Mūžībā devusies tautas daiļamata meistare Īrisa Vainovska

Publicēja 2021. gada 17. febr. 03:01Elīna Upīte
Mūžībā devusies tautas daiļamata meistare Īrisa Vainovska. Atvadīšanās notiks 20. februārī no plkst. 11.30 Valmieras krematorijā.

Īrisa Vainovska dzimusi skaistā vietā pie Augstrozes lielezera un pilskalna 1952. gada rudenī. Vēlāk pabeigusi Valmieras vidusskolu, un tālāk viņas ceļš veda uz Rīgu. Pēc dienas darba grāmatu veikalā apguvusi māla virpošanas prasmi VEF Kultūras pils keramikas studijā “SAULE”.

1982. gadā četrpadsmit domubiedru grupa ar vecmeistaru Eduardu Detlavu priekšgalā izveidoja keramikas pulciņu. 1985. gadā Īrisa Vainovska ieguva tautas daiļamata meistara goda nosaukumu un turpināja darboties TLMS “Māra”.

1985. gada rudenī Īrisa Vainovska ar vīru pārcēlās uz Vaidavu, kur sāka strādāt keramikas cehā par šķīvju meistari. 1990. gadā sāka iekopt lauku mājas “Lejas Bregži”, kur savā keramikas darbnīcā meistare strādāja individuāli. Kopā ar ģimeni izveidots Krēslinieku sētas muzejs, kurā saglabātas liecības par senajiem krēslu meistariem, kā arī apskatāmi tautas daiļamata meistares darinājumi. Viesmīlīgajā "Lejas Bregžu" sētā saimniece uzņēma tūristus, rīkoja gan gadskārtu pasākumus, gan ikgadējos Mālu svētkus.

Kocēnu novada pašvaldība izsaka visdziļāko līdzjūtību Īrisas Vainovskas tuviniekiem, draugiem un kolēģiem.

Attēlā: Īrisa Vainovska Krēslinieku sētas 10 gadu jubilejas pasākumā.
Comments