Ziņas‎ > ‎Novada ziņas‎ > ‎

Projekta “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija” dalībnieki dodas ekskursijā

Publicēja 2017. gada 13. jūn. 04:02Krista Gromova   [ atjaunināts 2017. gada 13. jūn. 04:04 ]
2017.gada 7. jūnijā Kocēnu novada Dikļu, Bērzaines, Rubenes un Kocēnu bibliotēku lasītāji projekta „Bērnu žūrija” ietvaros devās ekskursijā. Bērni šo braucienu bija nopelnījuši, visu gadu cītīgi lasot un vērtējot grāmatas. Kopumā projektā piedalījās 60 eksperti no 4 bibliotēkām, noslēguma pasākumā piedalījās 50 dalībnieki. 

Ekskursijas laikā cītīgie lasītāji apmeklēja Raiņa muzeju Tadenavā, kur dzejnieks pavadījis savus pirmos trīs dzīves gadus. Novērtējot grupas vecumu, muzeja vadītāja Agnese Timofejeva iepazīstināja ar Raiņa dzimtās vietas vēsturi. Ekspozīcija izveidota kā ekoloģiska bērnistaba, tajā nav izmantotas XXI gadsimta tehnoloģijas. Galvenais akcents ekspozīcijā ir saule, kuru mazas koka lodītes veidā katrs apmeklētājs izgriež no liela saules rata. Viss muzeja apmeklējums notika pēc pasakas principa "riti, riti, kamolīti" - sekojot koka bumbiņai, izspēlējām Raiņa dzīvi un darbus. Atceļā bērniem bija iespēja apskatīt Likteņdārzu. 

Kocēnu 1. bibliotēkas vadītāja Aiva Zirne norāda, ka ekskursija visiem patika un mājās jaunie lasītāji atgriezās ar spilgtiem iespaidiem, kas arī turpmāk motivēs jauniešus piedalīties projektā "Bērnu žūrija". "Priecājamies par mūsu bibliotēkas ekspertu izturību un ceram, ka jau rudenī atkal kopīgi lasīsim un vērtēsim grāmatas," norāda Aiva Zirne.

Pasākumu atbalsta Kocēnu novada dome. 
Comments