Ziņas‎ > ‎Novada ziņas‎ > ‎

Skauti un gaidas pulcējas nometnē Dikļos

Publicēja 2018. gada 29. okt. 07:55Elīna Upīte
25. - 28. oktobrī Kocēnu novada Dikļos norisinājās lielākā šīgada skautu un gaidu nometne “Rudens cerība 2018”. To jau 21. reizi organizēja Rīgas 155. skautu vienība, un šogad pasākums pulcināja teju 300 skautu un gaidu no visas Latvijas.

Par nometnes vietu tika izvēlēti Dikļi, kur norisinājās pirmie latviešu Dziedāšanas svētki. Zīmīgi, ka tieši šogad norisinājās Vispārējie Dziesmu un deju svētki, kā arī mūsu Latvija šogad svinēs 100 gadus. Nometnes laikā dalībnieki piedalījās nodarbībās, kurās atjaunoja un ieguva daudzpusīgas zināšanas un prasmes saistībā ar āra dzīvi, attīstīja savstarpējo komunikāciju un sadarbības spējas. Nodarbojās ar fiziskajām aktivitātēm, devās pārgājienā un iepazina nozīmīgas vietas Dikļos kā, piemēram, Neikenkalna dabas koncertzāli, baznīcu u.c.

Nometnes ir daļa no skautu un gaidu neformālās izglītības programmas, tajā rūdas raksturs, tiek attīstīts atbildīgums pret sevi un citiem, saskarsmes prasmes un gūts prieks.

Nometnē piedalījās vienības no Rīgas, Valmieras, Kocēniem, Stāķiem, Ogres, Ogresgala, Siguldas un Tukuma, kā arī 15 starptautisko misiju veterānu bērni no visas Latvijas.

Nometni “Rudens cerība 2018” rīkoja Rīgas 155. skautu vienība sadarbībā ar Latvijas Skautu un gaidu centrālo organizāciju. Tā tapusi ar Nacionālo bruņoto spēku, āra dzīves izglītības centra “Pelēkais vilks”, Kocēnu novada domes, Valmieras, Tukuma, Ogres un Rīgas pašvaldību atbalstu un Latvijas skautu un gaidu brīvprātīgo vadītāju ieguldījumu, Izglītības un zinātnes ministrijas Jaunatnes politikas valsts programmas 2018. gadam valsts budžeta finansējuma un dalībnieku vecāku līdzmaksājumu.

Organizācija izsaka pateicību visiem atbalstītājiem un brīvprātīgajiem skautu un gaidu vadītājiem, kas palīdzēja tapt šai nometnei!

Kocēnu 38. skautu vienības dalībnieki, Kocēnu novada domes priekšsēdētājs Jānis Olmanis un Dikļu pagasta pārvaldes vadītājs Atis Antons

Skautisms un gaidisms ir jaunatnes neformālās audzināšanas kustības, kas papildina skolu un ģimeni. To mērķis ir audzināt jaunatni par krietniem un derīgiem savas valsts un pasaules pilsoņiem. Skautisms un gaidisms attīsta pašpaļāvību, vēlmi izzināt, atklāt un gribu mācīties. Šobrīd Latvijā ir ap 800 aktīvu skautu un gaidu. Latvijas Skautu un Gaidu centrālā organizācija ir pasaules skautu un gaidu organizāciju WOSM (World Organization of the Scout Movement) un WAGGGS (World Association of Girl Guides and Girl Scouts) dalīborganizācija. Sīkāk www.skauti.lv.

Dalībnieku sajūtas fiksētas nometnes sociālo mediju vietnē Instagram,  mirkļa birkā #rudenscerība.

Comments