VIII Latvijas Jaunatnes Olimpiādē jāšanas sacensībās konkūra disciplīnā uzvar Elizabete Krista Juraša

Publicēja 2019. gada 7. jūl. 22:53Elīna Upīte   [ atjaunināts 2019. gada 8. jūl. 03:24 ]
Jelgavā aizvadītajā nedēļas nogalē norisinājās VIII Latvijas Jaunatnes Olimpiāde, kurā Kocēnu novada pašvaldību jātnieku sportā pārstāvēja četras sportistes no zirgaudzētavas “Kocēni” – Elizabete Krista Juraša (konkūrs (šķēršļu pārvarēšana)),  Megija Dambe (iejāde un konkūrs), Estere Ošeniece (iejāde un konkūrs), Krista Milberga (iejāde), un Ance Anna Katkovska (konkūrs), kura ikdienā trenējas Inčukalnā.

Sacensības jātnieku sportā - iejādē un konkūrā, norisinājās sestdien, 6. jūlijā, Jāšanas sporta klubā “Princis”, Ozolniekos.

Kā informē Latvijas Jātnieku Federācija, konkūrā sportistu rezultāti tika vērtēti divu maršrutu summā – ar šķēršļu augstumu līdz 100 cm 2 fāzēs un 115 cm ar vienu pārlēkšanu uz laiku. Uzvaru izcīnīja Elizabete Krista Jurša ar zirgu Lagūna N (Kocēnu novads) – 65,5 punkti, otro vietu ieguva Kristīne Zomera ar Quanta Costa (Valmiera) – 48,9, bet trešajā vietā Amanda Zariņa ar Clea (Salaspils) – 44,7, savukārt 6. vietā ierindojās Estere Ošeniece ar zirgu Krēta (Kocēnu novads) ar 28,8 punktiem.

Latvijas Jaunatnes olimpiādes čempione konkūrā Elizabete Krista Juraša, kura trenējas zirgaudzētavā “Kocēni”, Kocēnu novadā pie Terēzes Zaltes, šogad beigusi Valmieras Pāgaujas ģimnāzijas 10. klasi: “Gatavojos šīm sacīkstēm, kā jau citām. Tomēr te bija lielāka spriedze, jo tā bija Latvijas Jaunatnes olimpiāde. Esmu ļoti priecīga, ka man izdevās uzvarēt, turklāt galvenajā maršrutā biju viena no septiņiem sportistiem, kas pamatdistanci veica bez soda punktiem un kvalificējās pārlēkšanai. Nebija viegli veikt šo maršrutu un sacensties patiesi spēcīgā konkurencē, tāpēc esmu gandarīta par paveikto. Šis bija mans trešais starts Latvijas Jaunatnes olimpiādē, tagad beidzot konkūrā izcīnīju uzvaru! Man šogad aprit 17 gadu, un šī ir pēdējā Jaunatnes olimpiāde, kurā varu startēt savā vecuma grupā, tad jau cīnīšos pieaugušo konkurencē."

Kocēnu novada pašvaldības pārstāves VIII Latvijas Jaunatnes Olimpiādē:

 
Krista Milberga ar zirgu Geiša iejādē    I      Megija Dambe ar zirgu Calipso konkūrā

 
Estere Ošeniece ar zirgu Dilaila iejādē    I     Elizabete Krista Juraša ar zirgu Lagūna N konkūrā

Ance Anna Katkovska ar zirgu Falko iejādē

Comments