Rubenes pamatskola piedalās kultūrizglītības programmā "Latvijas skolas soma"

Publicēja 2020. gada 13. okt. 00:10Elīna Upīte   [ atjaunināts 2020. gada 13. okt. 00:11 ]
Kultūrizglītības programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros 8. oktobrī Rubenes pamatskolā viesojās teātris “3 Māsas” ar muzikālu izrādi bērniem “Jūras detektīvs’’.

Izrādes saturu veido stāsts par to, kā jūtas jūras iemītnieki šobrīd, kad viņu jūras dzīvē ieplūst arvien vairāk dažādu kaitīgu atkritumu.

Izrādi apmeklēja 1. - 5. klašu skolēni, kuri kopā ar aktieriem aktīvi iesaistījās - dziedāja, dejoja un šķiroja atkritumus, tādējādi saistošā veidā apguva tēmu par atkritumu šķirošanu. Izrādē skanēja dzīvā mūzika, tika izmantoti dažādi gaismas un skaņas efekti, lai skolēnus iesaistītu aizraujošajā ūdens pasaules stāstā. Domājams, ka skolēni tagad daudz labāk izprot dabas un vides aizsardzību.

Programmas "Latvijas skolas soma" mērķis ir nodrošināt Latvijas skolas vecuma bērniem un jauniešiem valsts garantētās izglītības iegūšanas ietvaros iespēju klātienē pieredzēt Latviju, izzināt un iepazīt Latvijas vērtības, kultūrtelpu un attiecības dinamiskā un jēgpilnā darbībā, tādējādi spēcinot piederības sajūtu un valstisko identitāti.

Informāciju sagatavoja: Svetlana Fjodorova, Rubenes pamatskola.
Comments