Zaļā dzelzceļa posmā Kocēnu novadā izveidota distanču slēpošanas trase

Publicēja 2021. gada 5. febr. 03:32Kristers Blūms
Kocēnu novada pašvaldība, sadarbojoties ar Dabas aizsardzības pārvaldi un Ziemeļvidzemes biosfēras rezervātu, izveidojusi 9 km garu distanču slēpošanas trasi Zaļā dzelzceļa posmā no Mazbrenguļu ceļa pārbrauktuves līdz Dikļu stacijai un Grebu kalna virzienā.

Kā informē Zilākalna kultūrvēstures un apmeklētāju centra vadītājs Toms Treimanis, trases posms no Dikļu stacijas līdz Mazbrenguļiem 6 km garumā pieejams kā slidsoļa, tā arī klasiskā soļa slēpotājiem, bet posms no Dikļu stacijas Grebu kalna virzienā 3 km garumā veicams slidsolī, jo tajā nav ievilkta sliede klasiskajam solim. Slēpotāji aicināti ievērot distancēšanās prasības un valstī noteiktos ierobežojumus, kā arī lūdzam kājāmgājējus neizstaigāt ievilkto sliedi. Iepretim Dikļu stacijai izveidots stāvlaukums, kur novietot automašīnas.

Vienlaikus arī atgādinām, ka ar motorizētajiem transportlīdzekļiem pa Zaļo dzelzceļu pārvietoties ir aizliegts! Šī noteikuma ievērošanu uzraudzīs Kocēnu novada pašvaldības policija.

Slēpošanas priekus iespējams baudīt ir citviet Kocēnu novadā izveidotajās trasēs, taču salīdzinājumā ar Zaļā dzelzceļa posmu tās ir īsākas.

Kocēnos, kā ierasts, slēpotājiem pieejama trase, kas izveidota pļavā ciema centrā starp Alejas ielas un Ozolu ielas alejām. Šogad jauna slēpošanas trase ir izveidota Kokmuižas promenādē pie Kocēnu dīķa. Lai gan abas trases daļēji izgaismo tuvumā esošais ielu apgaismojums, iesakām slēpotājiem līdzi paņemt pieres lukturīti.

Slēpošanas trases tiek veidotas arī Rubenē – viena trase atrodas teritorijā starp krodziņu “Mazais Ansis” un BMX trasi, vēl viena trase sākas sporta laukumā aiz Rubenes pamatskolas, kā arī labvēlīgu laikapstākļu gadījumā sadarbībā ar biedrību “Rubenes Anši” slēpotājiem būs pieejamas trases uz ūdenstilpēm Lielais Ansis un Mazais Ansis.

Aicinām ikvienu ievērot valstī noteiktos drošības pasākumus Covid-19 izplatīšanās ierobežošanai, kā arī būt uzmanīgiem, atrodoties uz ledus.

Slēpošanas trasi kartē apskati ŠEIT.


Par citiem dabas tūrisma objektiem Kocēnu novada un citviet iespējams uzzināt lietotnē “Dabas tūrisms” sniedz iespēju īsā laikā saplānot dienu skaistai pastaigai vai izbraucienam dabā. Lietotne palīdzēs rast atbildes uz jautājumiem – kur šodien doties vai ko darīt. Tās saturs ir sakārtots vairāk nekā 20 dažādās kategorijās, kas ļauj ērti izvēlēties sev piemērotāko veidu ceļošanai dabā.
Comments