Ziņas‎ > ‎Novada ziņas‎ > ‎

Skolēnu vasaras nodarbinātības programmu rezultāti

Publicēja 2018. gada 5. sept. 01:09Kristers Blūms
Iesākoties jaunajam mācību gadam, noslēgušās arī Kocēnu novada domes un Nodarbinātības valsts aģentūras kopīgi organizētās vasaras nodarbinātības aktivitātes. 

Tāpat kā iepriekšējos gados nodarbinātības aktivitātes Kocēnu novada jauniešiem bija pieejamas divās programmās. 13 līdz 15 gadus veciem jauniešiem bija pieejama Kocēnu novada domes nodarbinātības programma, kas ļāva jauniešiem iegūt darba pieredzi, strādājot četras stundas dienā, piecas dienas nedēļā, divu nedēļu garumā. 

Kocēnu novada dome, šajā programmā deva iespēju strādāt piecos posmos no jūnija līdz augustam, kopumā sniedzot darba vietu 72 jauniešiem visos Kocēnu novada pagastos.Savukārt skolēniem vecumā no 15 līdz 20 gadiem šajā vasarā bija iespēja pieteikties Nodarbinātības valsts aģentūras programmā "Nodarbinātības pasākumi vasaras brīvlaikā personām, kuras iegūst izglītību vispārējās, speciālās vai profesionālās izglītības iestādēs".

Šajā nodarbinātības programmā jauniešiem bija iespēja strādāt viena mēneša garumā, nosakot darba laiku, atbilstoši skolēna vecumam. Jauniešiem no 15 līdz 17 gadiem darba diena nepārsniedza 7 stundas dienā (piecas dienas nedēļā), savukārt jauniešiem, kuri jau ir sasnieguši pilngadību, darba laiks tika noteikts 8 stundas dienā (piecas dienas nedēļā).  Šajā programmā vietu skaits bija ierobežots, nosakot, ka darba vietu skaits visas vasaras garumā bija 36. Jāmin, ka jauniešu interese bija ļoti liela un diemžēl visiem pretendentiem Kocēnu novada dome nevarēja piedāvāt darba vietu, taču visas piešķirtās darba vietas tika izmantotas, nodrošinot darba vietas visos Kocēnu novada pagastos.
Comments