Muminu ģimene no Somijas apceļo Latviju

Publicēja 2015. gada 9. marts 07:10Elīna Upīte
Kas tad ir Trollīši Mumini? Trollīši Mumini ir pasaulē pazīstamākie somu bērnu grāmatu varoņi. Mumini ir skandināvu troļļu ģimene, balti, apaļīgi un ar lielu purnu, kas rada līdzību ar nīlzirgiem. Viņiem ir daudz draugu, ar kuriem notiek dažādi atgadījumi un piedzīvojumi. Izdotas vairākas grāmatas, kopumā 9, komiksi un izveidotas multiplikācijas filmiņas.

Izstādi veidojis Somijas institūts Igaunijā sadarbībā ar trollīšu autortiesību turētāju „Moomin Characters", izdevniecību „Schildts & Söderström” un Muminu žurnāla izdevēju „Egmont". Somijas institūta Igaunijā darbības mērķis ir iepazīstināt Baltijas valstis ar somu kultūru. Jau kopš 1994. gada Somijas Institūts organizē Muminu tematisko ceļojošo izstādi.

Izstādes „Muminu ģimene no Somijas" ekspozīcijā ir Muminu sērijas romāni latviešu valodā, grāmatas un žurnāli angļu, somu un zviedru valodās, kā arī visdažādākie priekšmeti ar Muminu simboliku. Apmeklētājiem ir iespēja izkrāsot Somijas institūta Igaunijā darbinieku sagatavotos zīmējumus vai uzzīmēt pašiem savu Muminu.

No 3. – 27. martam Muminu ģimene piestās Bērzaines pagasta bibliotēkā. Izstāde būs apskatāma katru darba dienu bibliotēkas darba laikā. Varēs noskatīties multiplikācijas filmu „Čemodāns” latviešu valodā, izkrāsot Trollīšu muminu attēlus, iepazīties ar grāmatu izstādi par muminiem no Valmieras Integrētās bibliotēkas Bērnu nodaļas.
Comments