Ziņas‎ > ‎Novada ziņas‎ > ‎

Rubenes pamatskolas komanda izcīna ceļazīmi uz Eiropas atklāto čempionātu robotikā "FIRST LEGO League"

Publicēja 2019. gada 9. apr. 01:28Elīna Upīte
Aizvadītajā nedēļas nogalē, 6. – 7. aprīlī, Valmieras 5. vidusskolā norisinājās robotikas sacensību “FIRST LEGO League” Latvijas mēroga fināls, kurā uzvaru un ceļazīmi uz Eiropas atklāto čempionātu robotikā izcīnīja Kocēnu novada Rubenes pamatskolas komanda “Rubis” skolotāja Ivara Ādamsona vadībā.

“FIRST LEGO League” fināla sacensību tēma bija “Into orbit” (“Orbītā”), un, kā atzīst Rubenes pamatskolas komandas vadītājs – direktors Ivars Ādamsons, cīņa bija spraiga, jo konkurence katru gadu arvien pieaug, un cīnīties ar pieredzējušiem 9. klašu skolēniem ir liels izaicinājums. “Rubis” izšķirošajam posmam bija labi sagatavojušies un dalību uzsāka ar pārliecinošu sniegumu, ko demonstrēja arī atlikušajās fināla kārtās.

Viens no uzdevumiem bija prezentēt mājās darbu – skolēni patstāvīgi un padziļināti izpētīja kosmosa tēmu un ar jauniegūtajām zināšanām dalījās ar klases un skolas biedriem. Komanda kopīgi veica pētījumu, kā palīdzēt kosmonautiem uzturēt sevi formā bezsvara stāvoklī, izzināja cilvēka muskuļu uzbūvi, treniņu pamatprincipus, konsultējās ar skolotājiem un mekēja informāciju internetā līdz tapa vingrojumu komplekss. Sacensību gaitā skolēnus intervēja angļu valodā runājoša televīzijas kompānija. Fināla sacensību noslēgumam Rubenes pamatskolas komanda bija sagatvojusi priekšnesumu "Kosmiskā deja", kurā garākais dejotājs sasniedza 3,15 metrus, bet īsākais – aptuveni 65 centimetrus. Skolēnu ieguldītais darbs ne tikai sagādāja prieku un gandarījumu pašiem, bet arī iepriecināja pārējās 20 finālistu komandas, kas pēc kopvērtējuma rezultātu paziņošanas steidza sveikt rubeniešus ar uzvaru, vēlēja izturību un izteica cerības, ka Latvijas vārds izskanēs arī pasaules mērogā.

Komandas vadītājs Ivars Ādamsons pēc izcīnītās uzvaras: ““FIRST LEGO League” sacensības notiek visā pasaulē, arī Latvijā, un Rubenes pamatskola tajās piedalās jau trešo reizi. Vai bija pamats domāt par šādu iznākumu? Gribētos teikt, ka zināma likumsakarība meklējama Rubenes pamatskolas mērķtiecīgā robotikas pulciņa un robotikas stundu organizēšanā. Esam sasnieguši brīdi, kad bērni un vecāki interesējas, vai arī nākamajā gadā būs robotikas stundas, tātad interese ir. Un, ja cītīgi strādājam, tad jābūt arī rezultātiem. Ar izcīnīto uzvaru Latvijas līmeņa sacensībās nekas nav beidzies, sākam meklēt iespējas nokļūt Izmirā, lai Kocēnu novada un Latvijas vārds izskanētu arī Turcijā.” 

Eiropas atklātais čempionāts robotikas sacensībās “FIRST LEGO League” notiks no 22. maija līdz 25. maijam Izmirā, Turcijā, un tajās piedalīsies vairāk nekā 100 komandu no 70 pasaules valstīm. 

Rubenes pamatskolas komanda "Rubis" kopā ar komandas vadītāju, Rubenes pamatskolas direktoru Ivaru Ādamsonu

"FIRST LEGO League" ir jautrs un interesants veids kā jauniešiem apgūt zinātni un tehnoloģiju, kā arī attīstīt nepieciešamās zināšanas un iemaņas. Starptautiski šīs programmas sacensības tiek organizētas vairāk kā 80 pasaules valstīs, kurās piedalās 25 000 komandas. Programma paredzēta skolēniem vecumā no 9 līdz 16 gadiem. Lai piedalītos "FIRST LEGO League" sacensībās, nepieciešama komanda (sākot no 2 līdz 10 skolēni) ar vienu pavadošo skolotāju/ treneri. Programma sastāv no trim elementiem – robotu spēle, projekts un pamatvērtības.

No citām robotikas sacensībām "FIRST LEGO League" atšķiras ar to, ka robotikas turnīri notiek uz speciāli šai programmai izgatavotiem laukumiem ar misijām, kuras izpilda komandas veidots autonoms LEGO MINDSTORMS robots. Pēc vairāku nedēļu gatavošanās, jaunieši demonstrē ne tikai savas spējas LEGO MINDSTORMS robotu būvēšanā un programmēšanā, bet arī prezentē savas zināšanas par mūsdienu zinātnes aktualitātēm. Pamatvērtību sadaļā dalībnieki demonstrē savas spējas darboties komandā.
Comments