Novadniece Līga Valdmane – Latvijas čempione orientēšanās sportā maratona distancē

Publicēja 2020. gada 15. sept. 04:16Elīna Upīte
Aizvadītajā svētdienā, 13. septembrī, kalnainajā Talsu paugurainē norisinājās Latvijas čempionāts orientēšanās sportā - pagarinātajā jeb maratona distancē, kurā sieviešu elites grupā čempiones titulu izcīnīja Kocēnu novada iedzīvotāja, komandas “ZVOC-VBSS” pārstāve Līga Valdmane, kurai šī ir jau trešā uzvara karjerā šajā orientēšanās sporta distancē.

Līgas Valdmanes komentārs pēc izcīnītās uzvaras: “Pieteicos skriet čempionātā tikai sacensību dienā, jo biju gan nokavējusi pieteikšanās termiņu, gan nebiju pārliecināta, ka varēšu piedalīties. Apvidus, kurā notika pagarinātā distance, mani ļoti uzrunāja. Biju gan domājusi, ka būs ļoti slikta skrienamība, bet distances laikā nevienā brīdī pat nedomāju par to, arī tumši zaļais mežs šķita skrienams. Bija ļoti interesanta izkliede, ko sapratu tikai pēc distances, nebija tradicionālais taurenis. Tā sanāca, ka jau uz pirmo kontrolpunktu bijām sadalījušās, jo bija dažādi pirmie kontrolpunkti. Pēc pirmā kontrolpunkta atlikušo distanci veicu viena, bet nevaru teikt, ka bija garlaicīgi, tieši pretēji – izbaudīju katru etapu. Distances pēdējos kilometrus gan vairāk nevarēju ne uzskriet kalnos, ne pārlekt pāri kokiem, arī vairākas tehniskas kļūdas pieļāvu beigu daļā, jo bija vienkārši beigusies enerģija.”

Jāatzīmē, ka dienu iepriekš, 12. septembrī, Līga piedalījas taku skriešanas sacensībās “Stirnu buks” Ērģļu pusē, kurās sprinta etapā “Kalna karalis” bija trešā ātrākā sieviete. Savukārt vasaras vidū L.Valdmane izcīnīja bronzas medaļu Latvijas čempionātā orientēšanās sportā garajā distancē.

Foto resursi: www.lof.lv, www.stirnubuks.lv. 
Comments