Neikenkalna dabas koncertzālē Dikļos sestdien norisinājās skaņas virzīta kopā sanākšana - VIRZSKAŅA

Publicēja 2019. gada 8. jūl. 01:04Elīna Upīte   [ atjaunināts 2019. gada 8. jūl. 01:09 ]
Pirmo reizi šajā latviešiem tik nozīmīgajā vietā – Neikenkalna dabas koncertzālē Dikļos, kur pirms 155 gadiem aizsākta nerimstoša mīlestība latviešu dziedāšanai un kopā sanākšanai - Dziesmu svētkiem - noticis pasākums, kurš vienkopus pulcēja varenu laikmetīgo mūziķu kompāniju no Latvijas, Igaunijas un Lielbritānijas.

Par spīti laika prognozēm un piektdienas vētrai – saule sestdien caurauda debesjumu un virs Dikļiem tā visas dienas garumā spīdēja savā spožākajā ietērpā. Un tie, kuri nenobijās no prognozētajiem laika apstākļiem – izbaudīja mūzikas piepildītu dienu Neikenkalna dabas koncertzālē Dikļos, kura kategorijā “AINAVA” novērtēta kā “Gada labākā būve Latvijā 2014”.

Lai gan mūzika šajā koncertzālē skan bieži - pirmo reizi te vienkopus bija pulcējušies tik daudz mūziķi, kuri skaņu virzīja laikmetīgās mūzikas virzienā. Viesus ar sparīgiem ritmiem sagaidīja Dikļu pūtēju orķestris, bet pasākums oficiāli tika atklāts uz SIDRABA BIRZS SKATUVES. Uz tās uzstājās Alise Joste, Leilali ar pavadoņiem un šarmantās Sus Dungo dāmas. Vēlā pēcpusdienā mūzika ieskanējās uz otras - DEBESU APVĀKOTĀS SKATUVES, kur varēja sadzirdēt Doni Tondo, Ezeri, Mick Pedaja (Igaunija), Goran Gora, The Sound Poets, Storme (Lielbritānija), Frankie Animal ( Igaunija), bet pasākumu noslēdza Kārlis Kazāks un rokgrupa.

Pasākuma galvenais fokuss bija mūzika. Tā ikvienam, kurš atnāca, ļāva saplūst ar vietu, dabu, mūziku un pašam ar sevi. Patiess prieks, ka VIRZSKAŅU kuplā skaitā apmeklēja arī četrkājainie draugi, kuri draudzīgi pastāvēja līdzās saviem divkājainajiem.

Pasākumu rīkoja Kocēnu novada pašvaldība.

Comments