“Meža dienu" projekta ietvaros Rubenes baznīcas parks kļuvis skaistāks un bagātīgāks

Publicēja 2020. gada 14. okt. 06:48Elīna Upīte   [ atjaunināts 2020. gada 14. okt. 06:52 ]
Kocēnu novada dome kā viens no partneriem arī šogad piedalījās Meža attīstības fonda atbalstītajā Latvijas Pašvaldību savienības “Meža dienas 2020” projektā, kura moto ir “Veidosim daudzveidīgu Latviju un tīkamu ainavu!”.

“Meža dienu” projekta ietvaros skaistāks un bagātīgāks kļuvis Rubenes baznīcas parks. 2016. gadā SIA “Laba vide” veica Rubenes baznīcas parka ainaviski- dendroloģisko izpēti un tika konstatēts, ka parka teritorija ir pārkopta, atstāti tikai lielo dimensiju koki, kā arī sugu skaits ir ļoti niecīgs. Pēdējos gados arī vērojama tendence, ka vecos kokus pastiprināti izgāž vējš. 

Šī projekta ietvaros saskaņā ar Rubenes ciema dārznieces izstrādāto skici no lielajiem kokiem brīvajās vietās tika iestādīti 178 augi – rievainās rozes, parastās klinšrozītes, maijrozes, hortenzijas, spirejas, peonijas, olveida katalpas, ošlapu kļavas, Matsudānas vītols, kā arī skujkoki. Liela daļa iestādīto krūmu ziedēs ar baltiem ziediem no maija sākuma līdz pat oktobrim.

Stādīšanā piedalījās Rubenes pamatskolas 8. klases skolēni kopā ar klases audzinātāju Ņinu Ādamsoni.

“Meža dienu” ietvaros Meža konsultāciju pakalpojumu centra Ziemeļvidzemes nodaļas vecākais mežsaimniecības konsultants Andris Vīrs vadīja izglītojošu nodarbību Rubenes pamatskolas 8. klases skolēniem un skolotājiem par meža nozares svarīgumu gan no ekonomiskā, gan sociālā viedokļa.

Kocēnu novada domei piešķirtais finansējums ir 920 eiro, kas izlietots stādu iegādei. Projekta īstenošanu finansē Meža attīstības fonds, ko administrē Zemkopības ministrija.


  

Comments