Ziņas‎ > ‎Novada ziņas‎ > ‎

Noslēgumam tuvojas Zilākalna svētvietas enerģētisko apļu atjaunošana

Publicēja 2017. gada 6. sept. 05:57Krista Gromova   [ atjaunināts 2017. gada 6. sept. 06:04 ]
Noslēgumam tuvojas enerģētisko apļu atjaunošanas darbi Zilākalna svētvietā. Atjaunotas enerģētisko apļu vietas un uzstādīts jauns informatīvais stends.

2004.gadā biedrība “Latvijas Rīkstnieku un zintnieku biedrība” sadarbībā ar vietējo pašvaldību kalna virsotnē izveidoja enerģētisko apļu labirintu, taču gadu gaitā oļu labirints ir izplūdis un vairs nesakrīt ar informatīvajos stendos attēloto. Arī informācijas infrastruktūra, kas vēsta par Zilākalnu kā par svētvietu, ir nokalpojusi, tāpēc atjaunojama.

Projektu “Zilākalna svētvietas teritorijas labiekārtošana” finansē Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.- 2020. gadam apakšpasākuma “Darbību īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju” ietvaros.

Enerģētisko apļu būvniecības darbus veic SIA "Latvijas ceļi”, savukārt informatīvo stendu un planšeti izgatavoja SIA “Meltekss EB” un SIA “Digitālā pele”. Pakalpojumu veicēji tika izraudzīti, veicot cenu aptaujas. 

127 metrus augstais Zilaiskalns ir sena kulta vieta un valsts nozīmes svētvieta, kas jau izsenis pie sevis vilinājis gan tūristus, gan dabas mīļotājus.

Zintnieku veiktie mērījumi liecina, ka kalna virsotnē atrodams sarežģīts enerģētisko strāvojumu tīkls, kas pareizi izmantots var sniegt cilvēkam pozitīvas emocijas un enerģiju. Zilākalna zemes spēka enerģētiskā centra plāns sastāv no 5 uguns āderēm, 14 enerģētiskajiem apļiem un 2 uguns apļiem.
Comments