Zirgaudzētavā „Kocēni” notiks seminārs pajūgu braukšanā manēžas tiesnešiem un braucējiem

Publicēja 2015. gada 20. maijs 05:23Elīna Upīte
No 28. maija līdz 30.maijam zirgaudzētavā „Kocēni” Kocēnu pagasta „Astrās” notiks seminārs pajūgu braukšanā manēžas tiesnešiem un braucējiem FEI Solidaritātes programmas ietvaros.

Semināru vadīs viens no labākajiem Nīderlandes pajūgu braucējiem, Nīderlandes divjūgu izlases dalībnieks Gerards Leijtens.

Semināra pirmajā dienā, 28. maijā, no plkst. 17.00 paredzēta teorijas nodarbība „Viss par divjūgiem” un praktiskā nodarbība „Divjūga zirgu pareiza iejūgšana. 29. maijā semināra dalībnieki pārbaudīs savas prasmes manēžas braukšanas testā, tiesneši un braucēji analizēs manēžas shēmas video materiālu un piedalīsies individuālajās nodarbības. Semināra noslēdzošajā dienā, 30. maijā, plkst. 9.00 notiks individuālās nodarbības un plkst. 16.00 konusu braukšana.

Semināru organizē Latvijas Jātnieku federācija sadarbībā ar biedrību „Kokmuiža” un zirgaudzētavu „Kocēni”. Semināra programma pieejama ŠEIT.

FEI Solidaritātes programmas mērķis ir nodrošināt Nacionālās federācijas ar darba instrumentiem, lai jāšanas sportu valstī attīstītu ilgtspējīgā, strukturētā, progresīvā un profesionālā veidā. Līdz šim apmēram 40 Nacionālo federāciju no Dienvidu un Centrālās Amerikas, Karību reģiona, Centrālās un Austrumu Eiropas, Āzijas un Āfrikas ir saņēmušas palīdzību no FEI Solidaritātes programmas vidēja un ilgtermiņa projektiem - finansiālu, tehnisku atbalstu un konsultāciju pakalpojumus.

Programmas atbalstu nolēmusi izmantot arī Latvijas Jātnieku federācija, pajūgu braukšanas sporta disciplīnā vairāku pasākumu ietvaros apmācot nacionālo sacensību amatpersonas un braucējus, uz Latviju aicinot Heinu Verhofstadu no Nīderlandes, kurš ir nacionālās kategorijas tiesnesis, 3. līmeņa maršrutu sastādītājs un 2. līmeņa tehniskais delegāts, un Gerardu Leijtenu (Nīderlande), kurš 2011. gada Pasaules Čempionātā divjūgiem ieguva piekto vietu, 2013. gada Pasaules Čempionātā - 18. vietu, ir vairāku starptautisko sacensību uzvarētājs un godalgoto vietu ieguvējs, un 2014. gada Nacionālā Čempionāta sudraba medaļas ieguvējs.

Pirmais šīs programmas ietvaros paredzētais pasākums notika 7. – 9. martā zirgaudzētavā „Kocēni”, pulcējot interesentus no visas Latvijas - braucējus un esošās un topošās sacensību amatpersonas.
Ċ
Elīna Upīte,
2015. gada 20. maijs 05:23
Comments