Ziņas‎ > ‎Novada ziņas‎ > ‎

Pēc pašvaldības lūguma izveidots jauns vietējās nozīmes autobusa maršruts

Publicēja 2019. gada 27. aug. 05:43Kristers Blūms   [ atjaunināja Elīna Upīte 2019. gada 27. aug. 23:46 ]
Pamatojoties uz nepieciešamību nodrošināt skolēnu un pirmsskolas izglītības iestādes (PII) audzēkņu pārvadāšanu uz Rubenes pamatskolu un PII “Auseklītis” Rubenes filiāli, pēc Kocēnu novada domes lūguma izveidots jauns vietējās nozīmes autobusu kustības maršruts Valmiera – Baldiešu ferma – Valmiera, kas būs pieejams no 2. septembra, un to varēs izmantot ikviens, lai nokļūtu nepieciešamajā galamērķī.

Pēc autoceļu apsekošanas secināts, ka nepieciešams izveidot sešas jaunas pieturvietas – “Jānēni”, “Baldieši”, “Virši”, “Purenes” un divas pieturvietas bez nosaukuma – pie mājām “Babiņas” un otrpus mehāniskajām darbnīcām (pie “vecā dampja”).

Maršrutā Valmiera – Baldiešu ferma – Valmiera autobusi kursēs darbadienās, mācību gada laikā. Kocēnu novada skolēniem un PII iestāžu audzēkņiem šis pakalpojums būs bezmaksas, ko nodrošinās pašvaldība, savukārt pārējiem pasažieriem – saskaņā ar SIA “VTU Valmiera” noteikto cenrādi.

Maršruts izveidots sadarbībā ar Satiksmes ministriju, VSIA “Autotransporta direkcija”, SIA “VTU Valmiera”, VAS “Latvijas valsts ceļi” un Vidzemes plānošanas reģionu.

Saskaņā ar pašvaldības izdotajiem saistošajiem noteikumiem “Kārtība, kādā Kocēnu novada dome sedz braukšanas izdevumus vispārējās pamatizglītības, vispārējās vidējās izglītības iestāžu izglītojamiem” Kocēnu novada dome pilnā apmērā sedz braukšanas izdevumus skolēniem, kuri mācās Kocēnu novada izglītības iestādēs. Tāpat braukšanas maksa sabiedriskajā transportā tiek kompensēta novadā deklarētajiem izglītojamiem, kas iegūst vispārējo vidējo izglītību citu pašvaldību mācību iestādēs. Jāatzīmē, ka tiesības uz kompensāciju 100% apmērā par braukšanas izdevumiem, kas saistīti ar braucieniem mācību gada laikā no dzīves vietas līdz izglītības iestādei un atpakaļ, attiecas uz sabiedrisko transportu, kas pārvadā pasažierus pilsētas, reģionālajā starppilsētu un reģionālajā vietējās nozīmes maršrutā.

Autobusa kustības grafiks:

Pieturvieta

Pienāk

Atiet

Valmieras AO

 

07:10

Valmiera VTU

 

07:20

Kocēni

 

07:22

Kaktiņi

 

07:24

Mildas

 

07:28

Vārnas

 

07:30

Sarmas

 

07:33

Virši

 

07:36

Jānēni

 

07:46

Rāvas

 

07:56

Mazbrenguļi

 

07:59

Dauguļi

 

08:04

Mazbrenguļi

 

08:09

Baldiešu ferma

 

08:13

Rāvas

 

08:15

Virši

 

08:18

Purenes

 

08:20

Rubenes skola

08:25

08:26

Rubene

 

08:28

Saulītes

 

08:31

Kaktiņi

 

08:36

Valmiera VTU

 

08:39

Valmieras AO

08:49

 


Autotransporta direkcija aicina iedzīvotājus izmantot sabiedriskā transporta pakalpojumus un paņemt biļeti par savu braucienu, atgādinot, ka statistiku par reisa pieprasījumu veido pasažieriem izsniegtais biļešu skaits. Par konstatētiem biļešu tirdzniecības pārkāpumiem pasažieri var ziņot mūsu kontrolieriem jebkurā diennakts laikā, sūtot īsziņu vai zvanot pa tālruni 27776621.