezera vai veic kādu citu no izaicinājuma aktivitātēm, ievērojot valstī noteiktos ierobežojumus saistībā ar vīrusa izplatību.

Izaicinājuma noteikumi:
 • Abi izaicinājumi sākas 2020. gada 27. marta plkst. 7.00 un noslēdzas 2020. gada 21. jūnija plkst. 23.59;
 • Izaicinājums tiks dalīts divos atsevišķos aktivitāšu veidos:
  • Riteņbraukšana, laivošana, skrituļslidošana, rollerslēpošana – “Izkustini Pavasari”;
  • Skriešana, došanās pārgājienā, orientēšanās, soļošana – “Ieskrien Pavasarī”.
 • Izaicinājumā uzvarēs katra izaicinājuma 3 aktīvākie, kas iepriekšminētajā laika posmā, nodarbojoties ar iepriekšminētajiem sporta veidiem, būs sakrājuši vislielāko kilometru skaitu;
 • Izaicinājuma dalībniekiem nav noteikts vecuma ierobežojums. Izaicinājumā aicināti piedalīties Kocēnu novada iedzīvotāji un Kocēnu novadā strādājošie;
 • Dalībnieka Endomondo profilam jābūt publiski redzamam (treniņa dati un maršruta ieraksts (GPS dati)). Treniņa datus aizliegts labot un manuāli papildināt. Visiem treniņiem ir jānotiek ārpus telpām un ir jābūt fiziskai kustībai (nedrīkst izmantot skriešanas vai velo trenažierus);
 • Izaicinājuma dalībnieki, kuru Endomondo ieraksti būs tikuši laboti vai nesaturēs maršruta ierakstu (karti), tiks izslēgti no kopvērtējuma cīņas. Izaicinājumu rīkotāji pārskatīs visus dalībnieku Endomondo ierakstus;
 • Uzvarētāji tiks paziņoti Kocēnu novada mājaslapā un sociālajos kontos 2020. gada 29. jūnijā. Trīs aktīvākie dalībnieki katrā no izaicinājuma veidiem, kuri būs sakrājuši lielāko kilometru skaitu, saņems Kocēnu novada pašvaldības sarūpētas pārsteiguma balvas.
Reģistrējies dalībai izaicinājumā šeit:

Normunda Rutuļa koncerts "MAN NAV ŽĒL" pārcelts uz 29. augustu

Publicēja 2020. gada 1. apr. 00:54Kristers Blūms

2020. gada 29.augustā plkst. 19.00 (koncerts pārcelts no 1.maija) Vaidavas kultūras un amatniecības centrā viesosies Normunds Rutulis ar grupu - koncertā  "MAN NAV ŽĒL"

Lai gan jaunā albuma koncerttūre notika 2019. gada rudenī un Vaidavā Normunds Rutulis uzstāsies ar pilnu “dzīvo” sastāvu, tomēr koncerta nosaukums ir tāds pats – MAN NAV ŽĒL. Koncerta repertuāru veido Normunda Rutuļa visu laiku populārākās dziesmas – Par to…, Cāļus skaita rudenī, Kūko kūko dzeguzīte, utml., kā arī vairākas dziesmas no jaunā albuma “Man nav žēl”. Piemēram, tituldziesma “Man nav žēl (dziesma par Ērkonkuli)” un “Atskrien raiba dievgsoniņa.”

Normunda Rutuļa grupa ir:
Anrijs Grinbergs – bungas, balss
Māris Ozols – taustiņi
Uldis Beitiņš – ģitāra
Roberts Rasa – bass, balss

Šādi par savu pavadošo grupu stāsta Normunds Rutulis: ''Šis ir sastāvs, kas izveidojies gadu gaitā un ir kļuvis par manu pamatsastāvu. Muzicējam kopā jau kopš 2001.gada un tādēļ esam ne tikai labi draugi, bet lieliski “saspēlējušies”. Pārvaldām visu Normunda Rutuļa repertuāru, sākot no “Raudāja māte” un beidzot ar jauno “Atskrien raiba dievgosniņa”. Vēl kādu tik saliedētu un saskanīgu kolektīvu, mūsdienās uz popmūzikas skatuves, atrast nebūs viegli. Mēs ar to lepojamies un savu prieku dodam ikvienam klausītājam. Enerģijas apmaiņa notiek tikai ar “pluss zīmi”. Skaista latviešu mūzika, profesionāls sniegums un tikai patīkamas emocijas – tas ir galvenais, ko iegūst klausītājs!''

Aicinām sekot līdzi aktuālajai informācijai par pasākuma norisi un biļešu tirdzniecību. Biļetes, kuras tika iegādātas uz sākotnējo koncerta datumu būs derīgas arī pārceltajā koncerta datumā.

Frankofonijas dienu koncerts Kocēnos pārcelts uz 3.oktobri

Publicēja 2020. gada 1. apr. 00:53Kristers Blūms

2020.gada 3. oktobrī plkst. 18:00 (Koncerts pārcelts no 22.marta) Kocēnu kultūras namā notiks Frankofonijas dienu koncerts, kurā ar savu šarmu un fantastiskajām vokālajām dotībām uzstāsies pianiste un dziedātāja Katrīna Gupalo un daudzu starptautisko pianistu konkursu laureāts, pianists Andrejs Osokins ar koncertprogrammu "PARIS JE T'AIME".

Mūziķi izpildīs īpašu Frankofonijas dienām sagatavotu dziesmu programmu valdzinošās Parīzes noskaņās. Pasākumu būs iespēja baudīt, sēžot pie galdiņiem, kā arī darbosies franču uzkodu un vīna bārs. 

Latvijas Televīzijas šova «Radīti mūzikai» zvaigzne Katrīna Gupalo ir viena no neordinārākajām jaunās paaudzes latviešu mūziķēm, kura studējusi prestižajā Rietumu Mūzikas akadēmijā Kalifornijā, ASV. Pateicoties profesionālajai izglītībai trīs dažādās mākslas sfērās - klavierspēlē, vokālajā un teātra mākslā, Katrīna uz skatuves spēj uzburt neparastu, ekspresīvu un ārkārtīgi juteklisku pasauli. Viņas talants guvis atzinību dažādos starptautiskos konkursos, tai skaitā Parīzē, Londonā, Maskavā un ASV.

Andrejs Osokins ir pasaules nozīmīgāko pianistu konkursu – Karalienes Elizabetes konkursa Briselē, Artūra Rubinšteina konkursa Telavivā un Margaritas Longas un Žaka Tibo konkursa Parīzē laureāts. Pasaulē pieprasītāko latviešu pianistu kritiķi raksturo šādi: „Viņam piemīt nevainojama elegance, hipnotizējoša personības pievilcība, apbrīnas vērts intelekts, plaša un ekspresīva skaņu krāsu palete, kā arī neparasti pārliecinoša dažādu mūzikas stilu izjūta”.
Pasākums norisināsies pie galdiņiem, darbosies franču uzkodu un vīna bārs.

Biļetes šobrīd iespējams iegādāties "Biļešu Paradīze" kasēs: ŠEIT
*Biļetes, kuras tika iegādātas uz sākotnējo koncerta datumu būs derīgas arī pārceltajā koncerta datumā!!

Biļetes cena: 7 EUR iepriekšpārdošanā. Pasākuma dienā: 10 EUR.Par atceltajiem kultūras, sporta un citiem publiskajiem pasākumiem Kocēnu novadā

Publicēja 2020. gada 1. apr. 00:47Kristers Blūms

Pamatojoties uz Ministru kabineta 12. martā izsludināto ārkārtējo situāciju valstī saistībā ar Covid-19 izplatību, Kocēnu novada dome no 2020. gada 13. marta līdz 14. aprīlim atceļ visus pašvaldības rīkotos kultūras, sporta un citus publiskus pasākumus, tai skaitā:

Bērzaines pagastā

 •  22. martā plkst. 14.00 Bērzaines tautas namā - Mākslinieces Lienes Siliņas gleznu izstādes “Par sapņiem” atklāšanu;
 • 22. martā plkst. 15.00 Bērzaines tautas namā - Viestura Kairiša jaunās spēlfilmas “Pilsēta pie upes” seansu;
 •  28. martā plkst. 20.00 Bērzaines tautas namā - Akcijas “Zemes stunda” koncertu kopā ar mūziķi Joranu Šteinhaueru;
 • 12. aprīlī plkst. 10.00 Bērzaines ciema centrā – Lieldienu iešūpošanu;

Dikļu pagastā

 • 25. martā plkst. 12.00 Dikļu kapos - Komunistiskā genocīda upuru piemiņas brīdi pie Baltā krusta;
 • 27. martā plkst. 19.00 Dikļu kultūras centrā - Starptautiskai teātra dienai veltīto pasākumu - aktiera Mārtiņa Liepas autorkoncertu “Citādāks”;
 • 29. martā plkst. 10.00 Dauguļos, pie Ziemeļvidzemes pamatskolas - Pārgājienu cikla “Apkārt Kocēnu novadam” 2. posmu "Bauzis -  Dauguļu mž.";
 • 7. aprīlī plkst. 19.00 Dikļu kultūras centrā - Viestura Kairiša jaunās spēlfilmas “Pilsēta pie upes” seansu;
 • 8. aprīlī plkst. 10.00 Dikļu kultūras centrā - Jauno talantu koncertu;
 • 12. aprīlī plkst. 14.00 Vika pasaku parkā - Lieldienu jampadraci;

Kocēnu pagastā

 • 19. un 26. martā, 2. aprīlī Straupnieku karjera teritorijā - Skriešanas seriālu “Mežuļu Cilpas 2020”;
 •  20. martā plkst. 17.30 Kocēnu kultūras namā - Bērnu un vecāku radošo vakaru “Pavasara laboratorija” kopā ar Judīti Bukšu;
 •  22. martā plkst. 16.00 Kocēnu kultūras namā - Frankofonijas dienu koncertu,

Par biļetēm, kas nopirktas “Biļešu paradīzes” kasēs, naudu pircēja kontā atgriezīs “Biļešu paradīze”, savukārt, lai saņemtu naudu par nopirktajām biļetēm pagastu pārvaldēs, jāraksta vēstule uz e-pasta adresi erekini@kocenunovads.lv, kurā jānorāda pircēja vārds un uzvārds, norēķinu konta numurs, kā arī jāpievieno dokuments vai attēls, kurā redzama iegādātā biļete un tās numurs. Ja biļetes īpašniekam nav norēķinu konta, skaidrā veidā naudu varēs saņemt Kocēnu novada kasēs gada laikā pēc ārkārtas stāvokļa atcelšanas. Ārkārtas stāvokļa laikā piesardzības nolūkā Kocēnu novada dome ierobežos norēķinus ar skaidru naudu.

 • 25. martā plkst. 17.30  Mujānos, pie piemiņas akmens - Komunistiskā genocīda upuru atceres dienai veltīto piemiņa brīdi;
 • 25. martā plkst. 18.30 Kocēnu kultūras namā - Lietuviešu vēsturiskās drāmas “Pelni sniegā” seansu;
 • 28. martā plkst. 11.00 Kocēnu kultūras namā - Kocēnu novada pirmsskolas izglītības iestāžu mazo vokālistu sadziedāšanās pasākumu;
 • 28. martā plkst. 20.00 Kokmuižas pilī - “Zemes stundu” kopā ar dziesminieku Kārli Kazāku un ģitāristu Māri Bīmani;
 • 5. aprīlī plkst. 11.00 Baltajā mājā, Rubenē - Dievkalpojumu Rubenē “Baltajā mājā” pie Rubenes baznīcas;
 • 8. aprīlī plkst. 17.30 Kocēnu pagasta 1.bibliotēkā - Mākslinieces un mākslas pedagoģes Daces Brizauskas jubilejas izstādes atvēršanu;
 • 12. aprīlī plkst. 10.00 – 14.00 Kocēnos - pasākumu “Kocēnu pavasaris 2020”;
 • 12. aprīlī plkst. 11.00 Rubenē - Lieldienu Dievkalpojumu;

Vaidavas pagastā

 • 21. martā plkst. 16.00 Vaidavas kultūras un amatniecības centrā - Vaidavas kultūras un amatniecības centra 40 gadu jubilejas pasākumu “Savējie sapratīs”;
 • 25. martā plkst. 16.00 Vaidavā - Komunistiskā genocīda upuru piemiņas pasākumu;
 • 26. martā plkst. 15.00 Vaidavas kultūras un amatniecības centrā - Bērnu deju kolektīvu koncertu "Kocēnu skolu sadancis";
 • 28. martā plkst. 12.00 Vaidavas kultūras un amatniecības centrā -  Vizuālās un vizuāli plastiskās mākslas konkursu “Radi rotājot”;
 • 28. martā plkst. 17.00 Vaidavas kultūras un amatniecības centrā - Tautisko deju koncertu “Rakstu raksti dejās vīti”;
 • 12. aprīlī plkst. 14.00 Vaidavas pagasta centrā - Lieldienu lustes;
 • 13. aprīlī plkst. 18.00 Vaidavas kultūras un amatniecības centrā - Deju izrādi “Balto putnu trauksme”;

Par biļetēm, kas nopirktas “Biļešu paradīzes” kasēs, naudu pircēja kontā atgriezīs “Biļešu paradīze”, savukārt, lai saņemtu naudu par nopirktajām biļetēm pagastu pārvaldēs, jāraksta vēstule uz e-pasta adresi erekini@kocenunovads.lv, kurā jānorāda pircēja vārds un uzvārds, norēķinu konta numurs, kā arī jāpievieno dokuments vai attēls, kurā redzama iegādātā biļete un tās numurs. Ja biļetes īpašniekam nav norēķinu konta, skaidrā veidā naudu varēs saņemt Kocēnu novada kasēs gada laikā pēc ārkārtas stāvokļa atcelšanas. Ārkārtas stāvokļa laikā piesardzības nolūkā Kocēnu novada dome ierobežos norēķinus ar skaidru naudu.

Zilākalna pagastā

 • 25. martā plkst. 18.00 Zilākalna kultūras namā - Viestura Kairiša jaunās spēlfilmas “Pilsēta pie upes” seansu;
 • 28. martā plkst. 16.00 Zilākalna kultūras namā - Matīšu amatierteātra izrādi – Monika Zīle “Savedējs”;
 • 10. aprīlī plkst. 16.00 Zilākalna estrādē - Pasākumu “Sagaidām Lieldieniņu”;
 • 18. aprīlī plkst. 17.00 Zilākalna kultūras namā - Pavasara koncertu kopā ar muzikālo apvienību “5 Jāņi”;
Līdz 14. aprīlim nebūs skatāmas arī izstādes Kocēnu novada bibliotēkās, pagastu pārvaldēs un kultūras namos!

Pasākumi, kuru norise plānota pēc 14. aprīļa, pagaidām netiek atcelti un nauda par iegādātajām biļetēm netiek atgriezta. Lūdzam būt saprotošiem un sekot līdzi aktuālajai informācijai!

Ja radušies jautājumi saistībā ar kultūras pasākumu norisi Kocēnu novadā, aicinām sazināties ar Kocēnu novada Kultūras un starptautisko sakaru koordinatori  Noru Urbāni  tel. 26988129, e-pasts: nora.urbane@kocenunovads.lv

1-10 of 343