Ziņas‎ > ‎Novada ziņas‎ > ‎

Uzsākts aktīvs darbs pie jaunatnes politikas veidošanas novadā

Publicēja 2017. gada 5. dec. 05:51Krista Gromova   [ atjaunināts 2017. gada 7. dec. 06:51 ]
Ar Kocēnu novada domes 2017.gada 26.oktobra lēmumu ir izveidota jauna nodaļa "Kultūras, sporta un jaunatnes nodaļa", kuras viens no uzdevumiem ir veicināt jauniešu aktivitāti Kocēnu novadā, veidojot tiešo dialogu. Šobrīd ir uzsākts aktīvs darbs pie jaunatnes politikas veidošanas un š.g. 16. decembrī ikviens jaunietis ir aicināts uz iepazīšanās pasākumu Kocēnu novada Vaidavā.

2017.gada 31. oktobrī Kocēnu novadā viesojās Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrijas, Latvijas Pašvaldību savienības un Latvijas Jaunatnes padomes pārstāvji, lai kopā ar Kocēnu novada domes un Burtnieku novada pašvaldības pārstāvjiem pārrunātu jaunatnes politikas attīstības veicināšanu Latvijā. Tikšanās laikā pašvaldību pārstāvji tika iepazīstināti ar jaunatnes politikas plānošanas iespējām un jaunatnes politikas plānošanas galvenajiem virzieniem valstī, pārrunāta jaunatnes politikas dokumentu izstrāde, kā arī jautājumi, kas attiecas uz sadarbības veicināšanu starp pašvaldībām un Izglītības un zinātnes ministriju.

Savukārt 22. un 23. novembrī Kocēnu novada domes Kultūras, sporta un jaunatnes nodaļas un Attīstības nodaļas pārstāvji, oktobra seminārā pārrunāto, pielietoja praktiski, apmeklējot Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras organizēto semināru par jaunatnes politikas plānošanas dokumentu izstrādi. Divu dienu intensīvās apmācībās Kocēnu novada domes pārstāvji ieguva vērtīgas zināšanas par Jaunatnes politikas plānošanas dokumentu izstrādi, par veiksmes stāstiem un par praktisko pieredzi, izstrādājot veiksmīgu plānošanas dokumentu.

Iegūtās zināšanas un pieredzes apmaiņa ir veicinājusi attīstību darbā ar jaunatni un jau š.g. 16. decembrī plkst. 15.00 ikviens Kocēnu novada jaunietis ir aicināts uz Vaidavas multifunkcionālo jauniešu centru (Skolas ielā 1A, Vaidava), kur notiks atvērto durvju dienas. To laikā ikvienam jaunietim būs iespēja uzzināt jauniešu centra piedāvātās iespējas, iepazīties ar citiem novada jauniešiem un iesaistīties Kocēnu novada jauniešu dzīves organizēšanā.

Plašāka informācija par iespējām jauniešiem Kocēnu novadā pieejama pa tālr. 29188645 vai rakstot uz e-pastu mikus.krisans@kocenunovads.lv.


Comments