Sveikti jauno literatūras talantu konkursa “Bērnu literatūras maģija 2020” laureāti

Publicēja 2020. gada 13. okt. 03:49Elīna Upīte
Aizvadītajā piektdienā, 9. oktobrī, jau 14. reizi Dikļos norisinājās bērnu literatūras svētki, kuru ietvaros noskaidroja jauno literatūras talantu konkursa “Bērnu literatūras maģija 2020” laureātus.

Šogad konkursā, kura moto ir diklēnieša, rakstnieka un dzejnieka Vika dzejas rindas “Kad mērs ir pilns, prot daba rādīt zobus”, saņemti 30 darbi, ko iesūtīja bērni un jaunieši no Vecpiebalgas vidusskolas, Talsu Valsts ģimnāzijas, Rencēnu pamatskolas, Trikātas pamatskolas, Valmieras sākumskolas un Valmieras Pārgaujas sākumskolas.

“Bērnu literatūras maģija 2020” laureāti:

3. – 4. klašu grupā:
  • Proza: Rencēnu pamatskolas skolniece Beatrise Vosa ar darbu “Teika”, Rencēnu pamatskolas skolniece Ramona Tkačenko (“Pasaka”), Rencēnu pamatskolas skolnieks Adrians Žavoronkovs (“Pastāstiņš”).
  • Dzeja: Vecpiebalgas vidusskolas skolniece Madara Riekstiņa (“Viens labs”).
5. – 7. klašu grupā:
  • Proza: Valmieras Pārgaujas sākumskolas skolniece Elza Galvanovska (“Lielais virpulis”).
  • Dzeja: Vecpiebalgas vidusskolas skolnieks Viesturs Puriņš (“Kad mērs ir pilns”), Valmieras sākumskolas skolnieks Oskars Varga (“Dabas zobi”).
9. – 12. klašu grupā:
  • Proza: Vecpiebalgas vidusskolas skolniece Marta Logina-Pundure (“Kad mērs ir pilns, prot daba rādīt zobus”).
  • Dzeja: Talsu Valsts ģimnāzijas skolnieks Artūrs Pauls Ķēniņš (“Kad mērs ir pilns, prot daba rādīt zobus”), kurš saņēma arī Dikļu bibliotēkas speciālbalvu.

Par vislabāko darbu, kas iesniegts šī gada konkursā, žurijas komisija, ko apbalvošanas pasākumā pārstāvēja redaktore, tulkotāja un žūrijas locekle Antra Lezdiņa, atzina Vecpiebalgas vidusskolas skolnieces Lizetes Rudzītes prozas darbu “Kad Lielais Ducinātājs izslēgs sauli”. 

Bērnu literatūras svētku atklāšanā viesojās dzejnieks un rakstnieks Viks, radošas un izglītojošas meistarklases skolēniem un skolotājiem vadīja māksliniece un bērnu grāmatu ilustratore Agija Stake un kultūržurnāliste, Rakstniecības un mūzikas muzeja komunikācijas Izglītības un satura projektu nodaļas vadītāja Liegu Piešiņu. Noslēgumā ikvienam bija iespēja noskatīties Valmieras drāmas teātra izrādi bērniem "Slinkums".

Jauno literatūras talantu konkursu organizē Kocēnu novada dome un Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centrs. Konkurss tiek rīkots jau kopš 2007. gada, un tā mērķis ir piesaistīt skolēnu interesi literārajai daiļradei, popularizējot latviešu bērnu literatūru, rosināt skolēnos iztēli un prasmi paust savas domas par sabiedrībā notiekošiem procesiem, kā arī veicināt bērnu un jauniešu izpratni par literatūras un mākslas žanru dažādību, liekot apzināties katra individualitāti un unikalitāti kā vērtību.

Comments