Ziņas‎ > ‎Novada ziņas‎ > ‎

Senajā Kokmuižā šogad atdzimst jauna teritorija, aicinām uz talku!

Publicēja 2017. gada 11. aug. 01:24Inese Arhīvs   [ atjaunināja Krista Gromova 2017. gada 16. aug. 22:55 ]
Senajās saimniecībās, tai skaitā muižu saimniecībās nebija nejaušu ēku. Tāpēc, atjaunojot seno Kokmuižu un tās teritoriju, nepieciešams maksimāli saglabāt to, kas kultūrainavā vēl pastāv. Raugoties uz muižu arhitektūras mantojumu Latvijā kopumā, retas ir vietas, kur muižas kompleksā saglabājušās visas ēkas, taču Kokmuiža ir salīdzinoši bagāta gan arhitektoniski, gan ainaviski.

Senais zirgu stallis šī gada Kokmuižas svētku ietvaros, 2017.gada 8. un 9. septembrī, pārtaps par Mākslas telpu. Stikla skulptūras, mūzika un gaisma mūru iekšpusē un logos aicinās Kocēnu iedzīvotājus un viesus izbaudīt senā un jaunā brīnišķīgu mijiedarbību un būs pirmais solis pretī vietas iedzīvināšanai, piepildot šo seno telpu ar jaunu saturu. Mākslinieces Andas Munkevicas stikla skulptūru izstāde tiks atklāta 8. septembrī un šajā mākslas telpā notiks divi koncerti 8. un 9. septembrī.

Lai līdz šīm pārvērtībām nokļūtu, aicinām ikvienu iedzīvotāju piedalīties staļļa teritorijas un mūru sakārtošanas talkā. Tā notiks sestdien, 2017.gada 26. augustā no plkst. 10.00.

Nepieciešamie veicamie darbi ir:

-vaļējo ķieģeļu mūru augšpusē noņemšana (nepieciešams cilvēku drošībai, izmantojot ēku)

-visu ķieģeļu mūru iekšpusē un ārpusē savākšana un novietošana glītās kaudzītēs (šie ķieģeļi tiks izmantoti mūra restaurēšanai)

-logu aiļu atvēršana (stikla objektu izvietošanai logos)

-pamatņu veidošana stikla skulptūru novietošanai

-teritorijas uzkopšana


Lai labāk organizētu darbus un plānotu talkas norisi, lūdzam pieteikties līdz 2017.gada 24. augustam:

vineta.vintere@kocenunovads.lv vai telefoniski 29226028

Pēc talkas aicinām uz kopīgu maltīti un sarunām.

Vide, kurā mēs dzīvojam, būs atkarīga arī no mūsu katra vēlmēm un veikuma. Tāpēc aicinām kopīgi atjaunot un atdot dzīvei vēsturiski bagātu un skaistu vietu, padarot to arī par mūsu kopīgā garīgā mantojuma daļu!

Un neaizmirstiet fotoaparātus, lai iemūžinātu pārvērtības!

Comments