Ziņas‎ > ‎Novada ziņas‎ > ‎

Rubenes pamatskolas skolēni iepazīst Valmieras Drāmas teātri

Publicēja 2018. gada 29. nov. 23:30Elīna Upīte
Karjeras izglītojošā pasākumā "Pa pēdām uz profesiju" 20. novembrī Rubenes pamatskolas 5. un 6. klases skolēni devās uz Valmieras Drāmas teātri, lai tur pēc teātra izrādes iepazīstos ar teātri kā darba vietu, kurā darbojas dažādas radošas un tehniskas profesijas.

Ekskursijā skolēniem tika radīta iespēja uzzināt par profesijām teātrī, karjeras un izglītības iespējām. Ekskursijas vadītājs stāstīja un uzskatāmi demonstrēja darba vidi tehniskajām profesijām - kostīmu šūšanas darbnīcu (šuvējas – modelētājas), frizieris - grimētājs,  skatuves konstrukciju radītājs (galdnieks - tehniķis), skaņu un gaismas režisors u.c. darba vietas teātrī.

Ekskursijas laikā skolēniem bija iespēja pārliecināties par teātra šķietami neredzamo profesiju un cilvēku nozīmi izrāžu tapšanā un teātra procesā. Tikšanās laikā noskaidroja teātra darbinieku iespējas, galvenos darba pienākumus, darba laiku un kā norit aktiera tipiska darba diena. Kādām rakstura īpašībām jāpiemīt, kādas prasmes, zināšanas un izglītība nepieciešama, lai strādātu ar teātri saistītu darbu. Ekskursijas noslēgumā tika secināts, cik nepieciešams dažādu profesiju kopums, lai radītu mākslas produktus. Vērojumi un piedalīšanās teātra mājas izziņā pilnveidoja skolēnu karjeras veidošanas prasmes saistībā radošu un tehnisku nozaru profesijām.

Pasākums organizēts projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 "Karjeras atbalsts vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.
Comments