Aicinām iesniegt idejas, kā padarīt Kocēnu novadu un tā vidi vēl draudzīgāku ģimenēm

Publicēja 2021. gada 11. janv. 23:12Elīna Upīte   [ atjaunināts 2021. gada 11. janv. 23:15 ]
Vēl šodien, 12. janvārī, līdz dienas beigām ikvienam Kocēnu novada iedzīvotājam ir iespēja iesniegt savu ideju, kā, viņaprāt, lietderīgi un paliekoši ieguldīt konkursā "Gimenei draudzīgākā pašvaldība 2020" iegūto naudas balvu 12 500 eiro apmērā. Informācija par ideju - tās apraksts, īstenošanas vieta un, ja nepieciešams, papildu informācija (skice, fotogrāfijas u.c.) - jānosūta uz e-pasta adresi attistiba@kocenunovads.lv.

Saskaņā ar konkursa nolikumu naudas balva jāizmanto, veidojot un nodrošinot atbalsta pasākumus ģimenēm ar bērniem vai veidojot novada vidi draudzīgāku ģimenēm. 

Kopš aicinājuma publicēšanas 5. janvārī pašvaldība no iedzīvotājiem saņēmusi 11 idejas. Pēc iesūtīto ideju apkopošanas piedāvāsim iedzīvotājiem par tām balsot.

Kā iepriekš vēstīts, Kocēnu novada pašvaldība saņēmusi apbalvojumu Sabiedrības integrācijas fonda rīkotajā konkursā “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība 2020” kā labākie Vidzemes reģionā.

Kocēnu novada domes priekšsēdētājs Jānis Olmanis: “Aizvadītā gada nogalē saņēmām priecīgu ziņu – esam apbalvoti kā Vidzemes plānošanas reģionā ģimenei draudzīgākā pašvaldība! Šis vērtējums nācis gan no iedzīvotāju balsojuma un ieteikumiem, gan no ekspertu secinājumiem, gan žūrijas komisijas, kurai konkursa noslēdzošajā kārtā tiešsaistē prezentējām pašvaldības darbu. Vislabākais ir tas, ka to ir teikušas ģimenes, kuras dzīvo pie mums, Kocēnu novadā un, manuprāt, pašvaldībai šis ir visaugstākais sasniegums, ja tās iedzīvotāji atzinīgi novērtē paveikto un ģimenes, kuras dzīvo Kocēnu novadā, pasaka, ka šī viņiem ir vislabākā pašvaldība. Esam ļoti pateicīgi ikvienam, kurš balsoja!”

Kā atzina konkursa žūrijas komisija, Kocēnu novada pašvaldību no pārējām laureātpašvaldībām atšķīra aspekts, ka iedzīvotāju vērtējumā tā bija saņēmusi visaugstākos rādītājus, tostarp arī augstāko balsotāju apmierinātības līmeni. Komentāros iedzīvotāji norādīja, ka atzinīgi novērtē plašo atbalstu daudzbērnu ģimenēm, brīvpusdienas, pārtikas pakas ārkārtas situācijas laikā 2020. gada pavasarī un attālināto mācību laikā, ieguldījumus infrastruktūras attīstībā un labiekārtoto dzīves vidi, izglītības nodrošinājumu, atbalstu nokļūšanai uz izglītības iestādēm, sociālā atbalsta sistēmu, pasākumus ģimenēm ar bērniem, atbalstu jaunajām ģimenēm (“Rausīšu skoliņa”, atbalsta grupas, psihologa konsultācijas), saldumu paciņas Ziemassvētkos u.c.

Konkurss “Ģimenei draudzīgākā pašvaldība” ir viens no trim ģimeņu atbalsta pasākumiem, ko realizē Sabiedrības integrācijas fonds. Fonds īsteno arī programmu “Ģimenei draudzīga darbavieta“, kā arī izsniedz Latvijas Goda ģimeņu apliecības “3+ Ģimenes karte” Latvijas daudzbērnu ģimenēm.
Comments