Ziņas‎ > ‎Novada ziņas‎ > ‎

Pabeigti būvdarbi Valmieras šosejā no Rubenes līdz Mellupes tiltam

Publicēja 2017. gada 1. aug. 03:15Inese Arhīvs
Pabeigti būvdarbi Valmieras šosejas (A3) posmā no Rubenes līdz Mellupes tiltam (60,20.-79,45. km), un tur vairs nav nekādu satiksmes ierobežojumu.

Būvdarbu laikā posmā tika pastiprināts esošais šķembu pamats, izmantojot iepriekš no ceļa nofrēzēto asfaltbetonu un pievienojot jaunu šķembu maisījumu un cementu, ieklāts jauns triju kārtu asfaltbetona segums. Atjaunots autoceļa Valmiera–Smiltene (P18/A3) pārvads pār šoseju Valmierā. Tas bija būvēts 1980. gadā, un 2004. gadā tam bija veikti periodiskās uzturēšanas darbi. Atsevišķā ceļa posmā Valmierā līdz satiksmes pārvadam labajā pusē tika nomainīti apgaismojuma balsti un gaismekļi, kā arī izbūvēta gājēju ietve un veloceļš posmā no Kocēnu pagrieziena līdz Valmierai un rotācijas aplī pie Valmiermuižas. Visā posmā tika nomainītas bojātās caurtekas, kā arī saremontēta Āžkalna strauta un Jumaras caurteka. Pārbūvēja sabiedriskā transporta pieturvietas, sakārtoja ūdens novades sistēmu un nobrauktuves.

Būvdarbus veica SIA Binders, un tie ilga vairāk nekā gadu. Būvdarbu līgumcena bija 19,5 miljoni eiro (ar PVN), un tos līdzfinansēja ES Kohēzijas fonds.

Aktuāla informācija par satiksmes ierobežojumiem autoceļu tīklā ir pieejama, zvanot uz diennakts bezmaksas informatīvo tālruni 80005555, VAS Latvijas Valsts ceļi mājaslapā www.lvceli.lv un aplikācijā Waze.


Informāciju sagatavoja

VAS Latvijas Valsts ceļi

Komunikācijas daļa

Comments