Ziņas‎ > ‎Novada ziņas‎ > ‎

Noslēdzies Kocēnu novada sporta spēļu 3.posms

Publicēja 2019. gada 15. jūl. 23:15Kristers Blūms
2019.gada 13.jūlijā Kocēnu novada Dikļu pagastā norisinājās Kocēnu novada sporta spēļu trešais posms. Dalību sacensībās šoreiz pieteica astoņas komandas, startējot trīs komandu sporta veidos - futbols, strītbols, volejbols, kā arī individuālajos sporta veidos - vieglatlētikā (50m sprints) un orientēšanās labirintā. Papildus šiem tradicionālajiem sporta veidiem, Dikļos tāpat kā Bērzainē komandām bija iespēja piedalīties ugunsdzēsēju stafetē, ko nodrošināja Dikļu pagasta brīvprātīgo ugunsdzēsēju vienība.

Dienas pirmajā pusē tika aizvadītas sacensības orientēšanās labirintā un futbolā. Futbola sacensības tika aizvadītas divās apakšgrupās, kur tika noskaidrotas divas labākās komandas, kas tikās ar otras grupas divām labākajām komandām pusfināla cīņas. No A apakšgrupas kā pirmā komanda izkļuva mājinieki "Dikļi", aiz sevis otrajā vietā atstājot komandu "Čiekuri", savukārt B apakšgrupā labāko rezultātu sasniedza komanda "Ozoli", otrajā vietā ierindojoties komandai "Vaidava". Pirmajā pusfinālā veiksmīgāki izrādījās komanda "Dikļi", kas uzvarēja komandu "Vaidava" ar rezultātu 2:0, savukārt otra pusfināla cīņa noslēdzās ar neizšķirtu rezultātu 0:0, tāpēc lai noskaidrotu uzvarētāju tika aizvadīta soda sitienu sērija, kur ar rezultātu 6:5 uzvarēja komanda "Čiekuri". Spēle par trešo vietu noslēdzās ar rezultātu 1:0 šoreiz pārāki bija komanda "Ozoli". Arī fināla spēle tika aizvadīta ļoti līdzvērtīga un šoreiz revanšējoties par piedzīvoto zaudējumu grupu turnīrā uzvarēja komanda "Čiekuri", izcīnot pirmo vitu futbola sacensībās.

Orientēšanās labirintā sportisti startēja individuāli trīs dažādās vecuma grupās sievietēm un trīs dažādās vecuma grupās vīriešiem, absolūti labāko rezultātu sievietēm sasniedza komandas "Zilaiskalns" pārstāve Kristīne Berga, savukārt kungu konkurencē labāko rezultātu sasniedza komandas "Ķažimējie" pārstāvis Markuss Pazāns.

Dienas otrajā daļā norisinājās sacensības strītbolā, volejbolā, 50m skrējienā un ugunsdzēsēju stafetē. Komandu sporta veidos sacensības tika aizvadītas divās apakšgrupās.

Strītbola sacensībās par uzvarētājiem kļuva mājinieki "Dikļi", otrajā vietā aiz sevis atstājot komandu "Ķažimējie", bet trešo vietu ieguva komanda "Ozoli", kas apspēlēja komandu "Rītdienas klaidoņi".

Volejbola sacensībās no A apakšgrupas kā divas labākās komandas izkļuva "Čiekuri" un "Rītdienas klaidoņi", savukārt no B apakšgrupas kā pirmie izkļuva "Ķažimējie", otrajā vietā atstājot komandu "Ozoli". Pusfināla cīņās veiksmīgākas izrādījās komandas "Čiekuri" (21:17 uzvarēta komanda "Ozoli") un "Rītdienas klaidoņi" (21:19 uzvarēta komanda "Ķažimējie"). SPēlē par trešo vietu pārāki izrādījās komanda "Ozoli", kas uzvarēja komandu "Ķažimējie" ar rezultātu 21:14, atspēlējoties par zaudējumu grupu turnīrā. Savukārt finālā tikās divas A apakšgrupas komandas, šeit tieši tāpat kā grupu turnīrā pārāki izrādījās komanda "Čiekuri", kas apspēlēja komandu "Rītdienas klaidoņi" ar rezultātu 21:8.

50m skrējiens tika aizvadīts stadionā uz zāles seguma, kas sportistiem netraucēja sasniegt labus rezultātus, aizvadot divus skrējienus. Uz starta stājās kupls skaits sportistu, taču absolūti labāko rezultātu vīriem sasniedza komandas "Vaidava" pārstāvis Ģirts Emīls Ābele (rez.6,19), savukārt dāmām absolūti labāko rezultātu sasniedza komandas "Zilaiskalns" pārstāve Kristīne Berga (rez.7,60).

Dikļu pagasta brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrība bija parūpējusies par ugunsdzēsēju stafetes nodrošināšanu sacensību dienas noslēgumā. Uz starta šajā neierastajā disciplīnā stājās piecas komandas - "Ķažimējie", "Dikļi", "Čiekuri", "Zilaiskalns" un "Ozoli". Lai arī disciplīna netika iekļauta kopvērtējumā, tai bija izšķiroša nozīme kopvērtējuma vietu sadalījumā. Ātrāko rezultātu ugunsdzēsēju stafetē sasniedza komanda "Ķažimējie", kas Dikļu pagasta brīvprātīgo ugunsdzēsēju vienības sagatavoto stafeti veica 2 minūtēs 35 sekundēs, otrajā vietā ierindojās mājinieku "Dikļi" komanda - 2 minūtes un 41 sekunde, savukārt trešo vietu ieguva komanda "Čiekuri" - 3 minūtes un 00 sekundes.

Sacensību dienas kopvērtējumā par uzvarētājkomandu kļuva komanda "Čiekuri", kas dienas kopvērtējumā ieguva 53 punktus, otrajā vietā ierindojās komanda "Ozoli" iegūstot 50 punktus, savukārt cīņā par trešo vietu izšķiroši bija rezultāti ugunsdzēsēju stafetē, komanda "Ķažimējie" un komanda "Dikļi" katra bija iekrājušas pa 48 punktiem un pateicoties labākam rezultātam ugunsdzēsēju stafetē trešo vietu kopvērtējumā ieguva komanda "Ķažimējie", ceturtajā vietā atstājot mājiniekus komandu "Dikļi". Piekto vietu dienas kopvērtējumā ieguva komanda "Zilaiskalns", sesto komanda "Vaidava", septīto komanda "Rītdienas klaidoņi", savukārt astotajā vietā ierindojās komanda "FK Valmiera". 

Foto no Kocēnu novada sporta spēļu 3.posma ŠEIT

Noslēdzošais "Kocēnu novada sporta spēles 2019" posms norisināsies 2019.gada 17.augustā Kocēnos, kur tiks noskaidroti 2019.gada kopvērtējuma uzvarētāji.


Sacensību kopvērtējuma tabula pēc trīs sacensību posmiem:

Nr.

Komanda

1.posms

2.posms

3.posms

4.posms (17.08)

Punkti

Vieta

1

Ozoli

10

12

12

 

34

 

2

Zilaiskalns

7

15

7

 

29

 

3

Vaidava

12

10

6

 

28

 

4

Ķažimējie

8

6

10

 

24

 

5

Rītdienas klaidoņi

5

8

5

 

18

 

6

Komandantstunda

15

-

-

 

15

 

7

Čiekuri

-

-

15

 

15

 

8

Salāti

6

7

-

 

13

 

9

Dikļi

-

-

8

 

8

 

10

Vietējie

4

-

-

 

4

 

11

FK Valmiera

-

-

4

 

4

 

 

Comments