Projekta “Meža dienas 2019” ietvaros vēsturiskajā Kokmuižas teritorijā atjaunos koku stādījumus

Publicēja 2019. gada 16. okt. 06:56Elīna Upīte
Piektdien, 18. oktobrī, plkst. 13.00 Kocēnu novada Kocēnos, Ozolu ielā un teritorijā pie Kocēnu sporta nama, projekta “Meža dienas 2019” ietvaros tiks stādīti koki. Darbu veikšanā kopā ar pašvaldības speciālistiem piedalīties aicināts ikviens interesents!

Ik gadu Kocēnu novada pašvaldība aktīvi iesaistās Latvijas Pašvaldības īstenotajā projektā “Meža dienas” ar mērķi atjaunot koku stādījumus alejās un parkos.

Vēsturiski uz Kokmuižu ir vedušas septiņas alejas, pa kurām mūsdienās vairs zirgu pajūgi nebrauc, bet tās pamazām tiek atjaunotas un papildinātas, lai saglabātu vēstures liecības nākamajām paaudzēm.

Projekta “Meža dienas 2019” ietvaros Kocēnu novada pašvaldība iegādājusies 65 koku un krūmu stādus – ozolus, bērzus, kļavas, liepas, egles un ceriņus, kas rotās vēsturisko Kokmuižas aleju Ozolu ielā un Kokmuižas pils kompleksa teritoriju.

Projekta kopējais finansējums ir 900 eiro, ko veido stādu un koka stabu - atsaišu iegādes izmaksas. Projekta īstenošanu finansē Meža attīstības fonds, ko administrē Zemkopības ministrija.

  

Comments