Ziņas‎ > ‎Novada ziņas‎ > ‎

Nedēļas nogalē Vidzemē dzēsti 87 kūlas ugunsgrēki, tostarp arī Kocēnu novadā

Publicēja 2019. gada 8. apr. 05:28Elīna Upīte   [ atjaunināts 2019. gada 8. apr. 05:31 ]
Aizvadītajās diennaktīs, laika posmā no šī gada 5. aprīļa plkst. 6.30 līdz 8. aprīļa plkst. 6.30, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) Vidzemes reģiona brigāde saņēma 125 izsaukumus – 116 uz ugunsgrēku dzēšanu, sešus uz glābšanas darbiem, bet vēl trīs bija maldinājumi.

Piektdien plkst. 12.26 tika saņemts izsaukums uz Kocēnu novada Kocēnu pagastu, kur, iespējams, no kūlas ugunsgrēka aizdegās un dega šķūnis 30 m2 platībā un kūla 100 m2 platībā. Plkst. 14.27 ugunsgrēks tika likvidēts.

Sestdien plkst. 12.35 VUGD saņēma izsaukumu uz Kocēnu novada Kocēnu pagastu, kur, saskaņā ar sākotnējo informāciju, dega mežs. Ugunsdzēsējiem glābējiem ierodoties konstatēts, ka deg pērnā zāle 1 hektāra platībā un meža zemsedze 0,5 hektāru platībā. Mēģinot nodzēst ugunsgrēku pirms VUGD ierašanās, cieta viens cilvēks, kurš tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Plkst. 14.44 ugunsgrēks tika likvidēts.

VUGD atgādina, ka ikvienas personas pienākums ir nepieļaut ugunsgrēka izcelšanos vai darbības, kas var novest pie ugunsgrēka. VUGD aicina ikvienu iedzīvotāju uzmanīgi apieties ar uguni, lai, piemēram, neuzmanīgas smēķēšanas vai ugunskura dedzināšanas rezultātā neizceltos postošs kūlas ugunsgrēks. Gadījumā, ja ir izcēlies kūlas ugunsgrēks, nekavējoties jāzvana uz vienoto ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru 112!

Raimonda Mežaka foto no ugunsgrēka mežā Kocēnu pagastā.
Comments