Vairāku liela mēroga centru darbība tiks pagarināta – tie darbosies vēl divas dienas arī pēc Lieldienu brīvdienām

Publicēja 2021. gada 5. apr. 05:58Elīna Upīte
Daļa no lielajiem vakcinācijas centriem strādās arī pēc Lieldienu brīvdienām - 6. un 7. aprīlī, lai varētu nodrošināt iespēju vakcinēties tiem iedzīvotājiem, kuri saņēma uzaicinājumu, bet nevarēja brīvdienu plānu dēļ ierasties vai nebija vajadzīgā ārsta nosūtījuma. Centri darbosies, lai turpinātu arī citu prioritāro iedzīvotāju grupu vakcināciju.

Liela mēroga vakcinācijas centri tika atvērti pirmo reizi, un tas ļāva pārliecināties par liela mēroga vakcinācijas procesu un identificēt uzlabojumus. Tā kā ne visi iedzīvotāji bija gatavi nākt vakcinēties brīvdienās, lai gan tāda iespēja tiek nodrošināta, tad vakcinācijas centru darbība tiks pagarināta arī pēc Lieldienu brīvdienām – daļa no tiem strādās arī 6. un 7. aprīlī.

6. aprīlī strādās 6 liela mēroga centri: Rīgā - BT1 Ķīpsalā, ATTA centrs, kā arī centri Valmierā, Jūrmalā un abi centri Daugavpilī. Savukārt 7. aprīlī strādās 11 liela mēroga centri: Rīgā - BT1 Ķīpsalā, ATTA centrs, kā arī centri Cēsīs, Valmierā, Rēzeknē, Jelgavā, Jēkabpilī, Liepājā, Jūrmalā, kā arī abi centri Daugavpilī. Iedzīvotāji saņems uzaicinājumu vakcinēties uz šiem centriem no vakcinācijas veicējiem.

Liela mēroga centros vakcīnu pret Covid-19 saņem seniori vecumā virs 70 gadiem, iedzīvotāji ar hroniskām saslimšanām, personas, kuras dzīvo vienā mājsaimniecībā ar hroniski slimiem bērniem un bērniem ar imūnsupresiju, kā arī pakāpeniski tiek uzrunāti un aicināti vakcinēties iedzīvotāji vecumā no 60 līdz 70 gadiem.

4. aprīlī, vakcinācija pret Covid-19 uzsākta arī iedzīvotāju grupā no 60 līdz 70 gadiem. Tas ļaus vēl lielākam iedzīvotāju skaitam saņemt vakcīnu pret Covid-19. Šajā iedzīvotāju grupā kopumā Latvijā ir vairāk nekā 241 000 iedzīvotāju.

Ņemot vērā lielo iedzīvotāju skaitu šajā vecuma grupā, vakcinācija šiem iedzīvotājiem uzsākta pakāpeniski. Vispirms aicinājumu vakcinēties (īsziņas, e-pasta vai zvana veidā) saņems tie šīs vecuma grupas iedzīvotāji, kuri pieteikušies vakcīnai manavakcina.lv vai pa tālruni: 8989, vai pie sava ģimenes ārsta. Pakāpeniski aicinājumu vakcinēties saņems arī citi iedzīvotāji šajā vecuma grupā.
Comments