Ziņas‎ > ‎Novada ziņas‎ > ‎

Pētījums: Kocēnu novada uzņēmējiem ir trešais augstākais eksporta aktivitātes rādītājs Latvijā novadu vērtējumā

Publicēja 2019. gada 1. febr. 02:21Elīna Upīte   [ atjaunināts 2019. gada 1. febr. 02:31 ]
Luminor ekonomists Pēteris Strautiņš ir veicis pētījumu par Latvijas reģionu, pilsētu un novadu eksportu – par to spēju gūt ienākumus, pārdodot preces un pakalpojumus citviet Latvijā un pasaulē. Pētījumā iegūtie dati ļauj gūt detalizētāku priekšstatu par eksportu un tā potenciālu Latvijas reģionos, pilsētās un novados.

Pēteris Strautiņš: “Piemēram, augsti attīstītajos reģionos ir novadi, kuros eksporta aktivitāte ir īpaši augsta. Pirmkārt, Mārupes novada eksporta ienākumi uz vienu iedzīvotāju krietni pārspēj visus pārējos novadus un pilsētas,” komentē Strautiņš. Tas saistīts ar lidostas un saistīto uzņēmumu atrašanos Mārupes tuvumā, kā arī spēcīgiem ražotājiem metālapstrādes, kosmētikas, plastmasas u.c nozarēs, kā arī IT pakalpojumu sniedzējiem.

Trešo vietu šajā reitingā ieņem Kocēnu novads. Pētījumā tika apskatīta 21 nozare, no kurām meža nozare, lauksaimniecība, pārtika, vieglā rūpniecība, transports un ieguve ir tieši Kocēnu novadā reģistrēto un faktiski strādājošo eksporta uzņēmumu galvenās darbības nozares. Augstais rādītājs apliecina arī Kocēnu novada domes uzņēmējdarbības jomā veikto ieguldījumu, un uzliek par pienākumu turpmāku infrastruktūras uzturēšanu, attīstību.

Ar pētījuma rezultātiem var iepazīties ŠEIT.

  
Comments